Charlotte Hornets – Milwaukee Bucks 01:00

Obie drużyny z nowymi szkoleniowcami i ambicjami. Zdecydowanie wyżej – przynajmniej na papierze – mogą mierzyć gospodarze, których upatruję w roli czarnego konia tych rozgrywek. Kadra Milwaukee wygląda naprawdę imponująco i wydaje się, że nadszedł odpowiedni moment aby ta maszyna na czele z GreakFreakiem nabrała rozpędu. Pierwszym rywalem w nowym sezonie będą Hornets, którzy w offseasonie stracili Howarda i będzie to niewątpliwie wielka strata dla ekipy z Spectrum Center. Bucks natomiast wzmocnili strefę podkoszową Brookiem Lopezem, który ze swoimi umiejętnościami rozciągania gry powinien idealnie wpasować się w taktykę zespołu. Oczywiście nie należy zapominać też o angażu Ersana Ilyasovy, który będzie solidnym rezerwowym i na pewno dołoży swoją cegiełkę do sukcesów. W meczach przedsezonowych obie ekipy pokazywały się z dobrej strony, wygrywając większość swoich 'sparingów’. Ciężko jest jednak zweryfikować formę zespołu po spotkaniach, które głównie służą trenerom do wdrożenia nowych systemów i udoskonalania nowych zagrywek. Hornets mają Walkera, jednak Bucks kadrowo zjadają na śniadanie gości, dlatego pójdę tutaj w stronę wygranej gości.

Jeśli ktoś uznał, że typ na wygraną Bucks to jednak zbyt frikowy pomysł, polecam zainwestować w over na wspomnianego wyżej Giannisa Antetokounmpo. Przeczuwam, że to będzie w końcu jego sezon i na dobre włączy się w walkę o MVP. Milwaukee mają duże ambicje, a gościem, który ma te ambicje zrealizować jest właśnie Grek. Każdy kolejny sezon pokazuje, że 23-latek jest gotowym materiałem na gwiazdę ligi i progres jest naprawdę zauważalny, nawet w samych statystykach. Dzisiaj w meczu otwarcia E-Toto zaproponowało bardzo kuszącą linię w granicy 25,5 punktów, gdzie większość zagranicznych bukmacherów postanowiła przystać na linii o dwa punkty wyższej. Myślę, że biorąc pod uwagę jak Giannis przepracował offseason i z jakim animuszem grał w przedsezonowych spotkaniach, gdzie potrafił w ciągu 25 minut rzucać w granicach 20 punktów – będzie dzisiaj czołową postacią dla gości, a linia na over jest ustawiona za nisko. Warto spróbować tym bardziej, że pod koszem Hornets zaczyna Zeller z Williamsem.

Typy:
Wygrana Milwaukee @1,7 Totolotek
Giannis Antetokounmpo over 25,5 punktów (zabrakło 1pkt) @1,71 E-Toto


Los Angeles Clippers – Denver Nuggets 04:30

No i otwieramy sezon betem na Polaka rodaka – Marcin Gortat w roli głównej. Jego przenosiny z Wizards do Clippers odbiły się dość głośnym echem, ale jak pokazały mecze przedsezonowe – to powinien być dobry wybór dla Polaka. W Wizards nie czuł się potrzebny, gdzie poza stawianiem zasłon w ofensywie nie był zbyt często wykorzystywany. Teraz przyjdzie mu zastąpić DeAndre Jordana i na pewno jego wkład w grę ofensywną zdecydowanie wzrośnie. Wydaje mi się jednak, że STS nieco przecenia możliwości Marcina wystawiając na niego linię punktową na granicy 12,5. Dla porównania zagraniczni bukmacherzy postanowili przystać przy 8,5 – jest to niewątpliwie wysoka poprzeczka dla Gortata, który dopiero raczkuje w nowym systemie Riversa i będzie potrzebował czasu żeby z powodzeniem się w nim odnajdywać. Zainteresowała mnie również linia na jego zbiórki – 9,5 to lekka przesada patrząc przez pryzmat ostatniego sezonu w Wizards, gdzie Polak zbierał średnio 6-7 piłek w meczu. Dzisiaj ciężki rywal pod tym względem, bo Denver walczy na deskach i w tamtym sezonie jeśli chodzi o zbiórki byli w topce ligii, teraz powinno być podobnie. Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma propozycjami wybrałbym under zbiórek – zebrać 10 piłek z Nuggets to naprawdę duża sztuka dla kogoś pokroju Gortata. Ja jednak proponuję zagrać z mniejszym kursem double-double – NIE. Wprawdzie kurs może nie zachęca, ale wiem, że większość ludzi, którzy obserwują te posty grają AKO, a to już całkiem niezła propozycja do fajnej tasiemki. Tak jak wspomniałem wyżej – Gortatowi potrzeba czasu żeby poznać wszystkie zagrywki i przede wszystkim dobrze współpracować z Beverleyem i resztą guardów. Ciężki mecz, a wydaje mi się, że dłużej niż 25 minut dzisiaj Marcin na parkiecie nie zagrzeje – Clippers powinni rotować wysokimi dość często. Dla tych, którzy szukają wyższego kursu polecam under zbiórek.

Typ:
Marcin Gortat double-double – Nie @1,4 STS


E-Toto będzie naszym głównym bukiem jeśli chodzi o propozycje w tym sezonie. Będzie sporo typów na zbiórki i asysty, a więc obowiązkiem wręcz jest założenie tam konta. Polecam zaznajomić się z tematem ich bonusów, bo są naprawdę kozackie. Wszelkie informacje dla tych, którzy jeszcze z tego bukmachera nie korzystają znajdziecie TUTAJ