İstanbulspor Kulübü to turecki klub piłkarski założony w 1926 roku przez studentów ze Stambułu. Barwy drużyny to czarny i żółty, a swoje mecze Istanbulspor rozgrywa na stadionie Necmi Kadioglu.

Kolory żółty i czarny nawiązują do stambulskiej uczelni, w herbie klubu pojawia się godło tej szkoły. To wszystko w hołdzie dla studentów, którzy doprowadzili do założenia klubu.

Istanbulspor dwukrotnie występował w europejskich pucharach. W roku 1997 wygrali grupę Pucharu Intertoto i awansowali do półfinału, w którym ulegli Lyonowi w dwumeczu 2:3. W sezonie 1998/99 klub zagrał w 2. rundzie eliminacji Pucharu UEFA z Arges Pitesti, jednak po remisie 4:4 odpadli z uwagi na mniejszą liczbę strzelonych bramek na wyjeździe.

Największe sukcesy Istanbulsporu przypadają na czasy początku istnienia klubu. W roku 1932 Istanbulspor został Mistrzem Turcji, dodatkowo wygrał rozgrywaną wówczas Ligę Stambułu.

Istabulspor odbudował się po kryzysie finansowym i w 2017 roku wrócił na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Turcji. Po kilku latach spędzonych w 1. lidze przyszedł sezon 2021/22, kiedy Istanbulspor zajął 4. miejsce w tabeli, które dało udział drużynie w barażach o awans.

W półfinale baraży Istanbulspor pokonał Erzurumspor w dwumeczu 4:3. W finale klub ze Stambułu wygrał 2:1 z Bandirmasporem i po kilkunastu latach przerwy awansował do tureckiej Süper Lig.