Czyżbyśmy w poczynaniach chłopców Roberto Manciniego oglądali grę przyszłych Mistrzów Starego Kontynentu? Jak na razie wiele na to wskazuje. Włosi bezproblemowo przejechali się po domniemanym czarnym koniu turnieju, Turcji. Azzurri nie dali też większych szans Helwetom. A jak poradzą sobie z walijską odmianą brytyjskiego futbolu w meczu ze Smokami?

Włochy Walia mecz na euro

Szybkie dwa razy po 3:0 i Włosi już pewni są gry w fazie play-off. Mimo, że można było dopatrywać się w Azzurri jednych z faworytów do mistrzostwa, to i tak, taki rajd robi wrażenie. Przed nimi jednak, zdaje się, dotychczas najtrudniejszy rywal.

Podopieczni Manciniego nie spuszczą jednak nogi z gazu. Ich styl to teraz ciągły atak. Dominacja w środku pola i na skrzydłach, a mogą sobie na to pozwolić mając tak solidną defensywę. I niemal niezauważalnie straciła ona na jakości przy okazji kontuzji mięśniowej Giorgio Chielliniego.

Starcie Włochów ze Szwajcarią było pokazem niezwykle szybkich ataków. Niejednokrotnie wystarczyły podopiecznym Roberto Manciniego 3 lub 4 podania, aby znaleźć się w obrębie pola karnego Helwetów. Z czasem reprezentacja Petkovicia sama prokurowała te błyskawiczne kontry, wychodząc wyżej do ataku. A to jest jak woda na młyn dla Włochów.

Znakomite zawody rozegrał w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Manuel Locatelli. Pierwszą akcję bramkową nie dość, że sam wykończył, to sam ją zapoczątkował błyskawicznym podaniem z pierwszej piłki na skrzydło do Berardiego. Już przy tej okazji pokazał, że posłanie dokładnej piłki na dalszy dystans nie stanowi dla niego problemu. Udowodnił to jednak jeszcze ponownie przy bramce numer dwa. Znakomity strzał nie do obrony dla Sommera, zdawał się pieczętować los Szwajcarów. Na dokładkę jednak zjawił się jeszcze Immobile i Włosi zgarnęli w tym meczy tyle punktów, ile strzelili w nim bramek.

Jednak czy tak łatwo przyjdzie im strzelanie w spotkaniu z Walijczykami? Otóż w tym przypadku może być już nieco trudniej. Jasnym jest, że Turcja na tym Euro zawiodła po całej linii, mimo to gra defensywna Smoków w starciu z nimi mogła dodatkowo odebrać im wszelkie chęci do grania w piłkę. Niezwykle mądre ustawianie się bloku defensywnego. Niemal kompletne wyizolowanie z aktywnej gry w ataku Yilmaza i Calhanoglu. Turcy byli w tym spotkaniu bezradni.

A trójka James, Ramsey i Bale stanowi trio, którego nawet obrona Azzurri lekceważyć nie może. Trzykrotnie Gareth Bale znajdował idealnie wychodzącego na pozycję zawodnika Juventusu. A ten, gdyby tylko wykazał się lepszą skutecznością, cieszyłby się w tym spotkaniu z hat tricka! Niech to stanowi powód ku przestrodze dla ekipy Manciniego.

Włochy Walia typy

Legalni bukmacherzy na starcie Włochy Walia wyniku meczu zgodnie upatrują w zwycięstwie Azzurri. Na spotkanie Włochy Walia kursy bukmacherskie prezentują się następująco: 1.5 na podopiecznych Manciniego, 4.1 na remis i nawet do 8.6 na Smoki.

Włosi bezsprzecznie zasłużyli sobie swoją grą na tak niski kurs w przypadku ich wygranej. Sądzę zresztą, że jest to bardzo prawdopodobne. Wydaje mi się jednak, że starcie z ekipą Roberta Page’a nie będzie już tak łatwym spacerkiem. Włosi mają pewny awans z grupy i wystarczy im punkt, aby zakończyć tę fazę rozgrywek na pierwszym miejscu. Możliwe, że kilku podstawowych graczy otrzyma tego dnia okazję do regeneracji. Nie oznacza to oczywiście znacznego osłabienia tej ekipy. Jednakże w połączeniu z rozsądną grą defensywną Walii upatruję tutaj szansy na ciekawe zdarzenie. Na spotkanie Włochy Walia typem, któremu warto zwrócić uwagę jest poniżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.72 na Fortunie. Dodatkowo tegoroczne Euro nie jest zbyt obfite w bramki podczas pierwszej połowy. Chcąc skorzystać z bonusu powitalnego Fortuny na spotkanie Włochy Walia typem, który polecam jest poniżej 0.5 bramki w pierwszej połowie po kursie 2.55.

Włochy Walia transmisja – gdzie obejrzeć?

Starcie na rzymskiej murawie Stadio Olimpico oglądać będzie można na kanale TVP1 oraz TVP Sport. Piłka tego dnia na stadionie w stolicy Włoch zostanie kopnięta już o 18:00. Spotkanie te śledzić można również jak zawsze za pośrednictwem internetu na stronie ww.TVPSPORT.pl oraz poprzez aplikację mobilną TVP Sport.

Zwiń
Gdzie znajdę inne typy na mecz Włochy vs Walia? Typy na to i wiele innych spotkań znaleźć można na https://zawodtyper.pl/ oraz w dniu meczu w zakładce https://zawodtyper.pl/typy-dnia/ Czy bukmacher Fortuna oferuje bonus powitalny? Tak, bukmacher Fortuna posiada bardzo ciekawą ofertę promocyjną dostępną na https://zawodtyper.pl/kod-promocyjny-fortuna/ .