Rosyjski bukmacher 1xBet, pomimo że nie posiada licencji wydawanej przez Polskie Ministerstwo Finansów, jest dobrze znany wśród polskich graczy. Czy można grać w Polsce na 1xbet online? Jakie zbiera 1xbet opinie, czy też recenzje? Jakiego bukmachera zamiast 1xbet wybrać spośród tych, które są dostępne i legalne jednocześnie w naszym kraju?

Czy 1xbet jest legalny w Polsce?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy 1xbet jest legalny w Polsce. Prawda jest taka, że aby firmy bukmacherskie mogły legalnie prowadzić swoją działalność na terenie naszego kraju, muszą otrzymać specjalną licencję od Ministerstwa Finansów na prowadzenie gier hazardowych. Aby takową otrzymać, trzeba spełnić kilka warunków. Trzeba między innymi odprowadzać 12% podatku obrotowego, weryfikować wiek i tożsamość graczy którzy zakładają konta czy też posiadać swoją siedzibę w Polsce. Gdy w kwietniu 2017 roku została znowelizowana ustawa hazardowa w naszym kraju, wiele firm takich jak np. bet365, Unibet czy właśnie bukmacher 1xbet, zniknęło z listy legalnych bukmacherów. Korzystanie z usług tego operatora zakładów wzajemnych może się więc wiązać z karami finansowymi, które są opisane w Kodeksie karnym skarbowym. Mówiąc w skrócie, jeśli graczowi obstawiającemu na terenie naszego kraju zostanie udowodnione, że grał na tym  rosyjskim bukmacherze, to prawdopodobnie zostanie zmuszony do oddania wygranych pieniędzy. W innym przypadku otrzyma karę finansową, która i tak zniweluje wygrane do zera.

Zobacz: Podatek od zakładów bukmacherskich

Gdzie 1xbet jest legalny? 

1xbet legalność

Rosyjski bukmacher 1xbet to uznana marka w świecie hazardu oraz osób lubiących poczuć sportowe emocje z trochę innej strony. Firma ta ma swoich graczy na całym świecie i można by długo wymieniać wszystkie narodowości gdzie jest ona legalna, dlatego najlepiej wskazać te kraje, w których 1xbet nie posiada licencji na działanie. Należą do nich: dobrze znana nam Polska, jedne z największych krajów Europy – Hiszpania, Włochy, Francja, Wielka Brytania. Są też mniejsze, jak: Szwajcaria, Portugalia, Cypr, Czechy, Izrael, Holandia i Belgia. Znalazł się również reprezentant Afryki – Burkina Faso, oraz co może być trochę zaskakujące – USA. Oczywiście nie są to wszystkie kraje, ale jedne z ważniejszych, w których na ten moment zakłady 1xbet online są nielegalne, oraz w których stan prawny może się zmienić w najbliższym czasie. Trwają natomiast  prace, aby wejść na rynek w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.

Jakie 1xbet opinie zbiera wśród graczy? 

Co prawda osoby mieszkające na terenie Polski nie mogą legalnie korzystać z usług tego bukmachera, więc uzyskanie wielu opinii na jego temat nie jest łatwą sprawą. W zamian za to wielu graczy zza granicy oraz Polaków korzystających z niego z innych państw zrecenzowało rosyjską firmę na różnych forach o tematyce bukmacherskiej. Można zauważyć, że w większości przypadków są one pozytywne. Można zauważyć, że kursy na 1xbet zdecydowanie nie są zaniżane, lecz są jednymi z lepszych na rynku. Dużym plusem niewątpliwie jest rozbudowana oferta. Gracze mogą na 1xbet znaleźć około 50 dyscyplin, rozpoczynając od najpopularniejszej – piłki nożnej, kończąc na wyścigach konnych czy lacrosie, choć nie jest to koniec bukmacherskiego świata. Oferta LIVE jest również bardzo rozbudowana. Nawet najbardziej wymagający klienci nie powinni narzekać. Design strony internetowej to oczywiście sprawa indywidualna, lecz ogólnie rzecz biorąc poruszanie się po niej jest stosunkowo proste i bezproblemowe. Gracze natomiast chwalą sobie aplikację mobilną, która jest bardzo intuicyjna i nie ma z nią żadnych problemów. Znajdziemy w niej między innymi logowanie za pomocą Touch ID, czy też powiadomienia o rozliczeniu kuponów, co choćby na polskich bukmacherach nie jest standardem.

Sprawdź: Najlepsza aplikacja bukmacherska

Jaki bukmacher zamiast 1xbet będzie dobrym wyborem? 

zamiennik 1xbet

Tam gdzie 1xbet jest legalny z pewnością warto skorzystać z jego usług, lecz na terenie Rzeczypospolitej na ten moment nie warto ryzykować. Obecnie w Polsce funkcjonuje kilkunastu bukmacherów którzy otrzymali licencję od Ministerstwa Finansów, więc wybór jest dosyć spory i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto założyć konta u kilku operatorów zakładów wzajemnych choćby po to, aby skorzystać z bonusów na start, na przykład najbardziej lubianych wśród graczy zakładów bez ryzyka. Dobrze jest wybrać bukmachera, który posiada rozbudowaną ofertę na sport, którym się interesujemy. Jeśli ktoś jest przykładowo pasjonatem czarnego sportu i lubi postawić kupon dla dodatkowych emocji, to dobrym wyborem będzie eWinner czy forBET, którzy posiadają bardzo rozbudowaną ofertę na ten sport, wiele handicapów, pojedynków h2h wśród zawodników itp. Większość osób obstawia piłkę nożną. Tutaj dobrym wyborem jest Betclic – mają oni mnóstwo kombinacji na najpopularniejsze ligi, znajdziemy tam statystyki (faule, spalone, celne strzały) oraz zakłady związane z zawodnikami np. podania, strzały, czy choćby przejęcia. Osoby lubiące zagrać niższe polskie ligi powinny zajrzeć na Fortunę, która ma niezłą ofertę, sięgającą nawet do 4 ligi. Warto też przetestować aplikacje mobilne. Znaczna część graczy obstawia zakłady z telefonu, więc dobrze wybrać tą aplikację, która działa sprawnie i odpowiada nam pod kątem wizualnym.