Zakłady bukmacherskie rodzą wiele emocji nie tylko na polu obstawiania wyników rozgrywek. Zaciekła walka toczy się poza kulisami, gdzie rywalizują między sobą wielkie firmy zajmujące się dostarczaniem klientom możliwości typowania coraz to nowych zakładów. Dodatkową trudność stanowią niejasne lub często zmieniające się przepisy prawne, które w dodatku różnią się w zależności od kraju działania bukmachera. Jeśli nałożą się na to problemy techniczne rzutujące na proces obsługi klientów, przepis na porażkę mamy gotowy. Historia detronizacji jednego z pionierów konkwisty polskiej sceny bukmacherskiej przez zagraniczne zakłady, pełna jest meandrów prawnych i zawirowań rynkowych, które postaramy się przybliżyć w niniejszym artykule. Mowa o Bukmacher Expekt.

Expekt bukmacher  –  zarys historyczny powstania firmy

expekt bukmacher historia

Początki działalności firmy Expekt zakłady bukmacherskie sięgają roku 1999, jednak to rok 2000 zapoczątkował ekspansję firmy Expekt na rynki europejskie, w tym polski. Stał się on jednocześnie jedną z pierwszych zagranicznych marek na polskim rynku zakładów sportowych. Obok Expekt działały jedynie Bwin i Unibet. W czasie swojej największej świetności, Expekt zakłady bukmacherskie pełniły funkcję sponsora reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz finansowały działanie kilku klubów ówczesnej ekstraklasy.

W ramach kampanii marketingowych Expekt zatrudniał gwiazdy polskiego sportu, a jedną z twarzy marki był Zbigniew Boniek. Zakłady bukmacherskie Expekt, dzięki nowatorskiej jak na owe czasy strategii zdobywania nowych klientów, polegającej na wykorzystaniu ekspozycji, jaką daje sponsorowanie drużyn i zatrudnianie znanych osobistości do reklamowania produktów, szturmem zdobywały lokalny rynek i sprowadzały do swoich serwisów rzesze początkujących graczy. Klienci byli zadowoleni także z profesjonalnej obsługi, szerokiej oferty zakładów i przyzwoitych kursów. Zakłady bukmacherskie Expekt znalazły się na dobrej drodze do zagwarantowania sobie świetlanej przyszłości na długie lata.

Expekt bukmacher –  początki problemów

Expekt bukmacher źródła swoich problemów może poszukiwać w kwestiach licencyjnych oraz technicznych, związanych z przepustowością serwisów internetowych, które muszą umożliwiać użytkownikom dokonywanie milionów operacji w czasie rzeczywistym. Zakłady bukmacherskie expekt działają na podstawie licencji wydanej przez Malta Gaming Authority, która pełni funkcję Naczelnej Izby Kontroli na Malcie w obszarze gier, zakładów losowych, kasyn i loterii. Ustanowiona w 2001 roku, wzięła sobie za cel kontrolowanie transparentności internetowych zakładów bukmacherskich, bezpieczeństwo transakcji finansowych oraz przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. Na przestrzeli lat licencje wydawane przez tę organizację stały się niejako złotym standardem w świecie gamblingu, czyniąc ją europejskim forum legalizującym działalność zakładów bukmacherskich na terenie Starego Kontynentu. Jednak Polska stanowi wyjątek od reguły, wymagając na swoim terytorium dodatkowej licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów. Warunki jej uzyskania znacznie odbiegają od wymogów europejskich, wobec czego niektóre firmy działające w oparciu o maltański model biznesowy, podjęły decyzję o rezygnacji współpracy z polskimi graczami.

