Charlotte Hornets – Oklahoma City Thunder 00:00

Hornets po stracie Howarda mają ogromną dziurę pod koszem. Dwight gwarantował te 15-16 punktów w meczu i ponad 10 zbiórek (właściwie jego średnia z poprzedniego sezonu to dokładnie 12.5 zbiórki). Tego niestety nie może zapewnić Cody Zeller, który jest dość nieudolnie kreowany na jego zastępcę – ba, nawet wstyd tak go nazwać, bowiem obaj są całkowicie innymi zawodnikami. Mam wrażenie, że Zeller jest w tej drużynie taką piętą achillesową i gościem, który powinien dodawać coś od siebie z ławki, a nie w s5. Wprawdzie nie gra źle, a jak na jego możliwości nawet całkiem nieźle wszedł w sezon, to jako center nie broni deski i ma problemy z rywalami w obronie. Dzisiaj naprzeciwko Steven Adams, a więc gość, który jest potworem jeśli chodzi o siłę fizyczną. Zeller jest spisany tutaj z góry na straty, a my to postaramy się wykorzystać. Hornets tracą średnio ponad 17 punktów na mecz z pozycji środkowego i jest to jeden z gorszych wyników w lidze. Thunder doskonale wiedzą o przewadze podkoszowej i szczególnie liczę tutaj na Westbrooka, który powinien kilka razy obsłużyć Adamsa. Z każdym kolejnym sezonem zawodnik z Nowej Zelandii zalicza progres, dzisiaj fajna okazja do podreperowania i tak już dobrej średniej punktowej w meczu. Pobieramy over 13,5 z E-Toto.

Drugim typem na ten mecz będzie wygrana gości, którzy są tutaj underdogiem. Dla mnie osobiście kurs w okolicach 2,0 na OKC jest sporym zaskoczeniem i myślę, że warto nad tym tutaj mocniej przysiąść. Wprawdzie OKC nie wygrało jeszcze na wyjeździe, ale dlaczego nie dzisiaj? Zdrowy i gotowy Westbrook, dodatkowo wspomagany przez PG no i pod koszem wspomniany Adams. Guardów po stronie gospodarzy na tych zawodników próżno szukać, dodatkowo energia z ławki w osobie Schrodera – po stronie Hornets nie ma takich indywidualności. Myślę, że o ile Walker nie będzie miał meczu życia, tak OKC ma tutaj kurs turbo value i są w stanie bez problemu ich pokonać. Standardowo jak to w typach 'meczowych’ pobieram bezpieczne handi na poziomie +4,5. Dla odważnych – czysta wygrana.

Typy:
Steven Adams over 13,5 punktów @1,86 E-Toto
Oklahoma City Thunder +4,5 handicap @1,5 E-Toto


Philadelphia 76ers – Los Angeles Clippers 00:00

Patrick Beverley i Avery Bradley to goście, którzy doskonale bronią „on ball”, a to znowu domena Markelle Fultza, który zazwyczaj oddaje rzuty w momencie, w którym dostanie zasłone albo sam sobie wypracuje okazję po koźle. Jeśli już jesteśmy przy Fultzu, to jako fan 76ers jestem pełen nadziei w tym chłopaku. Zrobił już spory progres w tym sezonie, bo zaczął oddawać rzuty i nie boi się wejść pod kosz, w obronie również się stara. Poprzedni sezon został spisany na straty, w tym Fultz powoli nabiera boiskowej pewności, a ma się od kogo uczyć, bo u boku Simmons. Dzisiaj jednak piekielnie trudny matchup – wcale nie zdziwiłbym się gdyby Brown dał mu maksymalnie 15-20 minut z tego względu, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest piątka z Reddickiem, typowym catch and shoot’em. Z tego też powodu gramy jego under, dostępny na E-Toto. 9,5 to nie jest może linia marzeń, aczkolwiek Fultz overował w meczach ze słabszymi rywalami (no chyba, że zaliczymy do mocnych takie ekipy jak Hornets czy Pistons). Dzisiaj liczę na 15-20 minut i okolice 5-7 punktów z jego strony. Matchup naprawdę trudny.

Typ: Markelle Fultz under 9,5 punktów @2,0 E-Toto


Atlanta Hawks – Sacramento Kings 00:30

Widzę Atlanta, myślę Trae Young… Czyli tykająca bomba, która albo zabija swoich – w tym wypadku tragiczną skutecznością – albo przeciwników, 'dniem konia’. Musiałbym mieć naprawdę stalowe nerwy aby podjąć się predykcji jego punktów, bo na ten moment jest jednym z najbardziej nieprzewidywalnych zawodników w lidze. Dlatego też jego sobie odpuszczam, a skupiam się na desce Kings. Mianowicie Willie Cauley-Stein to zawodnik, który daje drużynie ogromny backup jeśli chodzi o pozycję nr. 5. W ostatnich meczach i rzuca i zbiera i pomaga w obronie, myślę że mogę śmiało napisać, że jest jednym z najbardziej niedocenianych zawodników w lidze. Średnie na poziomie 17.4 PPG i 9 zbiórek na mecz robią wrażenie, dzisiaj – podobnie jak w przypadku Adamsa – szansa na podbicie tych średnich bowiem naprzeciwko Alex Len na spółkę z Dewayne Dedmonem, którzy 'demonami’ w obronie i na desce nie są. Gramy zbiórki WCS głównie z tego powodu, że w ostatnich meczach gra dużo więcej jeśli chodzi o minuty i w pełni to wykorzystuje. Biorąc pod uwagę, że Hawks pozwalają średnio na ponad 11 zbiórek rywalom na swojej tablicy oraz fakcie, że Sacramento dobrze broni swojej deski linia 8,5 dla Cauley-Steina jest myślę bez problemu do przejścia. Taki rynek oferuje LV BET z kursem 1,59. 11-12 zbiórek przy 30+ minutach jest jak najbardziej realne dla niego.

Typ: Willy Cauley-Stein over 8,5 zbiórki @1,59 LV BET


Przypominam, że E-Toto będzie naszym jednym z głównych bukmacherów do propozycji z NBA w tym sezonie. Kto jeszcze nie zdążył założyć tam konta, polecam zrobić to jak najszybciej. Wszelkie informacje dla tych, którzy jeszcze z tego bukmachera nie korzystają znajdziecie TUTAJ