Kilka dni temu padła szokująca informacja. Okazało się bowiem, że walka Adamek vs Khalidov nie będzie sędziowana przez sędziów bokserskich. Pojedynek ten będą oceniać sędziowie od kickboxingu i MMA.

Lewandowski odrzucił propozycję Borka

Mateusz Borek, który jest promotorem Tomasza Adamka, znalazł rozwiązanie tego problemu. Jak się okazało, Martin Lewandowski odrzucił propozycję znanego dziennikarza.

Mamy walkę na zasadach bokserskich i nie ma ani jednego sędziego bokserskiego. (...) Wysyłam na przykład wczoraj Martinowi (Lewandowskiemu - przyp.red.), że jest chętny zasędziować Tariel Zandukeli, który był z Tomkiem w grupie, sparował z Mamedem, sam był pięściarzem, rozumie ten sport. To Martin mi przesyła jakieś forwardy od kogoś, że on jest za nerwowy w Gromdzie. Jakie to w ogóle ma znaczenie, że on jest za nerwowy w Gromdzie.

Decyzja Martina Lewandowskiego może nieco dziwić. Do tej pory wydawało się, że brak sędziów bokserskich jest spowodowany decyzją Polskiej Unii Boksu. Zablokowała ona bowiem udział Roberta Gortata, czyli jednego z czołowych polskich sędziów, w gali KSW Epic. Teraz okazało się, że szef KSW po prostu nie chciał, aby walkę Adamka z Mamedem sędziowali właściwi sędziowie.

Cała sytuacja do obejrzenia poniżej:

Galę KSW Epic obstawisz w Superbet. Tylko nasz kod promocyjny Superbet oprócz pakietu powitalnego do 3754 PLN daje możliwość wytypowania zwycięzcy walki wieczoru Khalidov vs Adamek po kursie 200.00 i zgarnięcia extra freebetu 400 PLN!