Z nieskrywaną ekscytacją spoglądamy w kierunku Wiecznego Miasta, gdzie na Stadio Olimpico już 11. czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Europy. Inaugurującym tę imprezę spotkaniem będzie starcie reprezentacji Włoch z ekipą Turcji. Udział w meczu otwarcia to zarazem wielki zaszczyt, ale i nie mniej wielkie oczekiwania. Kibice pragną widowiska od pierwszego gwizdka, a przecież nikt nie chce potknąć się już na samym początku turnieju. Kto lepiej poradzi sobie z presją i ze stojącym po drugiej stronie boiska rywalem?

Włochy Turcja mecz na Euro

Po blamażu w eliminacjach do ostatniego mundialu, Włosi chcą wrócić na piłkarskie salony. Wykonali już pierwszy dobry krok w tym kierunku. A właściwie dziesięć pierwszych kroków. Były nimi wszystkie wygrane mecze grupy eliminacyjnej tegorocznego Euro. Co prawda, zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego nie musieli się mierzyć ze zbyt wymagającymi rywalami, niemniej 30 punktów i dodatni bilans na poziomie 33 bramek mogą robić wrażenie.  Duża w tym zasługa selekcjonera. Roberto Mancini nie bał się eksperymentów kadrowych w poszukiwaniu nowej tożsamości reprezentacji. Dość powiedzieć, że sprawdził on 68 różnych zawodników w przeciągu trzech lat. W końcu udało się wybrać grupę, z którą ma nadzieję przywrócić dawny blask Azzurri.

Jednym z jego wyborów jest Nicolo Barella. Stanowił on nieodzowny element układanki Antonio Conte w tegorocznej batalii o zwycięstwo w Serie A i nie inaczej sprawy się mają w reprezentacji. Znakomity przegląd gry, zmysł taktyczny i częste podania nie do przechwytu stanowić będą o sile Azzurri w środku pola.  Należy zapomnieć o pragmatycznym stylu gry Włochów. Dziś ich futbol jest skupiony na ataku. Przejście na 4-3-3 dało efekty w postaci dominacji w posiadaniu piłki i wypracowywanych atakach, a nie mający problemów z szybkością Chiesa czy Insigne niejednokrotnie siali spustoszenie w szeregach rywali. Po reprezentacji Włoch Roberto Manciniego oczekiwać możemy piłki ofensywnej, szybkiej i kombinacyjnej. Rywale na mistrzostwach Starego Kontynentu będą mieli z nią sporo problemów. A jako pierwsza przekona się o tym reprezentacja Turcji.

Podopieczni Senol Gunesa w tym starciu nie są jednak z góry skazywani na porażkę. Co więcej, wielu upatruje w nich czarnego konia turnieju. Nie są to głosy bez pokrycia, ponieważ Turcy w eliminacjach zaprezentowali się naprawdę dobrze. Walcząc między innymi z Francją czy Islandią, pierwszego miejsca w grupie ustąpili tylko mistrzom świata. Wartym zaznaczenia jest fakt, że z ekipą Deschampsa nie ponieśli oni żadnej porażki, raz nawet wygrywając u siebie 2:0. Swoich kibiców zawodnicy Turcji zadowalali również w eliminacjach do mistrzostw świata 2022. Wygrali chociażby z odbudowującą się Holandią, czy Norwegią. Jednak na ile to wystarczy w starciu z jednym z głównych pretendentów do sięgnięcia po trofeum na Euro 2021? Co do spotkania Włochy Turcja wynik meczu dla legalnych bukmacherów jest raczej oczywisty.

Włochy Turcja typy

Na mecz Włochy Turcja kursy bukmacherskie po uśrednieniu prezentują się kolejno, 6.5 na Turcję, 1.55 na zwycięstwo Włochów i 3.87 na remis. Turcy zarówno niewiele strzelają, jak i mało tracą. Soyuncu i spółka dobrze sprawują się w obronie i łącznie w dwóch starciach z bramkostrzelnymi Francuzami, dali sobie wbić zaledwie jednego gola. Mimo ofensywnego stylu gry prezentowanego w eliminacjach, Włosi przede wszystkim będą chcieli solidnie i z wygraną rozpocząć ten turniej. Nie spodziewam się zatem szaleńczych ataków, a raczej sukcesywnego próbowania tureckiej defensywy. Na mecz Włochy Turcja typem, któremu warto się przyjrzeć jest under 2.5 gola w meczu, po kursie 1.73 na Fortunie. Należy również zwrócić uwagę, że na mecz Włochy Turcja kursy bukmacherskie różnią się nieco u poszczególnych bukmacherów. I tak, wierząc w niespodziankę w tym spotkaniu warto skorzystać z bonusu powitalnego Fortuny, która za zwycięstwo Turków oferuje kurs w wysokości aż 7.0.

Włochy Turcja transmisja – gdzie obejrzeć?

Otwierający Włochy Turcja mecz na Euro transmitować będzie Telewizja Polska. 11. czerwca na Stadio Olimpico piłka po raz pierwszy zostanie kopnięta o 21:00, jednak studio na TVP1 trwać będzie już od 20:15. Spotkanie do obejrzenia dostępne również na kanale TVP Sport. Dla chcących śledzić poczynania piłkarzy za pośrednictwem internetu także istnieje możliwość oglądania transmisji na żywo. Dostępna ona będzie zarówno na stronie TVPSPORT.pl, jak i w aplikacji mobilnej TVP Sport.