Nowy sezon, nowe możliwości, ale też i nowe zagrożenia. Powiększona liga to więcej chętnych do pozostania w niej, więcej meczów do rozegrania i więcej potencjalnych niespodzianek. W spotkaniu zamykającym pierwszą kolejkę zmagań w ramach Ekstraklasy, Wisła Kraków podejmie u siebie Zagłębie Lubin. Ostatnie trzy mecze między tymi drużynami to porażki Białej Gwiazdy. Czy początek nowego sezonu pozwoli przełamać złą passę?

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin: Mecz w Ekstraklasie

Starcia krakowskiej Wisły z Zagłębiem z Lubina należą do tych obfitych w gole i emocje. Tylko w jednym, na ostatnie dziesięć spotkań między tymi drużynami padł wynik poniżej 2.5 gola w meczu. Już sama ta statystyka powinna stanowić wyśmienitą zapowiedź zbliżającego się meczu. Dodatkowo, sympatyków Białej Gwiazdy zapewne niezwykle ucieszył najnowszy transferowy news, mówiący o tym, że Jakub Błaszczykowski przedłużył kontrakt z Wisłą do końca tego sezonu. Dla Krakowa jest to ikona, człowiek legenda, jednak już Smuda w pamiętnej reklamie mówił, że Błaszczykowski sam meczu nie wygra.

Wiła jest w trakcie przebudowy, a żeby się ona udała, z klubu muszą ludzie nie tylko odchodzić, ale i do niego przychodzić. W ten sposób przy Reymana drużynę prowadził będzie trener Adrian Gula, który do dyspozycji będzie miał między innymi nowych zawodników, w postaci chociażby Alana Urygi, Huberta Sobola czy Michała Skvarka. Czy Adrian Gula dobrze przygotował Białą Gwiazdę na pierwszą kolejkę?

Zweryfikuje to drużyna Zagłębia Lubin, a ona jak mało która lubi pójść z Wisłą Kraków na wymianę ciosów. Jednakże i u “Miedziowych” sporo dzieje się przed sezonem. Skuszony zapewne niemałymi pieniędzmi z Arabii Saudyjskiej, po dwóch latach pracy w Lubinie z klubem pożegnał się trener Martin Sevela. W jego miejsce wszedł Dariusz Żuraw, który prowadząc Zagłębie będzie chciał dowieść swoich umiejętności trenerskich.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin: kursy

Mimo niezbyt udanego ubiegłego sezonu dla Wisły i wręcz przeciwnie dla Zagłębia, to jednak Biała Gwiazda oceniana jest przez legalnych bukmacherów jako drużyna, która tego dnia ma większe szanse na wygraną. Kurs na Wisłę oscyluje w granicach 2.40, zaś zwycięstwo Zagłębia warte jest średnio 3.20. Remis, czyli wynik, który między tymi ekipami często nie pada wyceniany jest na 3.35

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin: typy bukmacherskie

Początek sezonu i nowi trenerzy, którzy nie mieli zbyt wiele czasu, żeby zapoznać się z nowymi zawodnikami. W dniu meczu jeszcze nie wszystko może chodzić tak jak powinno i dość rozsądnym jest spodziewać się kilku indywidualnych błędów w tym spotkaniu. Ponownie odwołując się do statystyki spotkań bezpośrednich zaznaczyć warto, że 7/10 takich starć zakończyło się z jakąkolwiek zdobyczą bramkową przez każdą ekipę. Stąd też narzucającym się na to spotkanie typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.66 na Fortunie.

Dodatkowo, 9/10 ostatnich bezpośrednich meczów tych drużyn pokrywało typ 2.5 gola w spotkaniu, tak więc i tym razem można tego spróbować, zważywszy na możliwe potknięcia defensyw obu ekip na początku sezonu z nowymi trenerami. Typ powyżej 2.5 gola w meczu według fortuny wart jest kursu w wysokości 1.90.

Są również dwa typy dla tych, którzy wolą nieco większe przeliczniki. Tak jak mówiłem, istnieje spora możliwość wystąpienia w tym meczu kilku dość poważnych błędów indywidualnych, szczególnie w blokach defensywnych. Dlatego też, kolejnym typem na mecz Wisła Kraków – Zagłębie Lubin jest rzut karny po kursie 4.00.

Na zamknięcie natomiast typ mający na uwadze ciekawą tendencję, która wystąpiła na minionym Euro. Otóż, czy gol samobójczy swoje pięć minut będzie miał również w rozgrywkach Ekstraklasy. Sądzę, że jest to dość możliwe w przypadku pierwszej kolejki. Jeśli chcemy dobrze spożytkować takie kursu, warto skorzystać z bonusu powitalnego Fortuny.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin: gdzie obejrzeć?

Ciekawie zapowiadające się starcie Białej Gwiazdy z Miedziowymi śledzić będzie można w telewizji. Transmisję starcia z dnia 26.07, w którym sędzia zagwiżdże po raz pierwszy o godzinie 18:00 zapewnią takie kanały jak Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3.


Mecz pomiędzy Wisłą Kraków, a Zagłębiem Lubin odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie.
Wisła Kraków zagra z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, zaś Zagłębie zmierzy się z Górnikiem Łęczna.