Erko Jun zawodnik takich organizacji jak KSW EMMC BRAVE CF został ogłoszony to nowy nabytek federacji Prime MMA.

Erko Jun nowym zawodnikiem federacji PRIME MMA

Erko Jun to zawodnik mieszanych sztuk walki, trener personalny oraz model fitness i kulturysta pochodzenia bośniacko-belgijskiego. Miał okazję walczyć w KSWi, EMCBrave CF, stawiał czoła takim zawodnikom jak Akop Szostak, czy Mariusz Pudzianowski!

Kim jest Erko Jun?

Erko Jun urodził się w Bośni i Hercegowinie, ale kiedy miał tylko 2 lata, on i jego rodzina opuścili jego ojczyznę przez wojnę bośniacką (1992). Rodzina wyemigrowała do Belgii i rozpoczęła całkowicie nowe życie w Antwerp. To właśnie tam Erko rozpoczął rozwijanie swojej miłości do sztuk walki, a mówiąc dokładniej do taekwondo i kickboxingu. Jednakże podczas jednej z intensywnych kontaktowych sesji treningowych ze swoim ojcem doznał urazu i prawie stracił czucie w prawej nodze. W tamtym momencie obudziła się jego wybuchowa natura i jako iż nie był w stanie w pełni trenować, wyładowywał swoją energię w walkach ulicznych. Jednakże trener Bill Richardson dał mu pomocną dłoń w tych ciemnych czasach, pokazując mu, że jeszcze nie wszystko stracone. Pomógł mu wyruszyć w podróż fitnessu i trenowania na siłowni.

Jego największe osiągnięcia sportowe

Tylko dzięki ciężkiej pracy, motywacji i samozaparciu Erko osiągnął niesamowity sukces. Jest 3-krotnym mistrzem kulturystyki juniorów, wicemistrzem Bałkanów w kulturystyce oraz również zdobył 3. miejsce na międzynarodowych zawodach International Musclemania Show w Miami, Floryda. Jednakże pomimo tych nagród nigdy nie przestał żyć w zgodzie ze sobą i tym, co sprawia mu największą radość, więc zdecydował się wyruszyć w podróż zostania zawodnikiem MMA.

Kim będzie jego przeciwnik?

Jun podczas Prime MMA 7 zawalczy z Pawłem "Trybsonem" Trybałą. Sam Erko waży 100kg, więc pojedynek będzie prawdopodobnie w kategorii ciężkiej.