Przed nami spotkanie, które zadecyduje kto zostanie oddelegowany z Dywizji A. Na ten moment jest to Walia, jednakże Smoki nadal mają szansę na utrzymanie. Wystarczy pokonać reprezentację Czesława Michniewicza, która w ostatnim czasie, delikatnie mówiąc nie zachwyca. Jednakże i Polacy nie są tu bez szans. To my stoimy na uprzywilejowanej pozycji i do utrzymania wystarczy nam nie przegrać. Jak więc potoczą się losy tej grupy? Dowiemy się 25.09.2022 o godzinie 20:45.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Walia – Polska: mecz w Lidze Narodów

W ostatnich spotkaniach obie reprezentacje odniosły porażki. Walia uległa Belgom 2:1, natomiast Polacy przegrali u siebie z Holendrami 2:0. Będzie to zdecydowanie mecz outsiderów tej grupy, ba można by rzec że i outsiderów tej dywizji. O miejsce w tej najwyższej z nich trzeba sobie zasłużyć, a robi się to nie inaczej, niż odnosząc zwycięstwa.

Walia

Ostatni mecz Walijczyków to spotkanie z Belgijskimi Czerwonymi Diabłami i zaskakująca niewielu porażka 1:2. Można było spodziewać się i wyniku i sposobu gry Walii, jaki zobaczyliśmy w tym spotkaniu. Wycofana obrona, próby odbioru piłki i poszukiwanie możliwości wyprowadzenia szybkiej kontry. W defensywie Walia stoi względnie solidnie. Tak, stracili dwie bramki, tak, dopuścili do 18 sytuacji bramkowych, ale z kolei same strzałów celnych były już tylko 3. Oczywiście należy tu dodatkowo uwzględnić trafienie w słupek KDB. Dążę tu do tego, że drużyna potrafiąca grać kombinacyjny atak pozycyjny oczywiście poradziła sobie z taką defensywą, jednakże my takim atakiem raczej nie dysponujemy.

Walia ponadto zaprezentowała w ofensywie to, czego od niej oczekiwaliśmy. Poszukiwali oni swoich możliwości na kontrataki i wychodziło im to całkiem sprawnie. Raz na tyle, że udało im się zdobyć bramkę w klasyczny dla nich sposób. Dośrodkowanie wysoko zawieszoną piłką z boku boiska, gdzie takie podanie głową skończył Kieffer Moore. Na tego zawodnika w polu karnym i na Johnsona poza nim będzie trzeba szczególnie uważać.

Sprawdź rankingi bukmacherów.

Polska

Spotkanie z Holandią obnażyło to, co i tak było od dłuższego czasu dla wszystkich znane. Przeciwko polskiej defensywie wystarczy kszta gry kombinacyjnej, abyśmy zaczęli błądzić jak dzieci we mgle. Jest to przerażające, ponieważ nie potrafimy poradzić sobie z absolutną podstawą, czyli grą po trójkącie. Przy obu bramkach właśnie tego typu zagranie dosłownie rozmontowywało naszą defensywę.

W ataku niestety nie wyglądamy dużo lepiej. Z drugiej strony ktoś mógłby powiedzieć, że niewiele lepiej, ale! lepiej. Marne to pocieszenie, ale cóż, w końcu widzimy Piotra Zielińskiego w formie. I do tego jego forma nie ogranicza się tylko do klubu, ale i w reprezentacji pokazuje, że może być głównym nazwiskiem i kreatorem gry tego zespołu. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie jego indywidualne przebłyski, wizja pola gry i decyzyjność podań, Polska nie doszłaby do ani jednej podbramkowej sytuacji w tym meczu. Cieszyć bez wątpienia może dyspozycja Zielińskiego, natomiast z drugiej strony przeraża brak alternatyw.

Walia – Polska: kursy

Spotkanie ze wszystkich stron zapowiada się na wyrównane. Oddają to również wystawione kursy. Na zwycięstwo Walii na Fortunie kurs wynosi 2.75. Remis wyceniono na 3.10. Natomiast trzy punkty dla Polaków to kurs 2.85.

Walia – Polska: typy

Defensywy obu ekip pokazały, że mają w swojej grze jeszcze sporo do poprawy, niemniej w ofensywie coś niecoś potrafią. Jeśli Zieliński powtórzy dobry mecz, a do tego pomogą mu koledzy, to bez wątpienia jesteśmy strzelić tu bramkę. Niestety o Walii możemy powiedzieć to samo. Z tego względu na mecz Walia – Polska w Lidze Narodów typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.83 na Fortunie.

Sprawdź typy dnia.

Walia – Polska: transmisja

Spotkanie to będzie można obejrzeć na Polsat Sport Premium 1, TVP 1, TVP Sport. 


Mecz ten będzie mieć miejsce na Cardiff City Stadium w Cardiff.
Sędzią głównym będzie Andris Treimanis .