Róża to polska zawodniczka, a nawet była mistrzyni FEN. Debiutowała ona łącznie w trzech formułach, a także walczyła w kilku różnych kategoria wagowych. Aktualnie występuje głównie w MMA, trochę odpuszczając kick-boxing, który towarzyszył jej od dawna.

Róża Gumienna - Najlepsze walki w MMA

Na ostatniej edycji Oktagon MMA doszło do pojedynku Gumienna vs Krajcović. Rywalizacja także otworzyła kartę walk podczas wydarzenia. Gumienna świetnie sobie poradziła, kontrolując również całą walkę. Krajcović w parterze oraz klinczu była całkowicie bezbronna.

Starcie trwało pełen dystans, czyli trzy rundy. Gumienna została ogłoszona zwyciężczynią przez jednogłośną decyzję sędziów. Mimo że przez całe przygotowania do walki nie znała ona swojej przeciwniczki, świetnie sobie poradziła z Lucią. Dla rywalki był to także pierwszy pojedynek po 3,5 rocznej przerwie.

26 czerwca 2020 roku podczas Babilon MMA 14, Gumienna naprawdę efektownie pokonała Adinę Seferović. Polka już w pierwszej rundzie sprowadziła rywalkę do parteru, gdzie także pokonała ją mocnymi ciosami przed czasem. Ten pojedynek był dla Róży dopiero drugim starciem w MMA.

https://twitter.com/PaczMat/status/1276602791113437185?s=20

Róża Gumienna - Kariera w MMA

Róża od wielu lat ćwiczyła kick-boxing i również w tej formule walczyła w klatce po raz pierwszy. Po około 6 latach zawodniczka zrobiła przerwę w pierwotnej dyscyplinie, kończąc z bilansem 10-2 w kick-boxingu. Aktualnie Gumienną widzimy co jakiś w oktagonie, jednak głównie w formule MMA.

Róża Gumienna Babilon MMA

Gumienna zaliczyła swoją pierwszą walkę w MMA 26 października 2019, podczas gali Babilon MMA 10. Występ zawodniczki został ogłoszony 5 miesięcy wcześniej. Róża w swoim debiucie znokautowała Raimondę Grundulaite w 1 rundzie.

Przez następne dwa lata Róża również walczyła w federacji Babilon, zdobywając rekord 3-2. 25 czerwca 2021 odbyła się ostatnia jej walka w tej organizacji. Na gali Babilon MMA 23 przegrała przez niejednogłośną decyzję sędziów z Władeną Jaworskają.

Róża Gumienna Oktagon MMA

Między współpracami z Babilon i Oktagon MMA, Róża zawalczyła raz w innej organizacji. Na gali Strife MMA 2 wygrała z Kethylen Rothenburg, przez kontuzję nogi rywalki.

Następnie dołączyła Oktagon MMA, czyli czesko-słowackiej federacji, z którą powiązana jest do dzisiaj. Powrót do oktagonu i debiut w nowej organizacji zaliczyła miesiąc po walce w Strife. 23 lipca 2022 roku, czyli podczas gali Oktagon 34 zmierzyła się z Cornelią Holm. Polka przegrała walkę jednogłośną decyzją sędziów.

Następnie po debiucie Róża postanowiła zrobić sobie przerwę. Po ponad roku od ostatniej walki, podczas gali Oktagon 45, pokonała ona rywalkę jednogłośną decyzją sędziów. Przeciwniczka została poznana dopiero na kilka minut przed walką. Okazała się nią była mistrzyni świata w muay thai, Lucia Krajčovič.

Róża Gumienna - Osiągnięcia

Róża jest jedną z najbardziej utalentowanych, a także nagradzanych polskich kick-boxerek. Walczyła ona łącznie w trzech formułach, tak wyglądają jej aktualne bilansy:

Rekord MMA: 5-3
Bilans Boks: 0-1
Rekord K-1: 10-2

Poza tym, Gumienna od lat ćwiczy i odnosi sukcesy. Zdobyła ona sporo nagród - łącznie 5 złotych medali, w tym trzy w K-1.

 • 2017 - Brązowy Medal Mistrzostwa Świata K1, Budapeszt
 • 2017 - Złoty Medal Pucharu Świata K1, Innsbruck
 • 2017 - Mistrzyni FEN w wadze piórkowej
 • 2016 - Srebrny medal Mistrzostw Europy K1, Maribor
 • 2015 - Złoty Medal Pucharu Świata K1, Innsbruck
 • 2014 - Brązowy medal Mistrzostw Europy K1, Bilbao
 • 2014 - Złoty medal Pucharu Świata w K1, Szeged
 • 2013 - Złoty medal Mistrzostw Świata Low-Kick, Sau Paulo
 • 2013 - Złoty medal Pucharu Świata Low Kick, Szeged
 • 2013 - Zawodowe Mistrzostwo Polski w K1
 • 2013, 2014, 2015 i 2016 - Amatorskie Mistrzostwo Polski K1
 • 2013 - Amatorskie Mistrzostwo Polski w K1 oraz Low Kick
 • 2012 - Brązowy medal Mistrzostw Europy Low Kick, Ankara
 • 2012 i 2013 - Amatorskie młodzieżowe Mistrzostwo Polski

Róża Gumienna - Waga i wzrost

Gumienna mierzy około 1,75 m, a jej aktualna waga waha się w okolicach 61 kg.

Róża Gumienna - Ciekawostki

Gumienna w latach 2011-2018 była reprezentantką Polskiej Kadry Narodowej w kick-boxingu. Jest ona także autorką artykułów do czasopisma Perfect Body, o którym aktualnie nie jest zbyt głośno.

Róża od zawsze interesowała się sportem, ale to nie wszystko - jest także bardzo zapalona do nauki. W 2013 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne, specjalizacja Menadżer Sportu. Niecałe 5 lat później uzyskała również stopień doktora nauk o kulturze fizycznej na AWF we Wrocławiu. W2020 ukończyła studia podyplomowe z Dietetyki. Niedawno nawet rozpoczęła  studia psychologiczne.