Wszystkie walki KSW 86

Wyniki gali KSW 86, która odbyła się 16 września we wrocławskiej Hali Orbita. Walką wieczoru wydarzenia był pojedynek Jakuba Wikłacza, który bronił pasa wagi koguciej z Sebastianem Przybyszem. Było to czwarte bezpośrednie starcie między nimi. Poza starciem o pas zobaczyliśmy pojedynek lokalnego bohatera, Michała Michalskiego, który zmierzył się z niepokonanym Dominikiem Humburgerem. Śledź relację na żywo KSW 86 na naszej stronie!

Kto wygrał na KSW 86?

O tym, kto wygrał na gali KSW 86, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 16 września. Wszystkie walki można było obstawiać w LVbet, a nasz kod promocyjny lvbet gwarantował najwyższy pakiet powitalny na start do 2135 PLN, w tym darmowe 20 PLN!

Pierwsi do klatki KSW weszli Oskar Szczepaniak i Adrian Gralak. Walka rozpoczęła się od frontalnych kopnięć ze strony Szczepaniaka. Jeden z jego ciosów spowodował upadek rywala, który natychmiast znalazł się w ogromnych tarapatach. Gralak zdołał jednak obrócić pozycję i przenieść walkę do stójki. Pod koniec pierwszej rundy Szczepaniak zamknął Gralaka pod siatką i wyprowadził lewy, nokautujący sierpowy. Gralak wciąż bez zwycięstwa w KSW.

W drugim pojedynku zmierzyli się Mariusz Joniak i Miljan Zdravković. Polak kontrolował przebieg pierwszej rundy, ale pod koniec nadział się na silny cios z kontry Serba, który posłał go na deski.

Dwie minuty i dwanaście sekund! Tyle potrzebował Viktor Pesta, który w debiucie w KSW poddał Filipa Stawowego duszeniem zza pleców. Tym samym Polak zanotował pierwszą przegraną przed czasem w karierze.

Trzecim nokautem w karierze popisał się Damian Piwowarczyk, który w połowie pierwszej rundy zaciągnął Filipa Stawowego pod siatkę i znalazł kończący prawy podbródkowy.

Pierwszy pojedynek, który wyszedł poza pierwszą rundę na gali KSW 86 to starcie Wiktora Zalewskiego z Kacprem Koziorzębskim. Pierwsza runda była bardzo wyrównana. Koziorzębski z racji na swój wzrost starał się nadrabiać szybkością w klatce, punktując pojedynczymi ciosami. Zalewski na to czekał i dobrze kontrował rywala. Drugą rundę od dużej presji zaczął Zalewski, który przed końcem pierwszej minuty trafił Koziorzębskiego i dobił go ciosami w parterze.

W szóstej walce zmierzyli się ze sobą Artur Szczepaniak i Henry Fadipe. W pierwszej rundzie mieszkający w Belgii Polak trzykrotnie próbował obalić Francuza, ale ten skutecznie się przed tym bronił. W końcu Szczepaniak dopiął swego dopiero pod koniec rundy. Druga odsłona zaczęła się dobrze dla Fadipe, który trafił Polaka kopnięciami. Ten po chwili poszedł po obalenie. Fadipe szybko jednak wstał, ale po chwili sam przeniósł walkę do parteru, wciągając na siebie Szczepaniaka. Pojedynek ponownie przeniósł się do stójki. W czwartej minucie Szczepaniak trafił Fadipe silnym ciosem, który Francuz mocno odczuł. Widząc to Szczepaniak, poszedł za ciosem i ponownie trafił, tym razem nokautując Fadipe.

Następnie Lom-Ali Eskiev, który przegrał ostatnie dwa pojedynki w KSW w bardzo dobrym stylu pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Dawida Śmiełowskiego. Dla Polaka była to pierwsza porażka w karierze.

Co-main event gali KSW 86 to jedyna walka, która zakończyła się decyzją sędziów. Lokalny bohater, Michał Michalski pokonał niepokonanego do tej pory Czecha, Dominika Humburgera.

Do dziwnej sytuacji doszło natomiast w walce wieczoru, w której Jakub Wikłacz bronił mistrzowskiego pasa kategorii koguciej w starciu z Sebastianem Przybyszem. Wikłacz pod koniec czwartej odsłony uderzył rywala nielegalnym "soccer kickiem", czyli kopnięciem w głowę. Walka została przerwana. Sędzia potraktował 26-latka dość łagodnie, stwierdzając, że było to nieintencjonalne i odjął Wikłaczowi dwa punkty, co oznaczała remis 37-37 u wszystkich trzech sędziów, a tym samym obronę pasa.