W środowy wieczór, na Stadio Olimpico w Rzymie, reprezentacja Włoch podejmie Szwajcarię. Będzie to mecz drugiej kolejki grupy A. Squadra Azzurra z pewnością liczy na kolejne wysokie zwycięstwo przed własną publicznością. Jednak podopieczni Vladimira Petkovicia, po pechowym spotkaniu z Walią, przyjadą do stolicy Włoch w bojowych nastrojach i z nadzieją na zdobycie przynajmniej jednego punktu.

Włochy – Szwajcaria mecz na Euro

Włosi w pierwszym meczu na Euro udowodnili, że nie bez przyczyny przed turniejem byli wymieniani w gronie faworytów do wygrania całej imprezy. Drużyna Roberto Manciniego kompletnie zdominowała reprezentację Turcji nie pozwalając jej na oddanie chociażby jednego celnego strzału. Wynik 3-0 wydaje się wysoki jednak biorąc pod uwagę przebieg spotkania i tak był to najmniejszy wymiar kary jaki spotkał Turków. Szwajcarzy podejdą do tego spotkania w nieco innych nastrojach. Mimo tego, że w meczu z reprezentacją Walii byli stroną przeważającą to nie udało im się utrzymać prowadzenia do końca i z Baku wywieźli tylko remis. Helweci stworzyli sobie znacznie więcej okazji do zdobycia bramki jednak razili nieskutecznością. Jeśli w meczu z reprezentacją Włoch liczą na jakąkolwiek zdobycz punktową będą musieli ten aspekt gry poprawić. Pewne jest, że zespół Italii nie da Szwajcarom tyle miejsca na konstruowanie akcji ile dali im Walijczycy.

Kursy bukmacherskie na mecz Włochy – Szwajcaria

Wszyscy, którzy oglądali zmagania grupy A w pierwszej kolejce, nie mają wątpliwości kto przystąpi do tego spotkania w roli faworyta. Reprezentacja Włoch jest niepokonana od 28 spotkań i w meczu ze Szwajcarami z pewnością będzie chciała tę passę wydłużyć. Trzeba jednak pamiętać, że zespół Vladimira Petkovicia jeśli nie chce postawić się pod ścianą w ostatnim spotkaniu grupowym to musi zaryzykować i powalczyć w Rzymie o zdobycie chociaż jednego punktu. Według legalnych bukmacherów najbardziej prawdopodobna jest wygrana Włochów. Na taki rezultat aktualnie kursy kształtują się w okolicach 1,70, na remis 3,65 zaś na zwycięstwo Szwajcarii 5,10.

Typy na mecz Włochy – Szwajcaria

Wynik spotkania – WŁOCHY

Włosi po fenomenalnym meczu z reprezentacją Turcji utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że są w gronie faworytów do wygrania tegorocznego Euro. W pojedynku ze Szwajcarią podopieczni Roberto Manciniego powalczą o dziesiątą wygraną z rzędu. Squadra Azzurra bez wątpienia dysponuje drużyną o większym potencjale niż zespół prowadzony przez Vladimira Petkovicia. Mimo solidnej postawy Helwetów w pierwszym spotkaniu trzeba przyznać, że Włosi grający przed własną publicznością nie powinni mieć większych problemów z przełamaniem obrony Szwajcarów. Bilans ostatnich bezpośrednich spotkań może sugerować, że mecz powinien być wyrównany. W poprzednich pięciu pojedynkach Włosi zwyciężyli tylko raz, a aż czterokrotnie mecz kończył się remisem. Jednak gospodarze spotkania wyglądają na zmotywowanych jak nigdy wcześniej co powinno przełożyć się na przebieg tego starcia.

Kurs: 1,70

Połowa z wiekszą liczbą goli – DRUGA

Biorąc pod uwagę dotychczasowe spotkania tegorocznych mistrzostw Europy wydaje się być to bardzo prawdopodobny typ. Wszystkie drużyny w pierwszej połowie starają się wybadać przeciwnika i boją się śmielej zaatakować. W drugich połowach jednak sytuacja ulega zmianie i zespoły są bardziej chętne do ataku. Dodatkowo dochodzi zmęczenie co również ułatwia przedzieranie się pod bramkę rywala. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego to więcej bramek powinniśmy oglądać w drugiej odsłonie spotkania.

Kurs: 2,05

Typy na Euro możesz obstawiać w Typach Dnia

Gdzie obejrzeć mecz Włochy – Szwajcaria – transmisje

Mecz Włochy – Szwajcaria będzie można obejrzeć w TVP 1, TVP Sport, CT Sport oraz na niemieckim kanale ARD. Piłkarze obydwu ekip powinni wybiec na murawę o godzinie 21:00. Dla najbardziej spragnionych emocji kibiców, od godziny 20:20, TVP 1 wyemituje przedmeczowe studio. Spotkanie będzie można również zobaczyć w internecie. Bezpłatny stream online znajdziemy na stronie TVPSPORT.pl, a także w mobilnej aplikacji TVP Sport.