Kadra reprezentacji Ukrainy jest bezkompromisowa. Podopieczni Andrija Szewczenki chcą grać efektownie i będą próbowali wymiany ciosów nawet z silniejszymi rywalami, ale ich ostatnie wyniki to przeplatanie sensacji (wygrana z Hiszpanią, remis z Francją) z beznadziejnością (remisy z Kazachami, Bahrajnem).

Skład Ukrainy na Euro 2021:

Bramkarze: Heorhij Buszczan (Dynamo Kijów), Anatolij Trubin (Szachtar Donieck), Andrij Piatow (Szachtar Donieck)

Obrońcy: Ołeksandr Karawajew (Dynamo Kijów), Ołeksandr Tymczyk (Dynamo Kijów), Witalij Mykołenko (Dynamo Kijów), Ilja Zabarnyj (Dynamo Kijów), Denis Popow (Dynamo Kijów), Witalij Matwijenko (Dynamo Kijów), Eduard Sobol (Club Brugge), Sierhiej Krywcow (Szachtar Donieck)

Pomocnicy: Taras Stepanenko (Szachtar), Marlos (Szachtar), Rusłan Malinowski (Atalanta), Ołeksandr Zinczenko (Manchester City), Andrij Jarmołenko (West Ham), Sierhiej Sydorczuk (Dynamo Kijów), Mykoła Szaparenko (Dynamo Kijów), Wiktor Cyhankow (Dynamo Kijów), Jewhienij Makarenko (Kortrijk), Ołeksandr Zubkow (Ferencvaros), Hieohij Sudakow (Szachtar), Roman Bezus (Gent)

Napastnicy: Roman Jaremczuk (Gent), Artem Besedin (Dynamo Kijów), Artem Dowbyk (Dnipro)

Skorzystaj z ofert legalnych bukmacherów

Kilka gwiazd w kadrze Ukrainy

Nie można powiedzieć, żeby w składzie Ukrainy na Euro 2021 były same anonimowe nazwiska. Jest kilka gwiazd europejskiej piłki. Wyróżnia się wśród powołanych do reprezentacji Ukrainy na Euro 2021 – Ołeksandr Zinczenko. On właśnie zagrał w pierwszej jedenastce City w finale Champions League. W składzie Ukrainy na Euro jest też inny gracz Premier League – Andrij Jarmołenko, który może furory w West Hamie nie robi, ale to jedna z barwniejszych postaci w tej ekipie. No i najbardziej można ostrzyć sobie zęby na występ Rusłana Malinowskiego, który wiosną wręcz rozrywał kolejne defensywy w Serie A. W kadrze reprezentacji Ukrainy nie brakuje też żądła z przodu, bo Roman Jaremczuk zdobył dla Gentu 21 bramek w obecnym sezonie. Defensywa składu Ukrainy na Euro opiera się prawie w całości na Dynamie Kijów.

Sprawdź bonusy bez depozytu u bukmacherów

Kadra Ukrainy w swoim stylu

Niestety ostatnie wyniki nie napawają optymizmem, że Ukraińcy świetnie zaprezentują się na turnieju. Remisy z Kazachstanem, Bahrajnem czy Finlandią chwały nie przynoszą. W kadrze reprezentacji Ukrainy może się jednak podobać się to, że nie będą bronić 11 graczami za linią piłki i czekać na wyrok. Andrij Szewczenko wypracował pewność siebie przy krótkich podaniach, kombinacyjnych akcjach i efektownej grze. Oczywiście wiadomo, że trzeba mierzyć siły na zamiary i kadra Ukrainy nie będzie drugą Hiszpanią, ale na pewno nas nie zanudzi i w ich meczach powinno paść sporo goli. Jeśli nie dla nich, to na pewno dla przeciwników, bo grając ofensywnie po prostu często się odkrywają, a potem są takie wyniki jak 1:7 z Francją. Mocniejszym postawić się też potrafią, co udowodnili ogrywając 1:0 Hiszpanów w Lidze Narodów.

Sprawdź skład Austrii, czyli kadry, która najpewniej powalczy z Ukrainą o drugie miejsce w grupie C

Zwiń
Z kim w grupie zagra kadra reprezentacji Ukrainy? Zagrają z Holandią, Macedonią Północną oraz Austrią. Jaki jest największy sukces Ukrainy na wielkim turnieju? Kadra reprezentacji Ukrainy doszła na mundialu w 2006 roku do ćwierćfinału.