Toronto Raptors – Charlotte Hornets 01:30

Dzisiaj będzie sporo typów ode mnie ze względu na to, że nie mogę się zdecydować, stąd od razu będę przechodził do rzeczy. Pierwsza propozycja to under zbiórek Cody’ego Zellera. Linia ustawiona stosunkowo wysoko, bo aż na granicy 7,5. Ostatnie dwa spotkania, w których zebrał 8 piłek to mecze z Orlando i Miami, które pozwoliły mu na kilka ofensywnych zbiórek. Myślę, że dzisiaj o nie będzie niezwykle ciężko ze względu na osobę Valanciunasa naprzeciw. Rosły center Raptors powinien skutecznie uprzykrzać życie Zellerowi, który do piątek z mocną deską na pewno nie należy. Podejrzewam również, że obaj Panowie zagrają dzisiaj w okolicach 20 minut a na parkiecie dłużej zobaczymy niskie ustawienia obu ekip. Linia według mnie jest nieco zawyżona, spodziewam się, że Raptors odjadą Charlotte, a Hornets mają na tyle bogatą ławkę i różnorodność jeśli chodzi o centrów, że nękanie  Zellera minutami (zawsze mam wrażenie, że ten gość gra bo musi) będzie czymś zupełnie niepotrzebnym. 20-25 minut i 5 zbiórek to myślę optymalny wynik dla niego.

Typ: Cody Zeller under 7,5 zbiórek @1,68 E-Toto


Milwaukee Bucks – New York Knicks 02:00

Kolejny raz biorę pod lupę Bucks, a dokładniej kolejny raz zbiórki Giannisa Antetokounmpo. Ostatnim razem linia 10,5 została bez problemów pokryta, dzisiaj liczę na to, że 11,5 również nie powinna być dla niego problemem. Jak już pisałem wcześniej Giannis jest naładowany i widać, że świetnie przepracował offseason. Mimo, że na początku sezonu ma problemy ze skutecznością, to zbieranie piłek wychodzi mu wręcz idealnie, kolejno – 12, 18 i 15 zbiórek w ostatnim meczu z Pacers. Dzisiaj rywal, który oprócz Kantera pod koszem nie ma nikogo konkretnego do obrony deski. W poprzednim sezonie Knicks oddawali rywalom średnio ponad 10 zbiórek w meczu na swojej tablicy, dzisiaj powinno być jeszcze gorzej, bo w mojej opinii zestaw podkoszowy w osobach Giannisa i Brooka Lopeza jest wręcz idealny pod zbiórki Greka. Lopez lubi rozciągać obrony rywali i na pewno Antek znajdzie swoje miejsce pod koszem i zbierze kilka ofensywnych zbiórek. Myślę, że linia 11,5 jest wciąż spokojnie do przekroczenia dla niego.

Typ: Giannis Antetokounmpo over 11,5 zbiórek @1,8 E-Toto


Minnesota Timberwolves – Indiana Pacers 02:00

Sprawdzam ofertę Fortuny i nie mogę przejść obojętnie obok niskiej linii na Townsa. Wiemy nie od dziś, że Pacers mają spore problemy ze środkiem, gdzie Turner ma po prostu za wolne nogi na niektórych graczy. Jednym z nich jest na pewno Towns, który w ataku jest KATem, chociaż w tym sezonie jeszcze tego nie pokazał. Dopiero w ostatnim meczu z Dallas dobrze selekcjonował rzuty i trafił 9-16. Dzisiaj po reście wraca Butler, który będzie miał jednak twardy orzech do zgryzienia z Oladipo. Myślę, że grę na siebie weźmie Towns, który ma stosunkowo łatwy matchup z dwójką Turner/Sabonis. Linia jest jak najbardziej do przekroczenia, tym bardziej że w poprzednim sezonie średnie rynki na KATa wynosiły w granicach 21-22 punktów. Myślę, że o ile Butler zostanie ograniczony, to środkowy Wolves dostanie więcej rzutów, z których skorzysta i zdobędzie 20+ dzisiaj. Średnia zdobytych punktów przeciwko Pacers w poprzednim sezonie to 23 oczka.

