Nadal trudno w to uwierzyć, ale kadra Walii była pięć lat temu o jeden mecz od finału. Powołania do reprezentacji Walii na Euro 2021 otrzymało pięciu spośród 14, którzy zagrali w półfinale z Portugalią.

Skład Walii na Euro 2021:

Bramkarze: Wayne Hennessey (Crystal Palace), Danny Ward (Leicester City), Adam Davies (Stoke City)

Obrońcy: Chris Gunter (Charlton Athletic), Ben Davies (Tottenham Hotspur), Connor Roberts (Swansea City), Ethan Ampadu (Chelsea), Chris Mepham (AFC Bournemouth), Joe Rodon (Tottenham Hotspur), Tom Lockyer (Luton Town), Neco Williams (Liverpool), Rhys Norrington-Davies (Sheffield United), Ben Cabango (Swansea City).

Pomocnicy: Aaron Ramsey (Juventus), Joe Allen (Stoke City), Jonny Williams (Cardiff City), Harry Wilson (Liverpool), Daniel James (Manchester United), David Brooks (AFC Bournemouth), Joe Morrell (Luton Town), Matt Smith (Manchester City), Dylan Levitt (Manchester United), Rubin Colwill (Cardiff City)

Napastnicy: Gareth Bale (Real Madryt), Kieffer Moore (Cardiff City), Tyler Roberts (Leeds United)

Sprawdź także ranking bukmacherów

Trochę inna kadra Walii

Po pierwsze to w kadrze reprezentacji Walii w kwietniu było sporo zamieszania. Ryan Giggs już coraz lepiej układał te klocki, ale w tej chwili selekcjonerem jest Robert Page, ponieważ federacja w kwietniu zwolniła Giggsa po tym jak okazało się, że ma zarzuty prokuratorskie, czyli napaść na dwie kobiety. I to Robert Page wysyłał powołania do Walii na Euro. Trudno się spodziewać żeby obecny skład reprezentacji Walii powtórzył sukces sprzed pięciu lat. Na Euro 2016 trzon defensywy stanowili: James Collins, Ashley Williams i James Chester. Dziś w kadrze reprezentacji Walii nie ma żadnego z nich. Dwóch pierwszych nie gra już w piłkę, a trzeciego niszczą kolejne kontuzje. Trójkę stoperów tworzyliby zapewne Joe Rodon, Chris Mepham oraz James Lawrence, ale ten trzeci wypadł ze składu Walii na Euro przez kontuzję, a zastąpił go Tom Lockyer.

Skorzystaj z bonusów bez depozytu

Lider Gareth Bale

W powołaniach do reprezentacji Walii na Euro 2021 nie mogło zabraknąć Garetha Bale’a. Ten doświadczony zawodnik odszedł na wypożyczenie do Tottenhamu i zaliczył tam kilka naprawdę świetnych występów, zdobywając w sezonie 16 bramek i notując też trzy asysty. Dwa razy trafił z Leicester, pogrążając ich marzenia o Champions League, a z Sheffield United ustrzelił hat-tricka. Na powołanie do reprezentacji Walii na Euro 2021 z całą pewnością zasłużył i niczego tutaj nie otrzymał za zasługi, choć pewnie nawet, gdyby był nadal głębokim rezerwowym Realu, to mając taką renomę – i tak znalazłby się w składzie Walii na Euro 2021. Skład uzupełniają bardzo doświadczeni gracze, jak Joe Allen czy Aaron Ramsey. Są jeszcze młodzi i przebojowi David Brooks czy Harry Wilson, ale o powtórzenie tak gigantycznego sukcesu kadry reprezentacji Walii byśmy nie podejrzewali.

Zobacz też skład Turcji – grupowych rywali kadry Walii

FAQ – pytania i odpowiedzi

Z kim w grupie zagra kadra reprezentacji Walii?

Czeka ich trudne zadanie, bo zmierzą się ze Szwajcarią, Turcją i Włochami.

W jakich miastach zagrają swoje mecze?

Ze Szwajcarią i Turcją zagrają w Baku, a później polecą na mecz z Włochami do Rzymu.

Jaki jest największy sukces Walijczyków na wielkim turnieju?

Nie będzie to niespodzianką, że chodzi o świeżą sprawę i półfinał na Euro 2016, gdzie ostatecznie zajęli trzecie miejsce (na Euro nie gra się o brązowy medal). Chyba już do końca życia będziemy żałować, że nie pokonaliśmy wówczas Portugalii, bo półfinał mógł wyglądać… Walia vs Polska.

[\faq]