Charlotte Hornets – Toronto Raptors 19:00

Nie mogłem przeboleć ostatnich propozycji, gdzie przegraliśmy dosłownie o włos zarówno Gortata jak i Simmonsa. Dzisiaj próbujemy po raz kolejny wieczornych spotkań. Na pierwszy ogień Hornets – Raptors, którzy spotkali się już dwukrotnie w tym sezonie i dwukrotnie górą było Toronto – dzisiaj również uważani są za faworyta, ale nie o tym. Rynek jaki mnie interesuje to DeMar DeRozan, jedna z gwiazd Raptors, która w ostatnim czasie nieco spuściła z tonu. DeRozan w ostatnich 3 spotkaniach nie zbliżył się nawet do granicy 20 punktów, przez co linia punktowa jest teraz ustawiona na 22,5. Dzisiaj gramy over, dlaczego? DeRozan ma sposób na Hornets, a przede wszystkim na Kidd-Gilchrista – jeden z lepszych obrońców Charlotte nie mógł sobie poradzić z kryciem 28-latka w dwóch pierwszych spotkaniach gdzie DeMar na spokoju pokrywał dzisiejszą linię. Liczę, że dzisiaj powtórzy formę, tym bardziej, że niejako gramy pod przełamanie, a takie bety lubię najbardziej. Jeśli DeRozan odda swoje standardowe 17-18 rzutów i nie będzie kolokwialnie „ceglił”, to powinien zdobyć w okolicy 25 punktów. Nie od dziś wiadomo, że Hornets mają swoje problemy z obroną obwodu i liczę, że obejrzymy kilka ciekawych akcji dwójki Lowry-DeRozan.

Typ: DeRozan over 22,5 punktów @1,83 Totolotek


Atlanta Hawks – Detroit Pistons 21:30

Obok tego meczu i kursu na zwycięstwo Pistons nie mogłem przejść obojętnie, nawet zważając na to, że z reguły nie podaję zbyt wielu propozycji na meczówki. Jedynym argumentem, a właściwie powodem dzięki któremu kurs na zwycięstwo Detroit wynosi aż 1,6 jest ich słaby bilans wyjazdowy. Patrząc jednak na jakość zawodników, formę czy jakikolwiek inny czynnik, który decyduje o zwycięstwie – na próżno szukać pozytywów u Hawks. Drużyna jest typowym outsiderem ligii, nie potrafią zoptymalizować formy i regularnie wygrywać. Nawet u siebie radzą sobie bardzo przeciętnie, żeby nie napisać słabo – bilans 12-17. Dzisiaj przyjeżdża Griffin i spółka, będzie to pierwszy wyjazdowy mecz nowego nabytku Pistons, za którego musieli oddać głównie Bradleya i Harrisa. Z jednej strony są to bolesne straty, jednak z drugiej nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Griffin/Drummond to dwójka wysokich, której powinni obawiać się wszyscy. Atlanta nie ma na nich odpowiedzi, i to będzie ich główny problem dzisiaj. Na domiar złego niedawno zwolnili Marco Belinelliego (prawdopodobnie wyląduje w 76ers), który był ich ważnym ogniwem. Sam Schroder meczu nie wygra, a biorąc pod uwagę ogromną przewagę Pistons pod koszem, myślę że ich zwycięstwo dzisiaj jest co najmniej uzasadnione. Kurs w granicy 1,6 idealny do AKO, a dla odważniejszych grających single polecam lekkie handi w stronę gości.

Typ: Detroit zwycięstwo (z dogrywką) @1,6 Totolotek


 NHL

Winnipeg Jets – New York Rangers 21:00

Dla gospodarzy starcie z Nowojorczykami będzie piątym meczem z rzędu rozgrywanym przed własną publicznością, a po tym pojedynku przed nimi jeszcze cztery kolejne domowe mecze z dość ciężkimi rywalami. Jets prezentują ostatnio bardzo dobrą formę jednak w poprzednim ligowym meczu odnieśli swoją pierwszą od trzech spotkań porażkę ulegając na własnym lodowisku St. Louis Blues 2-5 i tym samym spadli na trzecie miejsce w konferencji zachodniej pozwalając dogonić się takim rywalom jak St. Louis ( 2 pkt straty ), czy Dallas Stars ( 3 pkt straty ). Dzisiejszym rywalem podopiecznych Paula Maurice’a będzie 11 ekipa wschodu – New York Rangers, którzy wciąż walczą o dostanie się do pierwszej ósemki jednak idzie im to naprawdę opornie. Nowojorczycy w ostatnich dziesięciu meczach w lidze zanotowali zaledwie trzy zwycięstwa i jeśli już wygrywają to praktycznie zawsze pada spora liczba bramek tak jak to miało miejsce w czterech poprzednich bataliach ( wygrana z Flyers 5-1, Buffalo 4-3, San Jose Sharks 6-5 i w ostatniej kolejce u siebie z Calgary Flames 4-3 ). Goście w tym sezonie są czwartą najgorszą defensywą swojej konferencji, a obrona hokeistów dowodzonych przez Alaina Vigneaulta traci średnio 3,10 bramek na mecz, w tym aż 3,5 w meczach wyjazdowych. Na pięć ostatnich spotkań na obcym terenie Rangersi tylko raz notowali under w poprzednim przegranym meczu z Dallas Stars 1-2. Miejscowi pomimo dobrej formy regularnie tracą bramki i myślę, że dzisiaj w niedzielny wieczór czasu polskiego możemy spodziewać się sporej ilości bramek zważywszy na fakt, że goście bardzo potrzebują punktów. Rangersi są trzecią najgorszą drużyną w lidze jeśli chodzi o gole tracone po kontrach przeciwnika i dziś na pewno będą na takie narażeni ze strony podrażnionych ostatnią porażką Jets.

Typ: Powyżej 5,5 bramek @1,77 Fortuna

Możliwe, że pojawi/ą się jeszcze propozycja/e na nocne mecze NBA. Proszę obserwować post i zapraszam przy okazji do naszej grupowej dyskusji, która pojawia się codziennie.

Przydatne linki:
Transmisje live: https://www.reddit.com/r/nbastreams/
Wyniki spotkań/punkty zawodników: https://www.espn.com/nba/scoreboard