Karol Matuszczak to pionier MMA w Polsce. Kim jest Karol Matuszczak? Ile lat ma Karol Matuszczak? Jaki związek z Fame MMA ma Karol Matuszczak? To wszystko i jeszcze więcej w poniższym artykule.

Kim jest Karol Matuszczak?  

Karol Matuszczak jest trenerem, sędzią, komentatorem, a także współorganizatorem gal. Specjalizuje się on w brazylijskim jiu-jitsu. Był ósmym Polakiem, który otrzymał czarny pas w bjj. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w wieku 14 lat. W młodości trenował karate shotokan, aikido, judo, kickboxing oraz boks. Przez trzy lata trenował również muay thai. Największe sukcesy odnosił jednak w brazylijskim jiu-jitsu. Na swoim koncie może zapisać między innymi mistrzostwo Europy w bjj w brązowych pasach w wadze półciężkiej i open w 2007 roku czy trzecie miejsce na Pucharze Świata w grapplingu w Wiedniu. Ze względu na jego rozległą wiedzę w sportach walki często zapraszany jest w roli eksperta lub komentatora. W 2014 roku został wpisany do galerii sław polskiego MMA. 

Karol Matuszczak wiek  

Karol Matuszczak urodził się 1 maja 1968 roku. Na ten moment ma 54 lata. 

Karol Matuszczak BJJ  

Karol Matuszczak jest jednym z najpopularniejszych trenerów i specjalistów od brazylijskiego jiu-jitsu w naszym kraju. Jest ósmym Polakiem, który zdobył czarny pas w bjj. Stało się to 28 marca 2009 roku. Nominacje na najwyższe wyróżnienie w brazylijskim jiu-jitsu Karol Matuszczak otrzymał od Roya Harrisa. Warto zaznaczyć, że 53-latek był pierwszą osobą, która nauczała technik brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce.

 

 

Karol Matuszczak walka  

Karol Matuszczak stoczył pierwszą walkę MMA w Polsce. Pojedynek odbył się w 2000 roku, a rywalem Matuszczaka był Tomasz Jamroz. Stawką starcia było Mistrzostwo Polski w Wolnej Walce. Karol Matuszczak walkę wygrał przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie. Konfrontacja pomiędzy zawodnika przez niektórych nie jest jednak uważana za pierwszy pojedynek MMA w Polsce w historii, ponieważ zawodnicy zmierzyli się na ograniczonych zasadach walki. 

Karol Matuszczak komentator  

Karol Matuszczak wielokrotnie zasiadał na stanowisku komentatorskim przy okazji różnych gal. Był między innymi ekspertem w studiu Polsatu przy okazji gali Pride, na której swój debiut zaliczył legenda sportów walki w Polsce, Paweł Nastula. Komentował także wiele pojedynków w Canal Plus w takich programach jak „Za ciosem” czy „Bellator”. Został również komentatorem na gali Fame MMA. Debiut w roli komentatora największej polskiej gali freak fightowej zanotował na Fame MMA 5 kiedy to zastąpił na stanowisku komentatorskim Pawła Trybałę podczas walki wieczoru. Skomentował również całe gale Fame MMA 9 oraz Fame MMA 10.  

Karol Matuszczak Fame MMA 

Karol Matuszczak w Fame MMA zaistniał nie tylko jako komentator. 53-latek był głównym trenerem Marka “AdBustera” Hoffmana, który wystąpił na gali Fame MMA 2 oraz Fame MMA 5. W swoim pierwszym występie pokonał Dawida Ozdobę, a w drugim na punkty przegrał z Marcinem Malczyńskim. 


1. Jaki pas w brazylijskim jiu-jitsu posiada Karol Matuszczak?
Karol Matuszczak posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Otrzymał go od Roya Harrisa 28 marca 2009 roku.
2. Ile gal Fame MMA skomentował Karol Matuszczak?
Karol Matuszczak skomentował jedną walkę na gali Fame MMA 5 oraz całe gale Fame MMA 9 oraz Fame MMA 10.