To już 18 kolejka Premier League, a w niej prawdziwy hit. Meczycho z prawdziwego zdarzenia, które przyciągnie przed telewizory miliony fanów z całego świata. Rozpędzona Lokomotywa Obywateli podejmie na swoim stadionie londyński Tottenham. Czy Harry Kane i spółka są w stanie zatrzymać ekipę z Manchesteru? Przyjrzyjmy się bliżej kulisom tego meczu!

OSTATNIE WYNIKI :

Manchester nie wygral z Kogutami od 03.05.2015, ale ciężko nie upatrywać w drużynie gospodarzy faworytów sobotniego starcia. City ma w tej chwili fenomenalny bilans ligowy w postaci 16 zwycięstw i jednego remisu i zdaje się, że już nic nie powstrzyma ich przed ligowym triumfem. Ekipa Tottenhamu natomiast po trzech słabszych meczach wróciła na odpowiednie tory i wygrała swoje dwa ostatnie spotkania. O ile zwycięstwo ze Stoke było niezwykle imponujące, o tyle 2-0 z Brighton już tak przekonujące nie było. Oglądając ten mecz mogło się odnieść wrażenie, że ekipie z Londynu brakowało nieco pomysłu na grę i kreatywności.

SYTUACJA KADROWA :

W drużynie Pepa Guardioli zabraknie Vincenta Kompanego z powodu urazu mięśnia, Johna Stonesa oraz Benjamina Mendy z powodu urazu kolana.  W drużynie gości zabraknie Tobiego Alderweirelda, który od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją uda oraz Victor Wanyama, który także cierpi z powodu zerwania więzadeł w kolanie.

SYTUACJA W TABELI :

Manchester City znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli i dystansuje rywali mając aż 49 punktów przy 52 bramkach strzelonych i 11 straconych. Lokomotywie z Manchesteru nie robi różnicy czy grają u siebie czy na wyjeździe. Bilans domowy to 8-1-0, 28-6, bilans wyjazdowy natomiast to 9-0-0 i 24-5 jeśli chodzi o bramki. 18 punktów to przewaga nad ekipą z Londynu, która obecnie znajduje się na czwartym miejscu z bilansem 9-4-4, 30-14.
Gra wyjazdowa nie jest najmocniejszą stroną Kogutów, zdecydowanie lepiej idzie im na własnym stadionie. Bilans domowy – 5-3-1, 16-6. Bilans wyjazdowy, 4-1-3, 14-8.

 

NASZE PRZEWIDYWANIA :

Nie da się ukryć, że ekipa Guardioli będzie faworytem tego spotkania. Podobnie sądzą bukmacherzy wystawiając kursy oscylujące w okolicach 1.55 na wygraną drużyny z Manchesteru. Pierwsza porażka musi kiedyś przyjść, nie przewidujemy bowiem całego sezonu bez porażki w wykonaniu Obywateli, ponieważ graniczyłoby to z cudem.
Z racji, że Manchester City do momentu krótkiej przerwy zimowej będzie mierzył się z rywalami znacznie słabszymi niż Tottenham to nie możemy skreślać na starcie londyńskiej ekipy, której depcze po piętach w ligowej tabeli Liverpool, Arsenal oraz Burnley. Nie oszukujmy się – sezon bez Tottenhamu w Lidze Mistrzów, będzie dla nich sezonem straconym, a żeby tego uniknąć Koguty będa musiały walczyć w każdym spotkaniu, nawet z takim hegemonem jakim w tym roku okazuje się ekipa City.
Czy to ten mecz? Czy po raz pierwsi kibice gospodarzy wyjdą smutni z Etihad Stadium?
Tego nie wiemy, ale wiemy na pewno, że będzie to mecz pełen emocji i jeśli moglibyśmy w ten weekend obejrzeć tylko jedno spotkanie to wyborem okazałoby się właśnie sobotnie starcie tych angielskich drużyn!
Naszą luźną propozycją jest over 6,5 rzutów rożnych Manchesteru @ 1,90
Spotykają się dwie drużyny wbijające najwięcej rzutów rożnych w lidze. Można również spróbować powyżej 10,5 rzutów rożnych w meczu @ 1,85