Dzisiejszy konkurs będzie ostatnią próbą generalną przed najważniejszą imprezą czterolecia, czyli IO w Pjongczang.
Na starcie niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Willingen, będącego jednocześnie finałem pierwszej edycji Willingen Five, stanie 56 skoczków. Kto zostanie historycznym triumfatorem? Tego dowiemy się już jutro rano! Od nas tym razem dwie propozycje:

D.A. Tande vs D. Kubacki TYP: 1 @ 1.50 forBET

Pierwszą z nich będzie starcie Daniela Andre Tandego z Dawidem Kubackim.
Nasz rodak jak wiemy w sobotnim konkursie zajął ostatecznie wysokie 3 miejsce.
Polak po serii próbnej zaprezentował kolejny świetny skok – tym razem w bardzo dobrym stylu doleciał do 145 metra. W pierwszej serii lepsi okazali się tylko Kamil Stoch i Richard Freitag. Norweg z kolei uplasował się na na półmetku konkursu tuż za Dawidem.
Skoczył jeszcze dalej (148m), niemniej jednak startował w korzystniejszych warunkach (1,65 m/s) i lądował w gorszym stylu, to zadecydowało o jego początkowej pozycji.
W drugiej odsłonie Tande zaprezentował kolejny dobry skok i tym razem nie miał problemu z telemarkiem. Wysokie noty i lot na 146.5m, dał ostatecznie temu skoczkowi 1 miejsce.
Dla Kubackiego było to z kolei drugie podium w karierze!
Chcielibyśmy przypomnieć, że Tande do Willingen wraca po tygodniowej przerwie i znów wygrywa ! Wcześniej pamiętne MŚ w lotach, w których to nie miał sobie równych.
Tutaj potwierdza, że będzie jednym z głównych kandydatów do złota na IO.
Prezentuje znakomitą formę i co najważniejsze, skacze on regularnie!
Dawid z kolei jak wiemy ma ,,swoje dni”. Skacze w kratkę, skoki w kwalifikacjach bajka, ale jak już przychodzi konkurs to pojawia się problem i lekki strach.
Dziś presję wytrzymał, ale tak naprawdę tylko i wyłącznie przez błąd Stocha załapał się na podium. Jutro możliwe że będzie powtórka z rozrywki i już temu zadaniu nie podoła.
Norweg skacze o wiele lepiej w tym sezonie od Dawida, a jeszcze pamiętajmy że musi zająć wysoką pozycję by utrzymać plastron lidera w Willingen Five. Tym samym nie spodziewamy się tutaj innego wyniku.

S.Hula vs A.Semenic TYP: 1 @ 1.50 forBET

Stefan był wczoraj jedynym z Polaków, który w obu seriach doleciał przynajmniej do 140. metra.! Hula skacze znakomicie i wszystko wskazuje na to że przed zakończeniem kariery być może sprezentuje sobie jeszcze medal z IO. 32-latek skacze w ostatnim czasie mega regularnie a przede wszystkim, widać że cieszy się z każdego skoku, mimo że do miejsca w top 3 ciągle mu troszeczkę brakuje. Trafił z niesamowitą formą, a przecież większość z nas już dawno twierdziła, że odstawił narty.Oby jak najdłużej się ona utrzymała ! 
Skoki na odległość 143,5 oraz 140 metrów – siódme wyniki obu serii – dały Huli szóste miejsce na koniec sobotniego konkursu w Willingen.
Dziś bukmacher wystawił Stefana w parze z Anze Semeniciem.
Słoweńcy podobnie jak nasz rodak na IO wystrzelili z formą i z konkursu na konkurs skaczą coraz lepiej. Anze zajął dziś ostatecznie 15 lokatę. W pierwszej serii skoczył na odległość 141.5 m. W drugiej natomiast wylądował aż 10 metrów bliżej.
Jak widać mimo formy, nadal nie jest ona na tyle wysoka by zagrozić naszym chłopakom.
Naszym zdaniem jutro kolejny raz Stefan odda 2 dalekie skoki w Willingen, które być może jeszcze przed IO dadzą mu długo oczekiwane podium o które w ostatnim czasie tak walczy.
Oby się to sprawdziło! Powodzenia!