Indiana Pacers – Miami Heat 23:00

Jedno z ciekawszych spotkań dzisiaj. Gospodarze z Indiany podejmą przyzwoicie grających w ostatnim czasie zawodników Heat. Piszę przyzwoicie, bo mimo sporych problemów kadrowych związanych absencjami przede wszystkim Hassana Whiteside’a ale również bardzo ważnego w ostatnim czasie dla ekipy Miami Dwyane Wade’a, potrafili wygrywać z LAL czy Denver. Indiana natomiast gra stosunkowo w kratkę, potrafią pokonać obie drużyny z Los Angeles, ale przegrywają z Pelicans czy Wizards. Myślę, że biorąc pod uwagę jakość obu ekip, jest to idealna para na wyrównane widowisko dzisiaj. Spoglądając na ofertę zauważyłem strasznie niskie rynki na linie punktowe w meczu. Z jednej strony są one w pełni zrozumiałe – zarówno Indiana jak i Miami raczej nie przepadają za szybką koszykówką, a wręcz przeciwnie, tutaj głównie liczy się obrona i w statystyce posiadań są pod koniec tabeli. Jednak w pojedynkach między sobą jest zupełnie inaczej – dotychczas 3 spotkania i wszystkie powyżej 215 punktów, zaskoczenie? Na pewno można tak powiedzieć spoglądając na proponowane linie meczowe, które zaczynają się od 197.5 punktów i taką linię również tutaj zaproponuję. Z obu stron rozgrywający, którzy potrafią napędzać ataki swoich ekip, dodatkowo i jedni i drudzy mają swoje podkoszowe problemy, a więc tam też może być dość łatwo się przedrzeć. Jak na potencjał obu drużyn linia jest według mnie zaniżona o dobre 5-7 punktów.

Typ: Over 197.5 punktów w meczu @1,45 STS/Totolotek/iForbet


Washington Wizards – New York Knicks 00:00

Debiut tego Pana w tym sezonie na naszej stronie. Mowa o linii na Otto Porter Juniora, który jest zawodnikiem Wizards. Odkąd ze składu WAS wypadł John Wall, siła ofensywy została niejako rozdzielona pomiędzy całą resztę. Nie rzuca tylko Beal, a do akcji punktowych włączają się czy to Otto, Morris czy chociażby Satoransky, który mimo, że rzuca rzadko, to gra na niezłej skuteczności z gry, ale nie o tym.  Gramy dzisiaj overek, głównie z tego względu, że linia drastycznie spadła. W pewnym momencie rynek na Otto wynosił w okolicach 17.5 punktów, dzisiaj jest to już 13.5, a więc różnica dość znaczna. Oczywiście podyktowane jest to spadkiem punktowym, począwszy od meczu z Pacers, gdzie rzucił 8 punktów, po spotkania ze Spurs i Nuggets. Trzeba sobie jednak otwarcie powiedzieć, że rywale z jakimi musiał się zmierzyć poziomem defensywy przewyższają zdecydowanie dzisiejszego, którym będzie Tim Hardaway Jr.  Hardaway to główna broń Knicks w ofensywnie, w obronie idzie mu jednak zdecydowanie gorzej. Myślę, że 14 punktów nie będzie problemem dla gościa, który na parkiecie w ostatnim czasie przebywa w okolicach 35 minut i są to stałe minuty. Dodatkowo na swoim parkiecie zdobywa średnio o 1.5 punktu więcej, aniżeli na wyjazdach. Jeśli tylko nie skończy się tutaj blowoutem – powinien pokryć. Jedyna odpowiednia opcja do gry, to ta z Fortuny.

Typ: Otto Porter Jr. over 13.5 punktów @1,75 Fortuna
13 punktów…


Sacramento Kings – Boston Celtics 00:00

Kyrie Irving już po operacji, jest to z pewnością dobra wiadomość dla sympatyków Celtics, którzy będą musieli jednak poczekać w okolicach 3-6 tygodni na powrót lidera zespołu. Tych złych jest jednak zdecydowanie więcej, bo w dzisiejszym meczu nie zagra Morris, który w ostatnim okresie był ważną częścią zespołu, ponadto nie zobaczymy Theisa i Smarta. Wraca natomiast Brown, który również jest bardzo ważny dla Brada Stevensa. Polecimy tutaj w under punktowy Celtics głównie z powodu powyższych absencji oraz przeciwnika. Mam tutaj na myśli jeden z najwolniejszych basketów ligii, zarówno jedni jak i drudzy nie przepadają za szybką grą, ponadto ważnym elementem ich układanek jest obrona. Kadrowo bardzo wyrównane piątki dzisiaj wyjdą. Ciężki orzech do zgryzienia pod koszem, gdzie jedni jak i drudzy mocno dysponowani. Szczerze mówiąc nie uważam, by goście byli w stanie przekroczyć tutaj 105 punktów, bo Sacramento naprawdę ogarnia w obronie i mimo, że trzymają się końcówki tabeli, to nikomu z nimi nie jest łatwo. Również rotacja mocno ograniczona ze strony gości. Boston 4 z ostatnich 5 spotkań under tej linii na wyjazdach i to przeciwko bardziej ofensywnym zespołom. Dlaczego więc dzisiaj mają zoverować?

Typ: Boston Celtics under 105,5 punktów w meczu @1,6 Fortuna


Golden State Warriors – Utah Jazz 02:30

Może zacznę od tego, że dwie drużyny z całkowicie innymi celami w tym meczu. Jedni z zapewnionym awansem do PlayOffów, drudzy o ten awans muszą nadal walczyć. Gospodarze bez Duranta, Thompsona i Curry’ego to już nie ta sama ekipa i widać gołym okiem różnicę w samej jakości. Zresztą wyniki mówią same za siebie: wygrane z Suns czy Hawks chluby nie przynoszą, natomiast dość zdecydowane porażki z Kings i Spurs, gdzie zdołali rzucić 75 punktów? Jak na obecnych mistrzów to tragiczny wynik. Już mecz z Kings pokazał, że drugi garnitur GSW wytrzymuje jedynie 2 kwarty, w drugiej połowie uszło z nich powietrze. Dzisiaj rywal, który będzie dosłownie gryzł parkiet żeby wygrać. Utah zależy bardzo na zwycięstwie, bo wciąż mają na ogonie goniących Nuggets i Clippers. Dla gospodarzy, którzy zagrają bez swoich liderów będzie to raczej treningowe spotkanie, aniżeli jakiś arcyważny pojedynek. W międzyczasie pisania analizy wypadł również Draymond Green, a więc kolejna arcyważna postać w ekipie Steve’a Kerra. GSW wyjdzie najpewniej piątką: Cook, Young, McCaw, Bell, Pachullia – porównując do gości to przepaść, ale wiadomo to jest praktycznie drugi albo i nawet trzeci garnitur gospodarzy. W takim układzie myślę, że warto zainwestować w wygraną Utah, mają o co walczyć i z pewnością będą starali się to dzisiaj pokazać. Kerr będzie miał problem z rotacją, Jazz powinni ich zniszczyć w obronie.

Typ: Utah Jazz zwycięstwo @1,45 STS


Polub fanpage Zawód:Typer aby otrzymywać powiadomienia o kolejnych typach.
Kliknij również czerwony dzwoneczek na stronie internetowej (po lewej na dole)

PRZYDATNE LINKI