Na pierwszej konferencji High League 5 poznaliśmy pozostałe zestawienia. Federacja ogłosiła walkę Kamila Hassana z Wojciechem Sobierajskim, który w 2021 roku pobił 12 rekordów polski i świata. Pojedynek odbędzie się na zasadach MMA.

Kim jest Wojciech Sobierajski?

Widzowie pierwszej konferencji High League 5 mogli być skonsternowani, gdy prowadzący Arkadiusz "Pan" Pawłowski wydusił z siebie nazwisko Sobierajski. Jest on znany z dokonywania rzeczy niemożliwych, ale zanim zaczął przekraczać granice swoich możliwości, trenował przez 10 lat boks. Na koncie ma ponad sto walk, kilka wygranych turniejów i mistrzostwo Polski w kategorii do 75 kg. Jedne z największych osiągnięć Sobierajskiego to przebiegnięcie półmaratonu boso, po śniegu i lodzie w czasie 1:30:54, przepłynięcie kajakiem 262 km przez 24 godziny, wejście 111 razy na 5-metrową linię w ciągu godziny.

Kamil Hassan wraca po dwuletniej przerwie!

Ostatnie starcie Hassana mogliśmy oglądać na FAME MMA 7, gdy doszło do rewanżu z Maksymilianem "Wiewiór" Wiewiórką. Po raz drugi lepszy okazał się "Wiewiór", wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów. Jego rekord we freak-fightach to jedna wygrana i dwie porażki. W walce z Sobierajskim jest według bukmachera Fortuna underdogiem, jednak trzeba mieć na uwadze, że obstawianie High League nie zawsze idzie w parze z kursami!

Kiedy High League 5?

14 listopada odbyła się pierwsza konferencja High League 5. Na niej poznaliśmy pełną kartę walk High League 5. Główny event zaplanowany jest na 10 grudnia 2022 roku. Oprócz walki Kamila Hassana i Wojciecha Sobierajskiego w głównym starciu skonfrontują się m.in. Natalia „Natsu” Karczmarczyk i Agata „Fagata” Fąk oraz Alberto Simao i Paweł „Tybori” Tyburski.

Poza tym ogłoszono także walkę Mateusza Murańskiego z Pawłem „Scarface” Bombą i Mai Staśko z Marią „Masza” Graczykowską. W sportowym pojedynku gwiazda walk na gołe pięści – Mateusz „Don Diego” Kubiszyn zmierzy się z wybitnym polskim zapaśnikiem, Damianem Janikowskim.