Philadelphia 76ers – Detroit Pistons 01:00

Obie drużyny spotkały się już w tym sezonie 3 razy, dwa razy górą byli 76ers, raz po dogrywce Pistons. We wszystkich 3 pojedynkach główną bronią Detroit był Blake Griffin. Dzisiaj tego zawodnika na parkiecie zabraknie. Ponadto nie zobaczymy dzisiaj Bullocka i prawdopodobnie Johnsona. Spore osłabienia gości powodują, że Phila jest tutaj zdecydowanym faworytem i pójdziemy w ich stronę. Po przyjściu Butlera rola Embiida w drużynie nieco się zmieniła i jak sam zainteresowany wspomniał w mediach – jak na razie niezbyt odnajduje się w nowym systemie. Ostatnio w meczu z Pistons miał resta, oficjalnie z powodu migreny. Dzisiaj vis-a-vis Drummond, a więc dodatkowa motywacja do pokazania wyższości. W zasadzie u gospodarzy bez większych braków, jedynie Shamet ma questa, reszta ma być gotowa. U gości szczególnie boli brak Griffina, bez niego będzie im bardzo ciężko. Ograniczenie Drummonda pod koszem będzie kluczowe – jeśli to uda się Embiidowi jak ostatnim razem – zwycięstwo gospodarzy raczej bez większych historii. Miał być over punktowy Phily, biorę jednak handicap.

Typ: Philadelphia 76ers -6,5 handicap @1,55 E-Toto


Boston Celtics – New Orelans Pelicans 01:30

Początkowo myślałem nad nieco inną propozycją na ten mecz dopóki nie sprawdziłem oferty LV BETa, który oferuje linie na poziomie 25,5 na Jrue Holidaya. Występ Anthony’ego Davisa stoi dzisiaj pod znakiem zapytania (i tutaj upatrywałbym właśnie powodu dlaczego jest taki rynek a nie inny), natomiast ta linia jest mocno przesadzona. Wprawdzie Holiday rzucił w ostatnim meczu z Pistons aż 37 punktów, jednak dzisiaj zdecydowanie inny typ rywala i dużo cięższe zadanie. Boston zagra dzisiaj bez Irvinga i Haywarda, więcej minut dostanie Smart i Rozier, szczególnie interesuje mnie Marcus, gdyż to on będzie starał się dzisiaj stopować Jrue (po zmianie krycia Brown, który również daje rade). Jak wiemy lub nie Smart to jeden z najlepszych jeśli chodzi o defensywę niskich pozycji. Potrafi świetnie bronić na piłce, a to będzie dzisiaj kluczowe. Holiday lubi klepać, szczególnie pod nieobecność Fraziera na boisku to on będzie głównodowodzącym. Linia jest naprawdę spora, tym bardziej, że na moje Davis jednak dzisiaj zagra. Dodatkowo mamy Miroticia czy Randle, którzy oddają sporo rzutów. W ostatnim meczu między obiema ekipami Holiday rzucił 13 punktów.

Typ: Jrue Holiday under 25,5 punktów @1,85 LV BET


Denver Nuggets – Memphis Grizzlies 03:00

Jeden z grupowiczów podrzucił w poście dyskusyjnym propozycję grania w stronę Memphis. Przeanalizowałem wstępnie i jak najbardziej jestem za – wprawdzie Denver u siebie jest mocne dla każdej drużyny, natomiast nie w tak wąskiej kadrze jak mają obecnie. Kontuzjowani są m.in Barton, Millsap czy Harris. Dodatkowo questa ma dzisiaj Murray. Sytuacja kadrowa Nuggets zmusiła władze do szybkiej reakcji, której owocem jest podpisanie Nicka Younga, jeźdźca bez głowy. Jednak wracając do głównego tematu – patrzę na ewentualne atuty gospodarzy dzisiaj i to bez wątpienia osoba Nikoli Jokicia, spoglądam jednak w drugą stronę i mamy idealną odpowiedź – Marc Gasol. Na rozegraniu o ile wyjdzie dzisiaj Murray, z drugiej strony świetny guard Conley. Nuggets nie mają argumentów, by tutaj zawalczyć. Generalnie fajnie byłoby zagrać tutaj czyste zwycięstwo Grizzlies, ja pójdę jednak w bezpieczniejszą opcję podwójnej szansy po całkiem fajnym kursie na Fortunie. Karabin pod nazwą Denver Nuggets powoli traci naboje, a to woda na młyn dla takiego stylu gry jaki preferują goście.

Typ: Podwójna szansa 2-2 @1,62 eFortuna


20 PLN bez depozytu na LVBET