W drugim meczu turnieju bój stoczą Smoki z Helwetami. Miejscem tego starcia będzie arena w sercu stolicy Azerbejdżanu, Baku Olympic Stadium. Grupa A wydaje się nad wyraz wyrównana. Zarówno Walia, jak i Szwajcaria mogą śmiało myśleć o wyjściu z niej. A co śmielsi upatrują w nich kandydatów do zajęcia pierwszego miejsca swojej grupy. Mając komfort znajomości wyniku pierwszego ze spotkań tej grupy, o mobilizację w szeregach obu ekip nie będzie trudno.

Walia Szwajcaria mecz na Euro

Smoki zdaje się porzuciły silnie bezpośredni styl gry oparty na długich podaniach. Teraz ich akcje ofensywne skupiają się głównie na trzech zawodnikach. Grającym jako fałszywa dziewiątka Harrym Wilsonie, ścinającym do środka Bale’u oraz czującym się znakomicie w rajdach z piłką przy nodze Danielu Jamesie. Stanowić mają oni walijski klucz do rozmontowania defensywy rywali. Grając piątką z tyłu, boczni obrońcy pełnią często role zarówno defensywne, jak i ofensywne. Ustawienie w obronie 5-4-1 niejednokrotnie zmieniać się będzie na 3-4-3 podczas ataków Smoków. Jednakże, szukając skazy w reprezentacji Walii, znajdziemy ją w głębi składu. Poza wyjściową jedenastką selekcjoner Robert Page będzie mógł cierpieć na silne bóle głowy.  A to z powodu niezbyt wysokiej jakości swojej ławki rezerwowych. Silna gra w poszukiwaniu kontuzji u rywala nie jest chwalebną taktyką. Jednak twardzi Szwajcarzy mogą w ostateczności po taką broń sięgnąć.

Helweci zaczną od typowego dla nich ataku bokami boiska. Ustawienie 3-4-3 daje im liczebną przewagę na flankach. Wahadła w postaci Ricardo Rodrigeza lub Kevina Mbabu gwarantować będą groźne dośrodkowania. Jednak istnieje też możliwość ich rajdów w głąb szesnastki. Linia ofensywna to jeden typowy napastnik, w którego rolę wcieli się zapewne Haris Seferović oraz nieco bardziej elastyczna w ataku dwójka. Większą swobodę szczególnie będzie widać w grze Xherdana Shaqiriego.  Styl Szwajcarów charakteryzuje cierpliwość rozegrania akcji. Możliwe więc, że nie raz zobaczymy piłkę wycofywaną aż do linii obrony. Ona zaś znana jest ze swojej fizyczności i wydolności. Czynniki te skutkować prawdopodobnie będą przewagą w posiadaniu piłki na rzecz Helwetów. A także możliwie niskim wynikiem w statystyce bramek straconych. Zanosi nam się na mocno wyrównane spotkanie, a legalni bukmacherzy tylko nieznacznie w spotkaniu Walia Szwajcaria wyniku meczu upatrują w wygranej Szwajcarów.

Walia Szwajcaria typy

Na starcie Walia Szwajcaria kursy bukmacherskie stanowić mogą wielką zachętę do gry. Czeka nas spotkanie dwóch solidnych ekip. Każda ma pełne prawo myśleć o ugraniu kompletu punktów już w swoim pierwszym meczu. Na spotkanie Walia Szwajcaria kursy bukmacherskie po uśrednieniu prezentują się kolejno 3.5 na Walię, 3.0 na remis i 2.3 na Szwajcarów.

Na mecz Walia Szwajcaria typem, któremu warto się bliżej przyjrzeć jest mniej niż 2.5 gola w spotkaniu po kursie proponowanym przez Fortunę w wysokości 1.56. Zanosi się na starcie dwóch mądrze i cierpliwie grających drużyn, które swojej siły upatrywać będą w defensywie. Obie reprezentacje mają jednak również spory potencjał w ataku łączący tężyznę fizyczną, szybkość i siłę strzału z dystansu. Z tego też faktu, drugim na mecz Walia Szwajcaria typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 2.22 w Betclic.

Natomiast chcąc skorzystać z kodu bonusowego Betclic warto spróbować połączyć oba proponowane typy i pójść w stronę zakładu na dokładny rezultat. W spotkaniu Walia Szwajcaria wynik meczu 1:1 według Betclic warty jest kursu 5.8.

Walia Szwajcaria transmisja – gdzie obejrzeć?

Spotkanie Smoków z Helwetami na żywo obejrzeć można na antenie Telewizji Polskiej, która jako jedyna na terenie naszego kraju posiada prawa do transmisji tego turnieju. Na kanale TVP1 studio rozpocznie się już o 14:35. Starcie oglądać można również na TVP Sport, oraz w sieci na stronie www.TVPSPORT.pl, a także przez aplikację mobilną TVP Sport.