Sporty walki na żywo transmitowane są na różne sposoby. Najczęściej gale boksu czy MMA można obejrzeć w telewizji, w systemie pay-per-view bądź na platformach stramingowych. Jednak gdzie dokładnie obejrzeć poszczególne gale?

Sporty walki na żywo

Sporty walki w naszym kraju stają się coraz bardziej popularne. Nie dziwi zatem fakt, że również transmisje sportów walki na żywo cieszą się dużym zainteresowaniem. Aktualnie fani w Polsce mogą jednak bez trudu uzyskać dostęp do wszystkich najważniejszych transmisji sportów walki.

Jedyną przeszkodą mogą okazać się wysokie koszta za dostęp do transmisji. Częstotliwość gal jest bowiem coraz większa, a znaczna większość z nich decyduje się na transmisje na żywo za pośrednictwem płatnych platform streamingowych bądź systemu pay-per-view.

Gdzie oglądać sporty walki na żywo?

Sporty walki na żywo transmitowane są najczęściej na trzy różne sposoby - TV, pay-per-view lub za pośrednictwem platformy streamingowej. Każda federacja sama określa, która z tych opcji będzie dla niej najbardziej opłacalna.

Poniżej prezentujemy tabelę, która obrazuje, gdzie można obejrzeć transmisje gal poszczególnych organizacji.

FAME MMA

PPV - famemma.tv

Clout MMA

PPV - cloutmma.tv

Prime MMA

PPV - primemma.tv

KSW

Viaplay

Gromda

PPV - gromda.tv

UFC

Polsat Sport, Fortuna TV, UFC Fight Pass

FEN

Polsat Sport

Babilon MMA

Polsat Sport

Bellator

Showtime

PFL

DAZN

Oktagon

DAZN, PPV - oktagon.tv

Cage Warriors

Polsat Sport, UFC Fight Pass

Ares FC

UFC Fight Pass

Transmisje online

Wiele organizacji decyduje się na transmisje online swoich wydarzeń. Najpopularniejszym rozwiązaniem w takim przypadku jest system pay-per-view. Coraz więcej federacji decyduje się jednak na podpisanie umowy z jedną z platform streamingowych takich jak na przykład DAZN czy Viaplay. Dzięki temu organizacja nie musi martwić się o sprzedaż pay-per-view, bowiem może liczyć na stałe wsparcie finansowe od danej platformy.

Nie wolno również zapomnieć o transmisjach na stronach bukmacherów, którzy wciąż powiększają prawa do emisji poszczególnych wydarzeń. Przykładowo gale organizacji UFC można oglądać w Fortuna TV. Możliwość transmitowania walk na UFC jest bez wątpienia dużą przewaga tego bukmachera nad konkurencją.

Sporty walki w TV

Wiele gal MMA czy boksu wciąż jest również emitowanych w telewizji. Sporty walki w TV cały czas cieszą się bowiem dużą popularnością. Wiele osób docenia telewizję za komfort oglądania, a także brak konieczności wykupywania dodatkowych pakietów czy subskrypcji. Aktualnie w TV transmitowane są takie gale jak UFC, FEN, Babilon MMA czy Cage Warriors.

Stacje emitujące gale w TV

Wiele fanów sportów walki zastanawia się, które stacje TV transmitują najwięcej gal MMA. Aktualnie w transmisjach sportów walki zdecydowanie przoduje Polsat Sport. Na tym kanale obejrzymy przede wszystkim UFC, czyli najlepszą organizację MMA na świecie, ale również FEN, Babilon MMA czy Cage Warriors. Na uwagę zasługuje również fakt, że Polsat ma dedykowany kanał skierowany właśnie do fanów sportów walki - Polsat Sport Fight.

Lista stacji telewizyjnych, na których można obejrzeć gale sportów walki, prezentuje się następująco:

  • Polsat Sport
  • Polsat Sport Fight
  • Super Polsat
  • TVP Sport
  • TVN Turbo