Typ: Karl Anthony Towns over 18,5 punktów @1,82 Fortuna


Dallas Mavericks – Chicago Bulls 02:30

Wręcz idealny matchup dla potężnego Jordana. DeAndre świetnie odnajduję się w środowisku Mavericks – dobrze wygląda współpraca między nim a niskimi, szczególnie z Donciciem. Dzisiaj naprzeciwko DJ’a staje rookie Wendell Carter, który powiedzmy sobie szczerze – powinien być zwykłym pachołkiem dla Jordana. 19-latek ma się w tym sezonie ogrywać i nabierać doświadczenia u boku wysokich Lopeza i Portisa. Pojedynki z takimi środkowymi jak Jordan będą dla niego jednak zderzeniem się z szarą rzeczywistością – to nie jest zawodnik, który będzie potrafił sobie radzić z takimi tuzami, przynajmniej jeszcze nie teraz. Pierwszy mecz z 76ers pokazał to idealnie, gdzie Embiid ustawiał go sobie jak chciał. Linia na Jordana dzisiaj to 12,5 – liczę, że bez problemu ją pokryje, bo przecież Dallas będą świadomi tego, że Chicago ma młokosa pod koszem, na którym można łapać łatwe punkty. Lopez to też nie jest liga dla DeAndre. Według mnie DJ znalazł świetne miejsce dla siebie i będzie ważną częścią układanki Mavericks w tym sezonie.

Typ: DeAndre Jordan over 12,5 punktów @1,65 STS


Utah Jazz – Memphis Grizzlies 03:00

Jedyna meczówka na dzisiaj, za którymi jak sami wiecie nie przepadam, bo nie potrafię ich wyczuć, jednak uważam, że under w tym meczu jest bardzo interesujący. Początek sezonu jest ciekawy o tyle, że większość spotkań kończy się w okolicach 230-250 punktów. Z reguły są to mecze, w których pojęcie obrona jest nieznane. Im dalej w sezon, tym wyniki na pewno będą skromniejsze. Tym razem jednak trafiamy na rywali, którzy w poprzednim sezonie kończyli spotkania na granicy 170-200 punktów. Dzisiaj uważam, że będzie podobnie, a na pewno obie ekipy nie przekroczą granicy 221 punktów, dlaczego? Przede wszystkim systemy gry obu ekip bazują mocno na defensywie, o czym doskonale można się było przekonać w poprzednich rozgrywkach. Zarówno Jazz jak i Grizzlies nie są drużynami, które idą na wymianę, jest wręcz przeciwnie – preferują wolny basket. Poprzednie spotkania obu ekip to typowe strzelaniny, zarówno Grizzlies jak i Jazz dostosowali tempo do rywali. Teraz przynajmniej teoretycznie obraz gry powinien być zupełnie inny, w końcu Jazz mogli pochwalić się w poprzednim sezonie jedną z najlepszych defensyw ligii. Myślę, że warto również celować w mniejszy under, ja jednak wrzucam bardziej bezpieczną opcję ze względu na to, że meczówki często mnie lubią zaskakiwać.

Typ: Under 221,5 punktów w meczu @1,48 Fortuna


Golden State Warriors – Phoenix Suns 04:30

Gramy na przełamanie Klaya Thompsona. Zapowiada się na bardzo szybkie spotkanie, dużo czystych pozycji i wolnego obwodu, to woda na młyn dla Klaya, który jak na razie jest największym zawodem GSW. Gra słabo, sporo pudeł z dystansu i ogólnie skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Dzisiaj jednak moment przełamania, nie może być inaczej. Jedna, dwie celne trójki na początku meczu i Klay zacznie przypominać tego strzelca, którego pamiętamy. Guard w osobie Bookera, to żaden guard. Devin skupi się na ofensywie, w obronie przy tylu switchach i ball movemencie GSW powinien zostawiać Thompsona na wolnych pozycjach, a tego zadaniem będzie po prostu trafić. Linia 16,5 jest śmieszna, bo normalnie Klay ma rynki w granicach 20 punktów. Zapowiada się wymiana ciosów między obiema ekipami, wynik w granicach 250 punktów, a to dobra okazja na przełamanie, jak już zresztą wspomniałem. W poprzednim sezonie average 24.3 punktów przeciwko Suns.

Typ: Klay Thompson over 16,5 punktów (16 punktów…) @1,75 Fortuna


Przypominam, że E-Toto będzie naszym głównym bukiem do propozycji z NBA w tym sezonie. Kto jeszcze nie zdążył założyć tam konta, polecam zrobić to jak najszybciej. Wszelkie informacje dla tych, którzy jeszcze z tego bukmachera nie korzystają znajdziecie TUTAJ