Detroit Pistons – Cleveland Cavaliers 01:00

Nie będę się dzisiaj za bardzo rozpisywał o matchupach, bo wyszedłem z założenia, że jesli typ nie jest meczowy, to nie należy do tego przykuwać uwagi, a ludzie zazwyczaj dłuższych wpisów nie czytają. Wykorzystamy dzisiaj absencje i pogramy w stronę dwóch overów. Pierwszym z nich będzie over Jordana Clarksona. Cavs dzisiaj stoją na teoretycznie straconej pozycji, nie mają zbyt wielu argumentów do zwycięstwa, dlatego można oczekiwać częstych rotacji w składzie prowadzonym przez Larry’ego Drew. Linia 13,5 punktów na Clarksona jest stosunkwoo promocyjna – większość zagranicznych buków proponuje 15,5 i według mnie taka linia jest jak najbardziej prawidłowa. 13,5 daje nam już pewne możliwości, tym bardziej, że Hill w dalszym ciągu jest poza grą i nie będzie z niego mógł skorzystać dzisiaj Drew. Tak na dobrą sprawę coach Cavs ma dzisiaj do dyspozycji 4 zawodników na dwie niskie pozycje, którymi będzie trzeba rotować. Clarkson teoretycznie może grać razem z Sextonem, wtedy Collin gra na jedynce a Jordan na dwójce. Dodatkowo często wystepuje też na jedynce razem z Hoodem czy JR Smithem na dwójce. Myślę, że mimo wszystko dzisiaj częściej będzie zmieniał się z Sextonem i grał jako rozgrywający, a jeśli chodzi o tę pozycję, to Detroit ma jeden z najgorszych wspólczynników w defensywie. Myślę, że warto spróbować to wykorzystać i zagrać over na zaniżoną linię. Spodziewam się 25-30 min Clarksona, o ile Pistons szybko nie odjadą.

Typ: Jordan Clarkson over 13,5 punktów @1,82 Fortuna


Indiana Pacers – Utah Jazz 01:00

Zastanawiałem się nad punktami, a zbiórkami. Wybór padł na punkty, a mowa o overze Rudy Goberta. Pacers w tamtym sezonie byli jedną z najgorszych drużyn pod względem obrony wysokich w lidze. W tym sezonie sporo się poprawili, bowiem z marszu wskoczyli do topki jeśli chodzi o obronę centrów. Co jednak nie zmienia faktu, że dzisiaj mają kolosa za rywala, którego ciężko będzie zatrzymać czy to Turnerowi czy Sabonisowi. Jeden ma wolne nogi, drugi problemy z faulami, który będzie miał dzisiaj większy problem z Gobertem trudno powiedzieć. Rudy w ostatnich meczach balansował na granicy dwupunktowych zdobyczy, rywali pod koszem miał jednak dużo trudniejszych. 2x Boston, przeciwko którym wysokim jest zawsze ciężko grać, Memphis z Gasolem, Dallas z Jordanem i Phila z Embiidem. W tych 5 meczach wykręcił średnią na poziomie ponad 13 punktów, tak więc dzisiaj fajna okazja do złapania lekko zaniżonej opcji. 12,5 punktów – taką opcję proponuje nam dzisia Fortuna i z niej skorzystamy. Gobert będzie często uruchamiany dzisiaj i powinien wykorzystywać przewagę warunków fizycznych.

Typ: Rudy Gobert over 12,5 punktów (12 punktów…) @1,82 Fortuna


Philadelphia 76ers – Phoenix Suns 01:00

Ponawiam propozycję na under punktowy Bena Simmonsa. Opis właściwie powinien być ten sam co ostatnio, tak więc tutaj nie będzie wiekszych nowości. Po przyjściu Butlera Simmons nadal jest głownodowodzącym ale tylko i wyłącznie w pierwszych sekundach ataku, w momencie kiedy oddaje piłkę jest tak naprawdę bezużyteczny, bo i nie grozi rzutem i rzadko też dostaje podania zwrotne. Wprawdzie dzisiaj ma łatwych rywali przed sobą, ale tak na dobrą sprawę w Suns próżno szukać dobrych obrońców, także nie tylko Simmons będzie miał z górki. Linia po ostatnim meczu z Hornets wzrosła, ja licze na to, że 76ers rozstrzygną mecz do pierwszej połowy, a później szansę na większe minuty dostanie Fultz. Pobieramy linię z E-Toto.

Typ: Ben Simmons under 15,5 punktów @1,76 E-Toto


Atlanta Hawks – Los Angeles Clippers 01:30

Jedyna meczówka na dzisiaj to wygrana Clippers do polowy i na koniec meczu. Wprawdzie do składu Hawks wraca prawdopodobnie Prince, jednak powinno się to na niewiele zdać gospodarzom. Clippers są o dwie klasy wyżej, co zresztą doskonale pokazuje bilans. Wprawdzie wygrali u siebie z Heat oraz Mavericks, jednak żadna z tych drużyn nie gra tak dobrze w tym sezonie jak Clippers. Doc Rivers w końcu dostał zdrowego Beverleya, podobnie można napisac o Gallinarim. Harris trzyma równy, dobry poziom już kolejny sezon, a swoje z ławki dokłada Williams i Harrell. Dodatkowo młoda krew w osobie SGA, który robi furorę w Los Angeles. Ciężko będzie Atlancie przeciwwstawić się takiej drużynie, w zasadzie wiele nie trzeba żeby zatrzymać Hawks. Kilka pudeł na początku meczu Trae Younga i już cały zespół stoi w miejscu z wynikiem. Jak dla mnie całkiem niezły becik, opcjonalnie handicap.

Typ: Los Angeles Clippers połowa/koniec @1,65 Fortuna


Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks 02:00

Ostatnia propozycja na dzisiaj to over Dennisa Smith’a Juniora. Z rotacji Mavs wypadł JJ Barea, jest to bardzo dobra wiadomość dla samego typu, bowiem JJ zabierał sporo minut w rotacji Dennisowi. Teraz nasz bohater będzie mógł liczyć na 30-35 minut w dzisiejszym meczu, oczywiście o ile wynik będzie na tyle sprawą otwartą. Propozycja jest o tyle ciekawa, że Fortuna dzisiaj zaproponowała kilka zaniżonych rynków, jednym z nich obok Clarksona jest własnie linijka na drugoroczniaka. Luka Doncić nieco przyćmił w tym sezonie tego zawodnika, Dennis stracił część minut na rzecz JJ Barei (który również rozgrywa dobry sezon), a jego intensywność spadła. Dzisiaj jednak fajna okazja do pokazania trenerowi, że warto na niego stawiać w wiekszym wymiarze czasowy. Conley dobrze broni, ale 13 punktów jest jak najbardziej w zasięgu DSJ.

Typ: Dennis Smith Jr. over 12,5 punktów @1,82 Fortuna


Przypominam, że E-Toto będzie naszym jednym z głównych bukmacherów do propozycji z NBA w tym sezonie, gdyż oferuje solidną ofertę na tę ligę (jak i resztę sportów amerykańskich jak MLS, NHL itd). Kto jeszcze nie zdążył założyć tam konta ma teraz idealną okazję, by zgarnąć freebet 20PLN bez depozytu – z okazji uruchomienia aplikacji mobilnej (iOS oraz Android). Wszelkie informacje znajdziecie:

etoto