0

Choć Lokomotiw Moskwa pewnie rozbił u siebie Jenisej i awansował do kolejnej rundy Pucharu Rosji, nie najlepiej to spotkanie będzie wspominał zawodnik reprezentacji Polski, Grzegorz Krychowiak. Wyleciał on bowiem z boiska w 71. minucie meczu po tym jak ujrzał czerwoną kartkę.

Były pomocnik PSG faulował wychodzącego na dobrą sytuację piłkarza gości i sędzia postanowił ukarać go czerwonym kartonikiem. Nie miało to jednak większego znaczenia dla przebiegu meczu – Lokomotiw w tym momencie prowadził bowiem już 4:0.

Goście grę w przewadze udokumentowali jednym trafieniem – w 85. minucie gola dla Jenisej strzelił z rzutu karnego Kutjin. Wcześniej dla gospodarzy trafiali Eder i trzykrotnie Miranczuk.

Grzegorz Krychowiak w ostatnim czasie przez trenera Semina próbowany jest na pozycji środkowego obrońcy. 28-latek występował już w tej części boiska za czasów juniorskich i na początku profesjonalnej kariery.

W tym sezonie były piłkarz Sevilli rozegrał w barwach zespołu z Moskwy 10 ligowych meczów. Strzelił w nich jednego gola i zanotował trzy asysty. Do tego Krychowiak trzykrotnie wystąpił w rozgrywkach Ligi Mistrzów.