Kolejny dzień rywalizacji w najlepszej lidze koszykarskiej świata przed nami. Kilka spotkań zostanie rozegranych już dzisiaj, natomiast dwa późną nocą. Przedstawię Wam swoje propozycje na najbliższe mecze i postaram się je przeanalizować.

Charlotte Hornets – Orlando Magic

 

Pierwszą z moich propozycji będzie PEREŁKA, a w zasadzie można to podpiąć pod zwykłe gapiostwo Fortuny, która na Aarona Gordona wystawiła linię 13,5! Tak, 13,5. Jest to dla mnie mega niespodzianka – przykładowo na STS wystawiają na niego linię 18,5 – na innych bukach podobnie. Jest to niewątpliwie okazja do tego, by zarobić. Aaron jest jedną z największych gwiazd Orlando i w dwóch dotychczasowych spotkaniach, w których wystąpił zdołał bez problemów pokryć tę linię – odpowiednio z Nets 41(!) punktów i San Antonio Spurs – 16. Gordon jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym, potrafiącym dobrze spenetrować, przymierzyć z dystansu i jest ponadto bardzo atletyczny. Myślę, że z Charlotte nie będzie miał problemu, by pokryć taką linię, tym bardziej, że Hornets w obronie nie grają specjalnej rewelacji – 9 miejsce pod tym względem w lidze (tracą średnio 100 punktów na spotkanie). Jeśli Gordon tego nie pokryje, naprawdę będzie to niespodzianka.

Typ: Aaron Gordon over 13,5 punktów @1,7 Fortuna

Główny typ (wliczany do statystyk)


Sacramento Kings – Washington Wizards

 

Kolejny predict i kolejny raz na zawodnika – pod lupę John Wall, który w ostatnim czasie ma słabszy okres. W ostatnich 3 spotkaniach rzucał ze skutecznością około 30% i zdobywał niecałe 20 punktów. Lubię grać na przełamania zawodników, tak też będzie i tym razem – Wall jest dyrygentem swojej drużyny, tak naprawdę to on nadaje tempo gry i to przez jego ręce piłka przechodzi w każdej akcji. Dodatkowo warto dodać, że pod znakiem zapytania stoi występ drugiego lidera Wizards – Beal’a, który po ostatniej sytuacji z meczu z GSW może z powodów dyscyplinarnych opuścić ten mecz (chociaż jest to mało prawdopodobne, w dalszym ciągu ma questionable) = więcej piłki dla Walla. Linia 21,5 na pewno nie odstrasza – myślę, że jeśli John poprawi swoją skuteczność, to może ją dzisiaj pokryć bez problemu.

Drugim typem na to spotkanie będzie zwycięstwo Wizards. Dlaczego? W Sacramento prawdopodobnie odpoczywają dziś Hill oraz Randolph – są to dość ważne postacie dla dzisiejszych gospodarzy. Bez wątpienia będzie im ciężej z rotacją. Dodatkowo w pierwszej piątce zacznie ich rookie – Fox, który na ten moment jest ich liderem, a to nie najlepiej świadczy o całej ekipie, w której najlepszym punktującym jest tak młody zawodnik, rookie. Jeśli Beal wystąpi w tym spotkaniu, myślę, że możemy być tutaj świadkami sporej zaliczki punktowej na rzecz Wizards. Są po prostu lepsi niż ich najbliżsi przeciwnicy.

Typy:
John Wall over 21,5 punktów @1,8 STS
Washington Wizards zwycięstwo @1,55 Fortuna

Luźne typy (poza statystykami)