Gala FFF, czyli Free Fight Federation, to pojedynki w formule MMA celebrytów czy sportowców wywodzących się z innych dyscyplin, transmitowane na antenach otwartej telewizji. Gdzie oglądać galę FFF? Jak wyglądały karty walk gal FFF? Kiedy następna gala FFF?

Gala FFF – co to takiego?

Po tym, jak ogromny sukces na rynku sportów walki osiągnęły gale FAME MMA, również telewizja Polsat postanowiła mieć swój format w podobnym typie. Mniej „dymów”, a więcej sportu – taki od początku był zamysł. I faktycznie – długo się udawało. Aż do ogłoszenia walki wieczoru pierwszej gali...

Gdzie oglądać galę FFF?

Zarówno debiutancka gala Free Fight Federation, jak i FFF 2 były transmitowane w otwartej telewizji Polsat oraz w Polsacie Sport. Debiutancką galę FFF śledziło średnio ponad półtora miliona widzów telewizji Polsat.

Druga edycja wypadła pod tym względem znacznie gorzej - zdaniem dziennikarza Mariusza Wójcickiego oglądało ją na Polsacie 830 tysięcy widzów, a na Polsacie Sport - 144 tysiące.

Kiedy następna gala FFF?

gala fff kiedy

Kiedy następna gala FFF – z pewnością to pytanie zadaje sobie wielu kibiców, którym przypadły do gustu dwie pierwsze edycje gal Free Fight Federation. Pierwszą zorganizowano w czerwcu 2019 roku, a drugą - pod koniec tego samego roku. Przez cały rok 2020 telewizja Polsat nie wróciła więc do projektu pod tytułem Free Fight Federation.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – pandemia koronawirusa. Z racji tego, że gale FFF były transmitowane w otwartej telewizji, a nie w systemie PPV, konieczna jest obecność kibiców na trybunach, żeby projekt spiął się pod względem finansowym. W związku z pandemią hale i inne tego typu obiekty są zamknięte, więc organizacja gali z widownią nie wchodzi w grę.

Nie ma więc odpowiedzi na to, kiedy następna gala FFF zostanie zorganizowana. Wydaje się jednak, że biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosły dwie pierwsze edycje, telewizja Polsat z pewnością zorganizuje kolejną galę Free Fight Federation – gdy pozwolą na to warunki.

FFF: Karta walk i wyniki gali

Podczas pierwszej gali Free Fight Federation zobaczyliśmy siedem pojedynków. Walką wieczoru było starcie Pawła „Trybsona” Trybały i Marcina „El Testosterona” Najmana. Panowie od wielu miesięcy przepychali się w mediach, a do ich walki miało dojść już wcześniej podczas gali PLMMA. Co nie udało się wtedy, wyszło podczas FFF.

Zobacz także: Marcin Najman walki

Zgodnie z przewidywaniami, górą w tym pojedynku okazał się Trybson. Podopieczny Mirosława Oknińskiego szybko obalił Najmana i dokończył robotę w parterze, rozbijając zawodnika z Częstochowy mocnymi ciosami i triumfując w pierwszej rundzie walki.

Zanim w klatce zameldowali się Trybson i El Testosteron, w walce poprzedzającej starcie wieczoru zmierzyli się Krystian Pudzianowski, brat Mariusza Pudzianowskiego i Radosław Słodkiewicz, znany polski kulturysta. W starciu dwóch debiutantów górą okazał się młodszy z braci Pudzianowskich, który pokonał rywala w drugiej rundzie ciosami w parterze. Na gali FFF swoje pojedynki wygrali też między innymi tancerz Rafał "Tito" Kryla czy Filip Bątkowski, szef organizacji Armia Fight Night.

Karta walk i wyniki gali FFF:

wyniki gala fff

Paweł "Trybson" Trybała pokonał Marcina "El Testosterona" Najmana przez TKO, runda 1
Krystian Pudzianowski pokonał Radosława Słodkiewicza przez TKO, runda 2
Rafał "Tito" Kryla pokonał Grega Collinsa jednogłośną decyzją sędziów
Mateusz "Camaro" Stawski pokonał Tomasza "Fit Dzika" Łomnickiego przez TKO, runda 1
Filip Bątkowski pokonał Kamil Korzeniowskiego jednogłośną decyzją sędziów
Jakub Kiesiak pokonał Patryka Kimułę jednogłośną decyzją sędziów
Paweł Jasionowicz pokonał Jakuba Ciążyńskiego przez TKO (ciosy w parterze), runda 2

FFF 2: Karta walk i wyniki gali

Na gali FFF 2, która została zorganizowana kilka miesięcy po pierwszej edycji, w walce wieczoru w formule MMA zadebiutował Piotr Świerczewski, były piłkarz reprezentacji Polski. Jego rywalem był Greg Collins, znany z występu na pierwszej gali w pojedynku z Rafałem „Tito” Krylą. Wielu ekspertów i kibiców przewidywało, że Świerczewski nie ma szans, gdyż jest dużo starszy od swojego rywala i krócej trenował MMA.

Jak się okazało, boiskowy charakter „Świra” i przygotowania pod okiem Mirosława Oknińskiego zrobiły swoje. Były piłkarz pokonał młodszego rywala decyzją sędziów i triumfował w debiutanckiej walce w nowej dla siebie formule.

Również udany debiut w MMA zaliczył Dariusz "DJ Decks" Działek, czyli słynny DJ, znany z wieloletniej współpracy z Peją w ramach projektu Slums Attack. Dj Decks znokautował w pierwszej rundzie Tomasza Słodkiewicza, kulturystę i brata Radosława. Podczas FFF 2 kolejny pojedynek pod szyldem tej organizacji wygrał Trybson, pokonując przed czasem byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej, Damiana Kostrzewę.

Podczas FFF 2 zobaczyliśmy też dwa pojedynki kobiet. Justyna Haba, dziś zawodniczka KSW, pokonała w trzeciej rundzie Klaudię Pawicką, a Karolina "Way of Blonde" pokonała decyzją sędziów Patrycję "Lady Squat" Zahorską.

Karta walk i wyniki gali FFF 2:

wyniki gali fff 2

Piotr Świerczewski pokonał Grega Collinsa decyzją sędziów
Dariusz "DJ Decks" Działek pokonał Tomasza Słodkiewicza przez TKO, runda I
Paweł "Trybson" Trybała pokonał Damiana Kostrzewę przez TKO, runda II
Karolina "Way of Blonde" Brzuszczyńska pokonała Patrycję "Lady Squat" Zahorską przez decyzję sędziów
Rafał „Tito” Kryla pokonał Damiana "Resta" Osytka przez KO, runda II
Hubert Sulewski pokonał Filipa Bątkowskiego przez decyzję sędziów
Justyna Haba pokonała Klaudię Pawicką przez TKO, runda III

 

Zobacz także, jakie są bonusy bez depozytu u bukmacherów.