Typy NBA – Day 78!

0

Boston Celtics – Dallas Mavericks 02:00

Zaczynamy od meczówki, którą jest zwycięstwo Bostonu w starciu z Dallas. Mavericks są jedną z najgorszych drużyn na wyjazdach, bilans 3-16 mówi sam za siebie. Jednak ostatni, wyjazdowy mecz z Hornets zakończony spektakularnym zwycięstwem – pójdą za ciosem? Według mnie z ekipą pokroju Celtics będzie to bardzo ciężkie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni i dzisiaj zimny prysznic od Brada Stevensa i jego podopiecznych. Wprawdzie zabraknie Kyrie Irvinga, ale gotowy będzie prawdopodobnie Marcus Morris i jest to bardzo dobra wiadomość, bo Morris to bardzo wszechstronny zawodnik. Zawsze ciężko opisuje mi się propozycje meczowe, bo generalnie są to typy na zasadzie intuicji. Tutaj z suchych statystyk można przytoczyć bilanse, h2h między obiema ekipami czy ostatnią formę drużyn. TD Garden to ciężki teren, o czym przekonało się już wiele zespołów. Bilans 12-5  może nie jest znakomitym wynikiem, ale na pewno robi wrażenie. Absencja Irvinga komplikuje nieco sytuację, ale Rozier to dobry ‘zamiennik’. Ograniczenie Doncicia będzie kluczem, pod koszem Jordan też nie powinien wojować.

Typ: Wygrana Boston Celtics (2-drogowo) @1,5 LV BET

Miami Heat – Washington Wizards 02:00

Ostatnimi czasy Justise Winslow jest jednym z moich ulubieńców. Przekształcony z trójki na jedynkę radzi sobie zadziwiająco dobrze na rozegraniu. Wprawdzie ze skutecznością wciąż jest różnie, ale Heat przestali płakać po stracie Dragicia (ma wrócić pod koniec lutego) i o dziwo radzą sobie całkiem nieźle w ostatnim czasie. Bolączką Wizards jest natomiast defensywa niskich pozycji, dlatego warto dzisiaj spróbować overa Winslowa. W pierwszym momencie myślałem o overku Whiteside’a, jednak linia 12,5 jest nieco niekomfortowa. Odkąd Justis startuje na jedynce oddaje 11-12 rzutów na mecz, dzisiaj powinno być podobnie, a wręcz liczę na okolice 15 rzutów. Jeśli dołoży coś zza łuku i z osobistych powinien pokryć proponowany rynek, który i tak jest stosunkowo niski. W pierwszym meczu obu ekip 8 punktów, ale inna pozycja i inny rywal, którym był Otto, dobry obrońca.

Typ: Justis Winslow over 11,5 punktów @1,83 iForbet/Fortuna

Memphis Grizzlies – Brooklyn Nets 02:00

Pierwszy mecz obu ekip zakończył się dwiema dogrywkami i końcowym zwycięstwem Nets. Dzisiaj zmiana hali i zmiana tempa. Jak na moje Grizzlies narzucą swój styl gry i będzie to raczej wolne spotkanie. Jednym z zawodników, który pokrzyżował mi plany w pierwszym meczu był Jarett Allen, który w samej dogrywce zdobył 4 punkty i dzięki temu pokrył zaproponowaną przez buki linię. Dzisiaj próbujemy jeszcze raz, tym razem nieco niższa linia, ale i (zapowiada się) wolniejsze spotkanie. Naprzeciw najlepsza defensywa centra w lidze, a więc Marc Gasol we własnej osobie. W pierwszym meczu ograniczył Allena do 5 rzutów (swoją drogą dobre shot selection 5/5) i w zasadzie pokrył rynek rzutami osobistymi. Grał jednak prawie 40 minut – dzisiaj liczę na okolice 30stu ze względu na powrót Ed Davisa, który regularnie wchodzi z ławki. Dodatkowo spore spadki wyjazdowe względem spotkań w domu, różnica 2 punktów, co w średniej robi naprawdę dużą różnicę.

Typ: Jarett Allen under 10,5 punktów @1,82 Fortuna

Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks 02:30

Tym razem under zbiórek Dewayne Dedmona. Nie jest żadną tajemnicą, że Brook Lopez to jeden z tych centrów, którzy mocno rozciągają obronę przeciwnika i nie jest to żadna niespodzianka. O ile Dedmon w pomalowanym jakoś sobie radzi jeśli chodzi o obronę, to na dystansie będzie mu niezwykle ciężko zatrzymać Lopeza, o ile nie zacznie z wysokim kryciem – jest po prostu za wolny. Tutaj upatruję szansy na rozdzielenie minut między nim, a Lenem. W ostatnich 12 potkaniach Dedmon grał w okolicach 28 minut, dzisiaj liczę na 20-25 głównie ze względu na to, że Bucks powinni szybko zakończyć sprawę. Ciężko będzie mi uwierzyć jeśli po 3ciej kwarcie wynik wciąż będzie sprawą otwartą. Milwaukee są tutaj zdecydowanym faworytem i tylko totalny karambol może uchronić Hawks przed porażką. Dedmon praktycznie w ogóle nie zbiera piłek z tablic rywala, tak więc 8 zbiórek przy wysokim kryciu? Raczej mało prawdopodobne. Nie wiem czy w tym kontekście będzie to miało jakiekolwiek znaczenie, ale również spadek pod względem zbiórek home/road na poziomie prawie 2 zbiórek na mecz.

Typ: Dewayne Dedmon under 7,5 zbiórek @1,72 LV BET

20 PLN bez depozytu na LVBET, z którego dosć często będziemy korzystać przy typach z NBA – CLICK!

Rating: 4.8/5. From 4 votes.