Hapoel Petach Tikwa to izraelski klub piłkarski założony w 1934 roku. Jest to jeden z współzałożycieli izraelskiej ligi piłkarskiej, obecnie nazywanej Liga ha'Al. Drużyna ma barwy niebiesko-białe, a swoje domowe spotkania rozgrywa na Stadionie ha-Moszawa w Petach Tikwie. Stadion może pomieścić 11500 widzów.

Swoje pierwsze mistrzostwo klub zdobył już sześć lat po założeniu izraelskiej ekstraklasy, a więc w sezonie 1954/55. Najlepszy okres Hapoelu przyszedł kilka lat później. Od sezonu 1954/55 do sezonu 1962/32 klub zdobył 5 tytułów mistrzów kraju z rzędu, co do dziś pozostaje rekordem w liczbie kolejnych tytułów mistrzowskich. W sezonie 1956/57 do mistrzostwa kraju dołożyli jeszcze Puchar Izraela, co do dziś pozostaje ich najlepszym sezonem w historii.

W latach 1937-39 trenerem drużyny był urodzony w Krakowie Szymon Latner, był on drugim trenerem w historii całego klubu. Jako piłkarz grał on dla lokalnego rywala Hapoelu, czyli Maccabi Petach Tikwa. W 1934 roku Latner był selekcjonerem Autonomii Palestyńskiej i z tą reprezentacją walczył w eliminacjach do MŚ.

Hapoel Petach Tikwa ma jeszcze jedno wspomnienie z Polską, niestety niezbyt przyjemne. W roku 2017 zespół z Izraela udał się do Polski na letnie zgrupowanie przed sezonem. Przebywający w Suchocinie zawodnicy Hapoelu zostali zaatakowani po sparingu z MKS Ciechanów przez grupę polskich pseudokibiców. Sprawców nie udało się złapać.