Expekt zakłady bukmacherskie podjął również niekorzystną decyzję systemową w roku 2005, kiedy to próbowano scalić sieć pokerową w jeden system informatyczny. Z powodu niedoszacowanych rozmiarów przepustowości łącza, wielu graczy nie mogło realizować swoich zleceń, co skutkowało spadkiem zaufania i frustracją klientów. Expekt zareagował wprawdzie dosyć szybko i przeniósł działalność do innej sieci, jednak szkody wyrządzone graczom okazały się na tyle duże, że wielu z nich podjęło decyzję o odejściu do konkurencji. Unibet przejął większość zdegustowanych klientów Expekta, który od teraz zmagał się z nieustanną tendencją spadkową pod względem obrotów. W 2008 roku Expekt bukmacher został wystawiony na sprzedaż, a rok później –  kupiony przez koncern Mangas Gaming.

Zmienił się model zarządzania, a Expekt bukmacher powoli rozpoczął proces scalania z innym brandem Mangas Gaming –  BetClic (sprwadź kod promocyjny BetClic). BetClic.pl w 2018 otrzymał polską licencję, co dało mu możliwość prowadzenia legalnych operacji bukmacherskich.

Expekt opinie –  czyli co tak urzekło klientów?

opinie expekt

Expekt opinie, wystawiane wciąż na forach dla graczy, koncentrują się wokół kilku głównych obszarów. Pierwszym z nich jest jakość obsługi klienta. Pomimo chwilowej przerwy w działaniu serwisu z 2005 roku, podczas której runęło wiele zakładów pokerowych, Expekt dokładał wszelkich starań, aby bezpieczeństwo i szybkość operacji stały na wysokim poziomie. Na bieżąco aktualizowano systemy informatyczne, a błąd techniczny z 2005 roku szybko naprawiono.

Expert opinie pozytywne zdobywa również dzięki bonusom oraz niezwykle zróżnicowanej ofercie. U bukmachera Expekt można dokonywać wszelkich kombinacji zakładów, obejmujących większość dyscyplin sportowych.

Inną kwestią pozostaje specyficzna otoczka sentymentalna, jaka pozostała w środowisku graczy po wprowadzeniu nowych regulacji, uniemożliwiających Expektowi funkcjonowanie na polskim rynku. Wiele osób z utęsknieniem wyczekuje wielkiego powrotu króla gamblingu na polski rynek, nadając mu aurę pokrzywdzonego „bohatera”. Jednak o Expert opinie w przeważającej części pozostają pozytywne, co wiele mówi o sukcesie i ogromnym udziale w rynku, jakim w przeszłości cieszyły się zakłady bukmacherskie Expekt.

Expekt bonus –  witamy Cię z otwartymi rękami!

Expekt bonus oznacza ofertę dla początkujących graczy. Stanowi dla nich zabezpieczenie finansowe na wypadek pomyłki, o którą nietrudno na samym początku gamblingowej przygody. Expekt bonus polega na przyznaniu klientom prawa do ustanowienia pewnej kwoty pieniężnej jako bufor bezpieczeństwa. W żargonie branżowym funkcjonuje pojęcie „cashback”, oznaczające zwrot gotówki. Przykładowo: jeśli bonus wynosi 100 zł, a gracz wykupi kupony na tę kwotę i przegra, bukmacher zwraca mu całość zainwestowanych środków. W przypadku Expekta górna wartość bonusu przekracza 200 zł. Mechanizm bonusowy stanowi rzadkość pośród internetowych zakładów bukmacherskich, wobec czego Expekt bonus jest szczególnie atrakcyjną propozycją dla graczy najmłodszych stażem.

Na przywileje ze strony Expekta mogą również liczyć stali klienci. W ich stronę skierowane zostały bonusy za polecenie bukmachera znajomym lub okresowe podwojenie kwoty wygranej za poszczególne zakłady.

Coraz bardziej mobilnie –  Expekt aplikacja

Expekt aplikacja umożliwia dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zakładów z poziomu telefonu komórkowego. Oferuje menu w języku polskim, możliwość dokonywania zakładów na żywo. Ponadto, pełny dostęp do narzędzi zarządzania kontem, a także kompletny harmonogram wydarzeń sportowych. Trzeba przyznać, że Expekt jako pierwszy dostrzegł potencjał smartfonów. Zaprojektował więc aplikację, na której obecnie wzoruje się wielu innych bukmacherów. Expekt aplikacja łączy w jednym miejscu wszelkie promocje, bonusy, doładowania gotówkowe i cashbacki. Dzięki temu znacznie usprawniając cały proces typowania rozgrywek, czyniąc go dosłownie „na wyciągnięcie ręki”. Expekt aplikacja swoją funkcjonalnością i ogromnym zakresem tematycznym wyznaczyła standardy dla innych internetowych zakładów bukmacherskich.

