Zarobki Leo Messiego od lat wzbudzają sporą ciekawość i są przedmiotem dyskusji zarówno kibiców, jak i dziennikarzy czy ekspertów. Ile więc zarabia Messi i co składa się na jego majątek?

Zarobki Messiego

Zarobki Messiego, czyli ile zarabia słynny Argentyńczyk? Doniesienia na ten temat w mediach pojawiają się od kilkunastu lat, a dokładniej od momentu, kiedy o Messim zaczęło robić się głośno za sprawą jego popisów w barwach Barcelony. Wraz z rozwojem talentu argentyńskiego napastnika i kolejnymi świetnymi występami, zarobki Messiego stopniowo rosły.

Argentyńczyk mógł liczyć zarówno na podwyżkę w samym klubie, jak i gigantyczne kontrakty sponsorskie z takimi markami, jak Adidas, Lays i inne topowe brandy znane na całym świecie. Nic dziwnego - wielu po dziś dzień uważa Messiego za najlepszego piłkarza w historii, więc musiał zarabiać jak na najlepszego piłkarza na świecie przystało.

Zobacz także - Zarobki Roberta Lewandowskiego

W 2020 roku w hiszpańskich mediach pojawiła się informacja zdradzająca zarobki Messiego w Barcelonie. Na mocy czteroletniego kontraktu, który wygasał w 2021 roku, Messi mógł zarobić bagatela 555 milionów euro. Na tę kwotę składała się zarówno podstawowa pensja, jak i premia za podpis czy premie. Za samo przedłużenie kontraktu Messi miał otrzymać 115 milionów euro, a kolejne 75 otrzymał z tytułu premii lojalnościowej za pozostanie w klubie. Robi wrażeni!

Zarobki Messiego w PSG

W trakcie wakacji 2021 roku świat obiegła sensacyjna informacja - Messi odchodzi z Barcelony. Pogrążona w kłopotach finansowych Duma Katalonii nie była w stanie podpisać nowego kontraktu z Argentyńczykiem, gdyż musiała szukać oszczędności. W mediach natychmiast pojawiły się doniesienia na temat tego, gdzie zagra Messi. Jak się okazało, najbardziej konkretni okazali się szefowie PSG. A skoro okazali się konkretni, musieli również skusić Messiego konkretnymi pieniędzmi. Ile wynoszą zarobki Messiego w PSG?

Na ten temat szerzej rozpisali się dziennikarze francuskiego L'Equipe. Messi podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Jak stwierdzili żurnaliści, Argentyńczyk w PSG może liczyć na pensję w wysokości 30 milionów euro za pierwszy sezon, z kolei o 10 milionów więcej dostanie za kolejne dwa lata gry w barwach paryskiej ekipy. Zarobki Messiego w PSG plasują go na szczycie listy płac tego klubu - Argentyńczyk wyprzedza w tej klasyfikacji Neymara, z którym w przeszłości grał w barwach Barcelony.

Ile zarabia Messi?

Oprócz wspomnianych wcześniej zarobków wynikających z grania w piłkę, Messi inkasuje setki milionów euro z tytułu bycia globalną gwiazdą, czyli w kontraktów sponsorskich i reklamowych. Na to, ile zarabia Messi, składają się między innymi kontrakty z Adidasem, Lays, Pepsi, Hard Rock Cafe i dziesiątkami innych marek, które przez lata sponsorowały Messiego na różnych etapach jego kariery.

May be an image of 1 person, burger and text that says "NEW MESSI BURGER LIVE GREATNESS Rስ EST. 1971 Roy EXPERIENCE THE TASTE OF VICTORY Dunoth Hard Rock CAFE"

Tak naprawdę tego, ile zarabia Messi z tytułu kontraktów sponsorskich, nigdy się nie dowiemy. Medialne spekulacje często mają potwierdzenie w rzeczywistości, ale równie często mijają się z prawdą. Swego czasu w mediach pojawiły się informacje, według których Messi zarabia od sponsorów około 30 milionów euro rocznie. Biorąc pod uwagę fakt, jak popularnym jest sponsorem, można domniemać, że kwota jest znacznie wyższa.

Ile zarabia Messi w PSG?

Również to, ile zarabia Messi w PSG, na dobrą sprawę nie jest potwierdzone. Tego typu informacje zazwyczaj są poufne, a doniesienia dziennikarzy często oparte są na doniesieniach "z drugiej ręki". Nie zmienia to jednak faktu, że zarobki Messiego w PSG są kosmiczne, ale paryski klub na pewno nie żałuje pieniędzy, jakie płaci Argentyńczykowi, który wniósł do tej ekipy zarówno wartość sportową, jak i ogromną wartość marketingową.

Zobacz także - Ile zarabia sędzia piłkarski?

Nowością w kontrakcie Messiego jest to, że część jego zarobków wypłacana jest w...bitcoinach. Dokładnie milion euro ma wpływać na konto Argentyńczyka właśnie w takiej nowoczesnej formie. Patrząc na rozwój kryptowalut można domniemać, że za kilka lat większość transakcji będzie odbywać się właśnie przy tego typu walutach, więc i zarobki piłkarzy również mogą być uzależnione od giełdowych ruchów czy kursów walut.

Majątek Messiego

Na majątek Messiego składają się zarobki jako piłkarz, kontrakty sponsorskie i szereg innych aktywności, które poczynił przez lata bycia jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. W dużej mierze na majątek Messiego składa się... on sam, jako globalna marka, która nawet po zakończeniu przez niego piłkarskiej kariery będzie wzbudzać zainteresowanie, ciekawość i kontrowersje.

Majątek Messiego jest wręcz niepoliczalny i zapewne sam Argentyńczyk nie wie - kolokwialnie mówiąc - ile ma pieniędzy. Messi, przy pomocy swoich doradców, z pewnością inwestuje sporą część dochodów, które składają się na jego majątek. Nie ulega jednak wątpliwości, że majątek Messiego jest ogromny i patrząc na jego dotychczasowe ruchy podczas kariery, nic nie wskazuje na to, żeby miał podążyć drogą wielu piłkarzy, którzy źle zainwestowali swoje pieniądze i popadli w spore kłopoty finansowe albo jeszcze w trakcie grania w piłkę, albo już po zakończeniu kariery.