Racing White Daring Molenbeek to belgijski klub piłkarski z siedzibą w Brukseli. Zespół założono w 1909 roku pod nazwą White Star Club, pod obecną nazwą klub znany jest od 2015 roku. RWD Molenbeek nosi biało-czerwono-czarnych barwy, a swoje mecze klub ten rozgrywa na Stadionie Edmonda Machtensa, który pomieści ponad 15 tysięcy kibiców.

Choć RWD Molenbeek nie należy do najlepszych klubów w Belgii, to może pochwalić się jednym tytułem mistrza kraju zdobytym w sezonie 1974/75. Jak dotąd jest to zdecydowanie największe osiągnięcie tej drużyny, oprócz tego RWDM ma na swoim koncie 4 brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca w lidze belgijskiej. RWDM nigdy nie wygrał Pucharu Belgii, a najbliżej tego osiągnięcia był w sezonie 1968/69, kiedy to przegrał w finale rozgrywek z Lierse SK 0:2.

RWDM kilkukrotnie wystąpił w rozgrywkach Pucharu UEFA. Zdecydowanie najlepszy występ w tych rozgrywkach belgijska drużyna zanotowała w sezonie 1976/77, kiedy to otarli się o finał rozgrywek. Klub z Belgii w 2. rundzie wyeliminował Wisłę Kraków, a odpadł dopiero w półfinale. Tam RWD Molenbeek zremisował dwa mecze z Athlticiem Bilbao, ale z uwagi na mniejszą liczbę strzelonych goli na wyjeździe odpadł z rozgrywek.

Kolejne lata dla klubu były coraz gorsze zarówno sportowo, jak i finansowo. Doprowadziło to w końcu do bankructwa RWDM w 2002 roku. Trzynaście lat później grupa brukselskich inwestorów zdecydowała się reaktywować klub RWD Molenbeek, zespół powstał w wyniku fuzji trzech innych drużyn.

Po ponownym utworzeniu klubu w 2015 roku RWD Molenbeek szybko piął się w kierunku najwyższego szczebla rozgrywek. Już w 2020 roku drużyna awansowała na drugi poziom rozgrywek, a rok później poinformowano, że udziałowcem klubu został John Textor, posiadający również udziały w takich klubach jak Crystal Palace czy Lyon. Sezon 2021/22 dla RWDM był słodko-gorzki. Zespołowi, choć udało się dostać do baraży o awans do Jupiler Pro League, to tam przegrali 0:1 w dwumeczu i kolejny sezon musieli spędzić na zapleczu belgijskiej ekstraklasy. W kolejnym sezonie klub nie pozostawił rywalom złudzeń i wygrywając ligę awansował do Jupiler Pro League.