3 lata temu z powodu drobnego wypadku moje sylwestrowe plany się sypnęły. Byłem w gipsie. A z racji tego, że wydarzyło się to niedługo przed 31 grudnia, znajomi mieli już zaklepane imprezy. Ja zresztą też, ale ostatecznie nie mogłem tam dotrzeć. Tamten wieczór spędziłem samotnie. Nie był to najszczęśliwszy dzień w moim życiu, jak można się domyślić. O tańcach, swawolach nie było mowy. Raczej orzeszki i piwo. Nie tylko tego dnia, ale i przez poprzednie dwa tygodnie byłem uziemiony. Miałem więc sporo czasu na myślenie. Jak na ironię uznałem wtedy, że w sumie mam w życiu sporo szczęścia. Tak ogólnie. Nie wychowałem się w biednej rodzinie, nie zostałem porzucony, nie musiałem pracować w wieku 15 lat. Ale to był właśnie ten dzień, gdy poczułem to, co prawdopodobnie na co dzień czują dzieciaki, którym w życiu się nie poszczęściło. Wystarczyło, że ten zazwyczaj piękny, zakrapiany wieczór musiałem spędzić w pojedynkę. Lubię samotność… ale nie akurat tego dnia, kiedy większość się bawi!

Uznałem, że to będzie ten moment, kiedy pierwszy raz sam, z własnego przekonania, wpłacę pieniądze na cele dobroczynne. Przez internet oczywiście. Zamiast fajerwerków – ktoś dostanie nowe ubranie, zamiast alkoholu – miskę zupy. Po pozbyciu się niedużej kwoty z konta bankowego poczułem… radość, jak (prawdopodobnie) kobieta po całodniowych zakupach.

Co roku 31 grudnia przekazuję coś od siebie. Na szczęście podczas ostatnich dwóch lat obyło się już bez żadnych wypadków. Ale wiem, że życie jest nieprzewidywalne. Wierzę, że karma wraca. Ta pozytywna. Trzy lata temu dokonałem decyzji pod wpływem impulsu. Dziś uważam, że była ona przełomowa, bo wpłynęła ona na całe moje życie. To nie był tylko pięciominutowy strzał na poprawę humoru, te wpłaty pamiętam przez cały rok. Dzięki temu mam w głowie świadomość, że w innych życiowych sytuacjach również jestem w stanie być pomocny.

Długo trwało zanim wpadłem na to, że pomysł ten można przenieść na Zawód: Typer. Pierwszą edycję zorganizowaliśmy na przełomie czerwca i lipca 2019 roku, w której zebraliśmy wspólnie ponad tysiąc złotych. Na początku września rozegrała się II edycja, w której poprawiliśmy ten wynik. Dziś również i Ty możesz pomóc innym… i sobie – przekonaj się, że dobro wraca! Dobra zabawa wliczona w koszty 🙂

[ZAPISY ZAKOŃCZONE]

Zakładka Turniejowa – sprawdź gdzie podawać typy

NA CZYM TO POLEGA?

Turniej typerski odbywa się na zasadach fazy pucharowej. Gracze podają typy w każdej rundzie rozgrywek (1/128 finału, 1/64, 1/32, 1/16, 1/8 i tak dalej) i ten, który osiągnie lepszy wynik typerski w swojej parze, przechodzi do kolejnej rundy.

NAGRODY

Zwycięzca – 300 PLN Paysafecard
Finalista – 100 PLN Paysafecard
3. miejsce – 50 PLN LVBET
4. miejsce – 20 PLN LVBET
Pozostali ćwierćfinaliści – drobne upominki od Zawód: Typer

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

1. Dokonaj depozytu 5 PLN, który w całości trafi na cele dobroczynne. Kliknij link do składki – w polu „Wpłacający” podpisz się imieniem i nazwiskiem, którym posługujesz się na Facebooku (jeśli jest to jakiś nick np Król Artur, podpisz się właśnie w ten sposób).

