W nocy z 28 na 29 października w Arabii Saudyjskiej doszło do długo wyczekiwanego starcia pomiędzy Tysonem Furym a Francisem Ngannou. Kto wygrał walkę Fury vs Ngannou?

Fury vs Ngannou wynik

Kto wygrał walkę Fury vs Ngannou? Starcie to wygrał Tyson Fury przez niejednogłośną decyzję sędziów. Sędziowie punktowali ten pojedynek 96-93, 95-94 na korzyść Fury'ego oraz 95-94 dla Ngannou.

Warto jednak zaznaczyć, że Fury nie potrafił posłać rywala na deski, natomiast Ngannou dokonał tej sztuki w trzeciej rundzie.

Według wielu wynik walki Fury vs Ngannou był z góry przesądzony. Dla Francisa Ngannou był to debiut w boksie. Tyson Fury jest natomiast uważany za najlepszego pięściarza wagi ciężkiej. Okazało się jednak, że Francis Ngannou zaszokował ekspertów, bowiem prezentował się bardzo dobrze na tle Fury'ego i był o krok od wygranej.

Cała walka Fury vs Ngannou

Fury vs Ngannou kto wygrał?

O tym, kto wygrał walkę Fury vs Ngannou, dowiedzieliśmy się w sobotni wieczór 28 października.

Starcie to mogliśmy obstawiać z kodem promocyjnym Superbet. Według bukmacherów zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Tyson Fury. Kurs na zwycięstwo niepokonanego mistrza świata organizacji WBC wynosił bowiem zaledwie 1.07. Szansę na triumf Francisa Ngannou wyceniało się na 7 do 1.