Na pierwszej konferencji High League 5 poznaliśmy pozostałe zestawienia. Federacja ogłosiła, że ojciec Denisa Załęckiego zawalczy z czarnogórskim zawodnikiem MMA i mistrzem WFC, Vaso Bakoceviciem. Pojedynek odbędzie się na zasadach K-1.

Kim jest Dawid "Crazy" Załęcki?

Dla tych, którzy dopiero od niedawna śledzą gale freak-fightowe, Dawid Załęcki zasłynął na trzeciej gali High League 3, podczas której zmierzył się z Alanem Kwiecińskim. Warto dodać, że event wcześniej syn Dawida Załęckiego, czyli Denis pokonał "Alanika" jednogłośną decyzją sędziów. Dawid Załęcki trzykrotnie posyłał Kwiecińskiego na deski i sędzia musiał zakończyć pojedynek. "Crazy" w bardzo dobrym stylu zadebiutował w klatce High League, za co organizacja postanowiła go nagrodzić, dając mu bardzo trudnego rywala.

Kim jest Vaso Bakočević?

Czarnogórzec w zawodowym MMA debiutował na gali UFC 3, odnotowując pierwsze zwycięstwo w swojej karierze. W Polsce Vaso kojarzony jest z walkami dla takich federacji jak KSW, FEN, Wotore czy MMA Attack. Jego bilans w zawodowych walkach MMA to 42 wygrane, 23 porażki i 1 remis. Swoją ostatnią walkę stoczył na gali MMA Attack 4. Jego rywalem był Mateusz Murański, który również walczy na High League 5. W Będzinie w formule bokserskiej Bakočević wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Kiedy High League 5?

14 listopada odbyła się pierwsza konferencja High League 5. Na niej poznaliśmy pełną kartę walk High League 5. Główny event zaplanowany jest na 10 grudnia 2022 roku. Oprócz walki Dawid Załęcki vs Vaso Bakočević w głównym starciu skonfrontują się m.in. Natalia „Natsu” Karczmarczyk i Agata „Fagata” Fąk oraz Alberto Simao i Paweł „Tybori” Tyburski.

Poza tym ogłoszono także walkę Mateusza Murańskiego z Pawłem „Scarface” Bombą i Mai Staśko z Marią „Masza” Graczykowską. W sportowym pojedynku gwiazda walk na gołe pięści – Mateusz „Don Diego” Kubiszyn zmierzy się z wybitnym polskim zapaśnikiem, Damianem Janikowskim.