2. Zjedź w dół tego posta i w miejscu na dodawanie komentarzy kliknij ikonkę Facebooka. Spowoduje to automatyczne połączenie konta z naszą stroną. W komentarzu poniżej napisz: Zapisuję się. Wpłacone.

KIEDY START TURNIEJU?

Start zaplanowano na dwie godziny po zakończeniu zapisów, czyli na 22 listopada na godzinę 22:00 – wtedy na stronie głównej ZawodTyper.pl pojawi się nowy post, w którym uczestnicy będą podawać swoje typy w komentarzach – do końca niedzieli.

MASZ PYTANIA?

[cresta-facebook-messenger text=”Po kliknięciu odczekaj chwilę aż wyskoczy okienko”]

REGULAMIN:

 1. Uczestnicy mają określoną liczbę godzin w każdej rundzie rozgrywek na podanie dokładnie 3 typów (bez analiz pisemnych).
 2. Kurs minimalny zakładu to 1,50 (bez zaokrąglania). Brak maksymalnego.
 3. Komentarze z typem/typami dodajemy najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem meczu. Start turnieju 22 listopada o 22:00, wtedy też pojawi się pierwszy post do typowania. Kolejne daty będą odkrywane w kolejnych postach turniejowych na stronie głównej ZawodTyper.pl
 4. Każdy uczestnik podaje maksymalnie jeden typ na dany mecz/pojedynek (czyli konieczne jest podanie 3 typów na 3 różne mecze/pojedynki). Komentarze można dodawać oddzielnie-pojedynczo, ale można też podać od razu 3 typy w jednym komentarzu.
 5. Kursy i typy podajemy z oferty wymienionych legalnych bukmacherów: Fortuna, STS, Totolotek, ForBET, LVBET, E-Toto, Milenium, Superbet, Totalbet, PZBUK, Betclic, eWinner, Betfan.
 6. O przejściu do kolejnej rundy decyduje: 1. skuteczność, 2. Wyższy trafiony kurs, a jeśli będzie on identyczny: 3. Czas dodania typu (kto pierwszy podał trafiony typ, ten przechodzi dalej)
 7. W konkursie obowiązuje zasada Lucky Loosers. Uczestnik ma szansę przejść dalej nawet, jeśli przegrał swój bezpośredni pojedynek.
 8. Typy podajemy jako “użytkownik”, co oznacza konieczność połączenia swojego konta Facebook z naszą stroną www (bezpieczna opcja; bez podawania żadnych haseł itd.)
 9. Typ rozliczony jako “zwrot” nie jest wliczany do skuteczności, natomiast wyczerpuje limit podanych typów (przyp. dokładnie 3 typy). Skuteczność będzie wtedy liczona z 2 typów (0, 50 lub 100%). W razie jeśli wszystkie 3 typy uczestnika w danej rundzie będą rozliczone jako zwrot, przejdzie on dalej tylko w sytuacji, gdy rywal poda 3 nietrafione typy, osiągając 0% skuteczności.
 10. W razie jeśli obaj  bezpośredni rywale trafią 0/3, o wyniku zdecyduje najwyższy podany kurs.
 11. Jeśli gracz A poda typ z kursem 1,55 i jego bezpośredni rywal poda identyczny typ, ale po kursie 1,60, obu graczom rozliczymy go po kursie 1,55, aby żaden z nich nie otrzymał przewagi wynikającej z podania typu w innym terminie, zawyżenia kursu lub skorzystania z innego bukmachera. Ta zasada działa tylko w przypadku bezpośrednich rywali.
 12. Organizator może wykluczyć z turnieju “subkonta” (tj udział jednej osoby na dwóch różnych kontach)
 13. Organizator zastrzega możliwość zmiany regulaminu w trakcie trwania turnieju.
 14. W kwestiach spornych ostateczną decyzję ma Organizator.