Fatih Karagümrük to założony w 1926 roku turecki klub piłkarski z siedzibą w Stambule. Drużyna nie posiada własnego stadionu, a swoje domowe mecze rozgrywa na jednym z największych tureckich stadionów - Stadionie Olimpijskim Ataturka. Obiekt pomieści ponad 75 tysięcy widzów.

Fatih Karagümrük to klub, który w swojej historii występował łącznie aż na 6 poziomach rozgrywkowych. Zespół ten zadebiutował w tureckiej Süper Lig w sezonie 1958/59 i utrzymał się w niej przez pięć sezonów. Po spadku z najwyższego poziomu rozgrywkowego, klub przez ponad 20 lat błąkał się między drugim, a czwartym szczeblem rozgrywek. Do tureckiej ekstraklasy wrócił na jeden sezon w roku 1983.

Najgorszy okres w historii Fatihu Karagümrük to lata 2008-2012. W sezonie 2009/10 klub występował w lidze amatorskiej, na 6. poziomie rozgrywkowym. Potem nastąpił progres w grze tej drużyny i w roku 2019 wywalczyli awans na zaplecze tureckiej ekstraklasy. Jako beniaminek tych rozgrywek wygrali ligę i po prawie 40 latach przerwy awansowali do Süper Lig.

W swoim pierwszym sezonie po powrocie do najwyższej ligi zajęli 8. miejsce. Barwy Fatihu Karagümrük reprezentował wtedy Artur Sobiech, który zdobył w lidze 9 bramek i zanotował 1 asystę. Był on drugim najlepszym strzelcem zespołu.

W okresie od 12 czerwca 2022 do 24 maja 2023 roku trenerem klubu był Andrea Pirlo, lecz nie przedłużył kontraktu z klubem i przeniósł się do Sampdorii.