W pierwszej rundzie obie drużyny zaprezentowały się dobrze, oczywiście jak na swoje możliwości. Skazywani na pożarcie Węgrzy potrafili długo odpierać ataki aktualnych mistrzów Europy. Dopiero w 84 minucie Ronaldo i spółka znaleźli drogę do bramki strzeżonej przez Petera Gulacsiego. Francuzi z kolei wygrali bardzo ważny mecz z Niemcami, więc już w tym meczu będą mogli zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Czy Węgrów stać na sprawienie sensacji? 

Węgry-Francja mecz na Euro

Węgrzy, mimo wyniku 0:3, mogą być względnie zadowoleni z postawy swojej reprezentacji w meczu z Portugalią. Oprócz dobrej obrony przez 83 minuty meczu, pokazali też wielką pasję oraz kilka ciekawych akcji i strzałów. Z dobrej strony pokazał się Adam Szalai. Jak przystało na prawdziwego kapitana, walczył, motywował kolegów, ciągnął grę swojej drużyny. Choć wynik wskazuje inaczej, to nie był to tak jednostronny mecz. Z kolei Francuzi pokazali swoją siłę w meczu z Niemcami. Mimo, iż nie osiągnęli oszałamiających statystyk, to kontrolowali mecz praktycznie w każdym momencie. No może poza pierwszym kwadransem, gdy oddali inicjatywę drużynie Loewa. Przez całe 90 minut dopuścili tylko do jednego celnego strzału Niemców, całkowicie neutralizując ofensywne zapędy przeciwnika. Oprócz bramki samobójczej strzelili nawet jeszcze dwa gole, ale po weryfikacji VAR oba zostały nieuznane z powodu spalonego. Momentami gra Trójkolorowych wyglądała jakby na pół gwizdka, jakby nie chcieli szafować siłami. Patrząc na skład tej grupy to całkiem sensowne podejście, zwłaszcza przy korzystnym wyniku. Historia meczów bezpośrednich między tymi krajami jest bogata i korzystna dla Węgrów (12 zwycięstw, 3 remisy, 8 porażek). Jednak nie ma co się nią sugerować, bo wszystkie wygrane Madziarów to czasy przedwojenne lub lata 50 i 60 ubiegłego wieku. Ostatni mecz między sobą rozegrali w 2005 roku i padł on łupem Trójkolorowych. 

Węgry-Francja typy

Legalni bukmacherzy już czekają z ofertą na ten mecz. Faworyt jest oczywiście jeden i chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest to ekipa Didiera Deschampsa. Na zwycięstwo Francji znajdziemy kursy oscylujące wokół 1.30. Dla wierzących, że Madziarzy urwą punkty faworytom, bukmacherzy oferują kurs 5.50 na remis i aż 11.00 na zwycięstwo Węgier. 

Uważam jednak, że Węgrzy nie mają większych szans na sprawienie niespodzianki. Choć zagrają u siebie, to nie powinno to mieć większego znaczenia. Francuzi w meczu z Niemcami pokazali niesamowitą siłę defensywną. Dlatego moim typem na ten mecz jest zakład z oferty Betclic, że dokładny wynik będzie w grupie 0:1, 0:2 lub 0:3. Kurs na takie zdarzenie wynosi 2.10. Jeśli ktoś uważa, że będzie to otwarte spotkanie to ciekawym zakładem jest powyżej 2.5 gola gości, z kursem 2.55. Francuzi już w pierwszym meczu pokazali, że są w stanie strzelić tyle bramek, choć dwie z nich nie zostały ostatecznie uznane. Aby skorzystać z tych kursów załóż konto i skorzystaj z bonusu powitalnego w Betclic!

Bliżej meczu sugeruję obserwować ofertę na statystyczne aspekty meczu. Myślę, że goście nie dopuszczą do wielu celnych strzałów gospodarzy. Im bliżej meczu tym oferta zakładów będzie coraz szersza i na pewno każdy znajdzie swój typ dnia.

Węgry-Francja transmisja – gdzie obejrzeć?

Ten mecz grupy F Euro 2021 rozpocznie się 19.06.2021 o godzinie 15:00. Prawa telewizyjne do transmisji Mistrzostw Europy nabyła Telewizja Polska, zatem mecz ten obejrzeć będzie można w TVP1 oraz TVP Sport. Poza telewizją zmagania piłkarzy śledzić będzie można przez Internet na stronie www.TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.


Typy znajdziesz na naszej stronie zawodtyper.pl.
Spotkanie Węgry-Francja odbędzie się w sobotę 19 czerwca na stadionie Puskás Arena w Budapeszcie. Mecz będzie można obejrzeć w TVP1 i TVP Sport oraz w Internecie (www.tvsport.pl).