Wczoraj podczas ceremonii ważenia do gali Prime 6: Premium, sama federacja freak-fightowa ogłosiła pozyskanie byłego zawodnika KSW - Erko Juna. 33-latek prawdopodobnie kolejne starcie na gali numer 7, jego najnowszego przeciwnika mamy poznać podczas dzisiejszego wydarzenie organizacji Prime.

Erko Jun mógł walczyć w FAME MMA

Mało kto jednak pamięta, że w grudniu 2021 roku Bośniak udzielił wywiadu Karolowi Ganciarzowi przed galą KSW 65, gdzie zdradził, że miał ofertę dołączenia do innej federacji freak-fightowej w Polsce konkretnie chodziło o Fame MMA.

Była krótka historia z FAME MMA. Miałem kontakt z FAME, a właściwie mój menadżer – Ivan Dijaković i miałem walczyć na FAME w zeszłym roku. Nie mogę powiedzieć z kim. Nie jestem tego rodzaju człowiekiem, że będę uprawiał tash-talk, ale miałem kontrakt, miałem walczyć z bardzo sławnym gościem. Jednocześnie, dali temu rywalowi innego przeciwnika, ta walka doszła do skutku. Organizacja obiecała mi następną walkę w listopadzie, podpisaliśmy kontrakt. To miał być pojedynek bokserski, nie MMA – ale finalnie nie odbył się. Mam nadzieję, że w tym roku nikt się nie przestraszy, żeby odwoływać walkę, zmieniać przeciwnika. Chciałbym zawalczyć w FAME, pokazać swoje umiejętności bokserskie.Właściwie to miała być walka w kategorii open. Powiedziałem im, że nie ma znaczenia, kogo by mi dali – chciałem walczyć, pokazać publiczności mój boks. Chciałem po prostu dać ludziom show. FAME MMA robi bardzo duże show. Mają ogromną liczbę wyświetleń. Oczywiście, zawodnicy FAME to inny poziom, niż zawodnicy walczący na KSW, ale wiesz to tylko boks, nie mieszane sztuki walki. Według mojego kontraktu mogę dawać takie walki – żaden problem. Mam kontrakt z KSW, ale z FAME jestem w kontakcie. Mam nadzieję, że uda mi się zawalczyć w boksie. Mogą dać mi kogokolwiek chcą. Nie ma to większego znaczenia

Prawdopodobnie rywalem trenera personalnego wtedy mógł być - Kasjusz “Don Kasjo” Życiński, który w tamtym czasie toczył walki dla FAME właśnie w formule bokserskiej. Teraz sam “Don Kasjo” jest główną twarzą federacji PRIME, więc może tym razem ich drogi w końcu się połączą.