Input gwarantem output’u –   Expekt bukmacher wpłata

Expekt przyjmuje wpłaty depozytu na kilka sposobów. Expekt wpłata może zostać dokonana przelewem bankowym, jednak wówczas należy spełnić wymogi nazewnictwa i odpowiedniego zatytułowania przelewu. Łatwiejszą opcją jest użycie karty kredytowej, która umożliwia wpłaty zaczynające się od kwoty 20 zł. Expekt wpłata dostępna jest również za pośrednictwem serwisu Skrill, który pełni funkcję elektronicznej portmonetki. Zdeponowane tam środki pieniężne służą do obstawiania rozgrywek; poprzez Skrill możliwe jest również realizowanie wypłat z tytułu wygranych zakładów. Expekt wpłata to system naczyń połączonych, oferujący graczom wiele możliwości transferu pieniędzy.

O tym co gracze lubią najbardziej –  Expekt wypłaty.

System Expekt wypłaty daje możliwość realizowania zlecenia wypłaty w każdym momencie. Sama wypłata przybiera dwie formy. Z jednej strony, są to środki pieniężne przelewane na konto „zakładnika”. Istnieje również możliwość przekształcenia wygranej na środki do dalszej gry. Expekt wypłaty realizowane są w taki sam sposób jak wpłaty –  przelewem, za pośrednictwem Skrilla lub bezpośrednim transferem na kartę kredytową. Expekt wypłaty dokonywane są niemalże natychmiastowo, jeśli tylko klient dokona odpowiedniego zlecenia w systemie. Szybkość i bezproblemowość wypłat jest czynnikiem w dużej mierze decydującym o sukcesie bukmachera w budowaniu zaufania klientów.

Expekt –  czy jest legalny w Polsce?

expekt w polsce

Na chwilę obecną  Expekt bukmacher legalnie może działać tylko za granicą. Serwisy internetowe Expekt pozostają zablokowane przez Ministerstwo Finansów na terenie Polski. Istnieją wprawdzie osoby, które z racji lojalności dla historycznego dostawcy usług bukmacherskich. Obchodzą one regulacje, lecz należy uznać takie działania za mało odpowiedzialne. Nie da się ich uzasadnić względami ekonomicznymi. Dostępność i atrakcyjność zakładów oferowanych przez legalnie działających bukmacherów jest na . duża. Dlatego też z powodzeniem realizują oni nawet najbardziej specyficzne potrzeby użytkowników.

Expekt próbuje swoich sił na polskim rynku poprzez częste zmiany adresów witryn internetowych. Co chwilę w sieci pojawiają się nowe domeny, różniące się jedynie rozszerzeniem. Ministerstwo Finansów prowadzi systematyczną kontrolę nad tego typu działaniami, publikując listę zablokowanych serwisów w tzw. Rejestrze Domen Zakazanych. Trudniejszym do wytropienia postępowaniem ze strony graczy są modyfikacje systemu szyfrowania danych o IP. Mają bowiem one na celu ukrycie faktycznej lokalizacji osoby. Warto jednak pamiętać, że specjaliści rządowi znają mechanizmy obchodzenia regulacji. Ponadto, każde takie działanie może się wiązać z konsekwencjami natury prawnej.

Expekt jest w pełni legalną firmą za granicami naszego kraju, jednak w Polsce wciąż ma przypiętą etykietkę persona non grata. Na razie nic nie wskazuje na zmianę status quo w przewidywalnej przyszłości.

Czy Expekt jest legalny w Polsce? Nie, Expekt nie jest legalny w Polsce.