Pod koniec maja ogłosiliśmy na grupie Zawód: Typer pomysł stworzenia turnieju typerskiego 1vs1, który przyjęliście bardzo pozytywnie. Postanowiliśmy więc go zorganizować! 🙂

O CO CHODZI W TYM TURNIEJU?

Odbędzie się on na zasadach fazy pucharowej. Gracze podają po 3 typy w  każdej rundzie rozgrywek (1/126 finału, 1/64, 1/32, 1/16, 1/8 i tak dalej) i ten, który osiągnie lepszy wynik typerski w swojej parze, przechodzi do kolejnej rundy. Proste!

KIEDY STARTUJE?

Koniec zapisów: 6 czerwca (czwartek), godzina 10:00
ZAPISY ZAKOŃCZONE!
Data startu turnieju: 7 czerwca, godzina 10:00
W piątek o godzinie 10:00 na stronie głównej – tutaj, na ZawodTyper.pl – powstanie kolejny post z turniejem 1vs1 – w nim będzie można dodawać swoje typy. Tam też dowiecie się kto jest Waszym przeciwnikiem w pierwszej rundzie rozgrywek 🙂

 

A BĘDZIE CO GRAĆ W CZERWCU?

 

 MŚ U20 trwają do 15 czerwca
 Eliminacje Euro 2020 7-11 czerwca (z udziałem Polaków)
 Copa America od 14 czerwca do 7 lipca
 Euro U21 od 16 do 30 czerwca (z udziałem Polaków)
 Puchar Narodów Afryki startuje 21 czerwca
 Turnieje Tenisowe przez całe lato
 Fame MMA 22. czerwca
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 7 czerwca – 7 lipca
 Liga Narodów w siatkówce do 14 lipca

 

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

 

1. Na początku konieczne jest opłacenie składki, która w całości trafi na cele charytatywne. Kliknij link do składki – dokonaj wpłaty 5 PLN, w polu „Wpłacający” podpisując się imieniem i nazwiskiem, którym posługujesz się na Facebooku (jeśli jest to jakiś nick albo np „Damian Damian”, podpisz się właśnie w ten sposób).

2. Zjedź w dół i w miejscu na dodawanie komentarzy kliknij malutką ikonkę Facebooka. Spowoduje to automatyczne połączenie Twojego konta FB z naszą stroną. Po czym napisz w komentarzu poniżej „Zapisuję się. Wpłacone”.

W razie gdyby pojawił się jakiś problem z połączeniem z połączeniem zgłoś się do nas na Messengerze, a prędko rozwiążemy problem 🙂

[cresta-facebook-messenger text=”MESSENGER – klik”]

NAGRODY

 • 4. miejsce otrzyma – 20 PLN
 • Zwycięzca meczu o 3. miejsce – 30 PLN
 • Finalista – 50 PLN
 • Zwycięzca – 200 PLN

LUCKY LOSERS

Przegrałeś pojedynek w swojej parze, mimo że osiągnąłeś dobry wynik? Masz szansę przejść dalej! Zasadę można kojarzyć ze skoków narciarskich – podczas Turnieju Czterech Skoczni.
Lucky Loosers zostanie aktywowany wtedy, gdy obaj zawodnicy z tej samej pary nie wezmą udziału w danej rundzie konkursu, nie podając żadnego typu. Jako że w takiej sytuacji nie da się wybrać zwycięzcy, miejsce w kolejnej rundzie zajmie najlepszy wśród przegranych.

Na przykład:
Jeśli w 1/64 finału nie będziemy mogli rozstrzygnąć rywalizacji przykładowo w którejś spośród 64 par (obaj uczestnicy z tej samej pary w 1/64 finału nie podadzą typu), ich miejsce w kolejnej rundzie zajmie najlepszy wśród przegranych (Lucky Losers), aby liczba uczestników w 1/32 finału się zgadzała.

REGULAMIN 1vs1:

 1. Turniej kierowany jest do osób pełnoletnich (18+)
 2. Terminarz powstanie 7 czerwca o godzinie 10:00 (piątek)
 3. Uczestnicy będą mieć określoną liczbę godzin w każdej rundzie rozgrywek na podanie dokładnie 3 typów (48 godzin lub 72 godziny – ostatecznie zostanie  to ustalone 7 czerwca, po zapisach).
 4. Wymagany kurs minimalny każdego typu to 1,50.
 5. Typy podajemy w specjalnych postach konkursowych turnieju 1vs1, oznaczonych tym samym obrazkiem, który widzimy na samej górze tego posta.
 6. Typy podajemy najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem pojedynku/meczu.
 7. Każdy uczestnik może podać tylko jeden typ na dany mecz/pojedynek (konieczne jest podanie 3 typów na 3 różne mecze/pojedynki)
 8. Kursy i typy podajemy wyłącznie z oferty bukmachera eToto, który jest sponsorem turnieju (posiadanie konta nie jest konieczne do wzięcia udziału)
 9. O przejściu do kolejnej rundy decyduje – w tej kolejności: 1. skuteczność, 2. Wyższy trafiony kurs, a jeśli będzie on identyczny: 3. Czas dodania typu (kto pierwszy podał trafiony typ, ten przechodzi dalej)
 10. Przed każdą kolejną fazą rozgrywek nastąpi losowanie par.
 11. Typy podajemy jako “użytkownik”, nie jako „gość”, co równoznaczne jest z koniecznością połączenia swojego konta FB z naszą stroną (ten krok opisaliśmy w wyżej – podpunkcie z zapisami do turnieju)
 12. Typy rozliczone jako “zwrot” są oznaczane jako kurs 1,00 i nie są wliczane do skuteczności ani na plus, ani na minus. Jeśli gracz poda 3 typy, w tym jeden będzie rozliczony jako zwrot, jeden na plus i jeden na minus, będzie miał 50% skuteczności.
 13. W razie jeśli wszystkie 3 typy będą rozliczone jako zwrot (np przełożona cała kolejka ligowa lub mecze tenisa z powodu złej pogody), uczestnik będzie miał szansę przejść dalej tylko w sytuacji, gdy jego rywal poda wszystkie typy na minus, osiągając 0% skuteczności. Może nie jest to do końca sprawiedliwe, ale niestety trudno o lepsze rozwiązanie takich wyjątkowych sytuacji.
 14. W razie jeśli obaj gracze z pary trafią 0/3, o wyniku zdecyduje najwyższy podany (nietrafiony) kurs.
 15. Jeśli gracz A poda typ z kursem 1,55 i jego bezpośredni rywal poda identyczny typ, ale po kursie 1,60, obu graczom rozliczymy go po kursie 1,55, aby żaden z nich nie otrzymał przewagi wynikającej z podania typu w innym terminie (lub, co gorsza – z powodu świadomego zawyżenia kursu)
 16. Organizator może wykluczyć z turnieju konta „fejkowe” oraz „subkonta” (tj udział jednej osoby na dwóch różnych kontach)
 17. Organizator zastrzega możliwość zmiany regulaminu w trakcie trwania turnieju
 18. W kwestiach spornych ostateczną decyzję ma Organizator.

[cresta-facebook-messenger text=” W RAZIE WSZELKICH PYTAŃ I NIEJASNOŚCI, NAPISZ DO NAS NA MESSENGERA”]