New York Knicks – Atlanta Hawks 01:30

Najniższy kurs na dzisiaj i jak pewnie się spodziewacie – będzie to typ meczowy (te które uwielbiacie :D). Obstawianie na którąkolwiek z tych dwóch ekip to jak strzał w kolano w tym sezonie, jednak z dwojga złego wybieram gospodarzy. Propozycja nie jest w żadnym stopniu na 'odwal się’, aczkolwiek niesie za sobą pewne ryzyko, a to ryzyko podyktowane jest nieprzewidywalnością obu ekip. Dlaczego Knicks? Myślę, że talentem i kadrowo przewyższają Hawks, ogólnie Atlanta jest najgorszą drużyną w lidze i ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Z drugiej strony jak może być inaczej skoro na rozegranie bierzesz kogoś pokroju Trae Younga? Hawks w dalszym ciągu bez Prince’a, do Knicks wrócił za to Hardaway i jest to bardzo dobra wiadomość. Jak w ostatnim poście zaproponowałem under Mudiaya, tak teraz przyznaję się otwarcie – był to całkowicie przestrzelony bet, bo Mudiay zaskoczył mnie pozytywnie. Coś tam powoli zaczyna kiełkować w Madison Square Garden i liczę na to, że NYK dzisiaj wykorzysta szansę i wygra. Miało być czyste zwycięstwo, będzie podwójna szansa z idealnym kursem do zapchania AKO. Atlanta 2-14 na wyjeździe, trzeba to wykorzystać.

Typ: Podwójna szansa 1-1 @1,45 Fortuna


Boston Celtics – Milwaukee Bucks 02:00

Sytuacja pod koszem Bostonu wygląda wręcz tragicznie. Do kontuzjowanych Horforda i Baynessa dołączył dzisiaj Morris, który miał być idealnym (w sytuacji w jakiej znalazł się Boston) guardem na Giannisa. Marcus wypada, Celtics zostają z Theisem pod koszem, który jak wiemy jest dosłownie pachołkiem dla Giannisa. Na pozycję nr. cztery przesunięty zostanie prawdopodobnie Tatum i to głównie on będzie musiał walczyć z Grekiem w obronie. Obok takiej sytuacji nie można przejść obojętnie i zaproponuję tutaj over punktowy Antetokounmpo. Najlepszy kurs z najlepszą możliwą linią znajdziemy na iForbecie, który oferuje rynek na poziomie 26,5 punktów przy kursie 1,87. W pierwszym meczu obu drużyn, w którym górą był Boston Giannis rzucił 33 punkty. W tamtym spotkaniu zagrała cała trójka kontuzjowanych 'wysokich’ Celtics i mimo to nie udało im się go zatrzymać. Jedynym sposobem na zatrzymanie Greka będzie więc podwojenie jego pozycji w obronie do czego Boston nie jest przyzwyczajony, bo po prostu Celtics nie podwajają. Ciężkie zadanie przed całym zespołem Brada Stevens’a, a Giannis powinien to wszystko wykorzystać.

Typ: Giannis Antetokounmpo over 26,5 punktów @1,87 iForbet


Chicago Bulls – Orlando Magic 02:00

Historia pokazuje, że public bety są najlepsze, więc idźmy w public bety. Myślałem nad overem Vucevicia i w sumie ten wybór nie byłby zły, ale biorę over Dunna, bo w Bulls mniej rąk do rzutu. Kris Dunn niedawno wrócił po przerwie do gry i od razu stał się ważną częścią w rotacji drużyny z Chicago. Byki są w tym momencie w miejscu, gdzie trzeba testować najlepsze możliwe ustawienia i tak Dunn powinien dzisiaj rozpocząć mecz w startowej piątce na rozegraniu obok Arcidiacono. Nie ma LaVine, Portisa, Valentine – jest jedynie Markkanen, który teoretycznie może wyprodukować więcej rzutów dzisiaj, choć rywali ma jednak cięższych. Dunn będzie grał dzisiaj na dwójkę Augustin/Fournier żaden z nich dobrym obrońcą nie jest i na pewno jest to dla nas na plus. Linia niska, bo zaledwie 13,5 gdzie na innych bukach można znaleźć nawet 16,5 i to według mnie jest sprawiedliwy rynek. Wraca Parker, ale z tego co media informowały – dla niego miejsca w rotacji już nie ma. Całkiem niezła linia, dobry kurs – trzeba spróbować.

Typ: Kris Dunn over 13,5 punktów @1,82 Fortuna


San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves 02:30

Grzechem byłoby gdybym nie zaproponował tutaj undera Karl-Anthony Townsa. San Antonio na swoim parkiecie gra strasznie wolny basket, biorąc pod uwagę sam pace są niemal na równi z Grizzlies. Spowolnienie rozegrania Wolves będzie dzisiaj kluczem – już na pierwszy rzut oka stwierdziłem, że linia 22,5 na Townsa to zbyt wysoki rynek na dzisiaj. Przede wszystkim osoba LaMarcusa Aldridge naprzeciw, to idealny feat w obronie na kogoś pokroju KAT’a, który nie tylko zdobywa punkty spod kosza, ale również potrafi dorzucić coś z dystansu. Pierwsze dwa mecze pomiędzy obiema ekipami to kolejno 8 i 16 punktów naszego bohatera. Mam wrażenie, że głównym problemem środkowego Minnesoty jest natężenie gry. Najpierw staraj się wybronić Aldridge na dystansie i chroń przy tym deskę, by potem przejść do ataku i próbować gry 1vs1 – to dla kogoś pokroju Townsa za dużo. Linia dość zaporowa, Rose na rozegraniu to też plus dla typu, bo Teague grał bardziej pod zespół, Derrick częściej rzuca. Poza tym Timberwolves mają strzelców, także forsowanie KAT’a nie będzie tutaj niezbędne.

Typ: Karl-Anthony Towns under 22,5 punktów @1,86 E-Toto


Dzisiaj proponujemy skorzystać z promocji adwentowej na E-Toto, które proponuje Freebet 20PLN oraz dla tych, którzy wciąż nie mają konta na Fortunie – 20 PLN bez depozytu