Orlando Magic – Memphis Grizzlies 01:00

Dobra zaczynamy od meczu Orlando z bardzo osłabionym Memphis. Osłabionym dlatego, że nie wystąpią dzisiaj: Gasol, Evans, Davis, Harrison, pod znakiem zapytania stoją za to występy Greena i Seldena Jr. Jednym słowem szpital i to poważne absencje, bo tacy zawodnicy jak Gasol czy Evans to liderzy, Davis za to całkiem nieźle radził sobie zastępując Hiszpana i pokazywał się z dobrej strony jako pierwszoroczniak. Teoretycznie mecz nie ma większej wagi, bo oba zespoły nie mają już szans na walkę o PlayOffy, jednak patrząc na sytuację Orlando jest tutaj faworytem przez duże F. Przede wszystkim to co widać to spory progres od momentu, w którym do drużyny po kontuzjach wrócili Gordon i Vucević, teraz Magic są ciężkim przeciwnikiem i w każdym z ostatnich spotkań potrafili bardzo poważnie zagrozić swoim rywalom, a mieli bardzo niewygodnych przeciwników, bo takie drużyny jak 76ers, Raptors, OKC czy Pistons to groźne ekipy. Memphis gra back to back, na dodatek jest to wyjazd a na wyjeździe Grizzlies nie wygrali od 10 spotkań. Biorąc pod uwagę ligowy bilans Orlando, to całkiem przyzwoicie radzą sobie na swoim parkiecie. Liczę na przekonujące zwycięstwo gospodarzy, widać w ich grze pozytywne aspekty, dodatkowo rywal mocno osłabiony. Handi stosunkowo bezpieczne, kto chce bardziej zaryzykować może zagrać nieco wyższe. Propozycja do AKO.

Typ: Handicap -3,5 Orlando @1,45 Fortuna


Cleveland Cavaliers – Denver Nuggets 01:30

Nieszczęśni dla niektórych Cavaliers, którzy w ostatnim czasie grają tak nierówno, że w dalszym ciągu ciężko przewidzieć ich formę w najbliższych meczach. Nowa ekipa wygląda jednak lepiej aniżeli stara szatnia, w której było pełno nieczystej atmosfery. Dzisiaj spotkanie na Nuggets, którzy znani są głównie z tego, że są bardzo mocni na swoim parkiecie, na wyjazdach idzie im już jednak o wiele gorzej. Na dodatek jest to kolejna ekipa, która gra dzisiaj back to back i Cavs są tutaj w uprzywilejowanej pozycji. Powoli ta maszyna Kawalerii się rozpędza, jednak brakuje jeszcze w pewnych momentach koncentracji i zimnej krwi. Tutaj swoje trzy grosze dorzucić musi sam LBJ, który jak na lidera przystało musi poprowadzić ten zaciąg. Jednak nie o tym. Gramy over Jordana Clarksona. Zawodnik, który według mnie jest najlepszym wzmocnieniem Cavs w tej całej metamorfozie klubu. Jordan jest bardzo aktywny od momentu kiedy wchodzi na parkiet i często bierze na siebie rzuty. To co mnie tutaj martwi to lekko zawyżona linia, jednak jestem w stanie przeboleć ten fakt i zaryzykować. Jordan powinien z czasem dostawać więcej minut od Lue, który na pewno widzi ile Clarkson daje ekipie. Widzę spory potencjał w tym chłopaku i myślę, że dzisiaj przeciwko Nuggets będzie miał okazję się wykazać. LeBron z czasem też powinien dać reszcie nieco więcej swobody jeśli to wszystko ma fajne zatrybić. Denver słabo radzi sobie z obroną „niskich”, na dodatek Clarkson zagra w pierwszym momencie na drugi trzon gości, także liczę, że 15 punktów nie będzie dla niego większym problemem.

Typ: Jordan Clarkson over 14,5 punktów @1,83 iForbet


Miami Heat – Detroit Pistons 01:30

Spory ból głowy będzie miał dzisiaj Erik Spoelstra z rotacją na pozycji numer dwa, na której prawdopodobnie zacznie dzisiaj Josh Richardson. Zabraknie za to Tylera Johnsona i Wayne Ellingtona, a więc podstawowych dwójek. Spodziewam się większej ilości minut dla Dwyane Wade’a ale przede wszystkim wspomnianego wyżej Richardsona i na nim tutaj się skupimy. Josh gra w kratkę, przeplata dobre występy z tymi słabymi, jednak to co tutaj może dziwić – Richardson zaczynał w tym sezonie już sześciokrotnie z pozycji guarda i zaliczał lepsze punktowo występy aniżeli na swojej nominalnej pozycji numer trzy. Jest to o tyle ciekawe, bo różnica wynosi w okolicy 4 punktów, a to jest już sporo. Dzisiaj (jeśli faktycznie potwierdzi się, że zaczyna na dwójce) będzie musiał mierzyć się prawdopodobnie z Reggie Bullockiem, który niestety albo stety dla nas Avery Bradleyem obrony nie jest i statystyki, które przedstawiają obronę Pistons na rzucającym obrońcy są w większości wykreowane przez Bradleya, który gra już dla Clippers. Linia 13,5 nie jest żadnym zaskoczeniem, biorąc jednak pod uwagę wszystkie czynniki – myślę, że warto ją zaatakować. Środek powinien być dzisiaj mocno kryty przez takie osobistości jak Griffin/Drummond, także trzeba będzie próbować przebić się przez obwód.

Typ: Josh Richardson over 13,5 punktów @1,83 iForbet


San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers 03:00

Ostatnia propozycja na dzisiaj, która również po części podyktowana jest absencją. Mowa o nieobecności Brandona Ingrama, którego prawdopodobnie zastąpi Kyle Kuzma. 22-latek świetnie się spisuje w swoim pierwszym sezonie na parkietach NBA i aż zdziwko łapie, że dostaje tak mało minut, a ma spore możliwości. Dzisiejsza linia na jego punkty ustawiona na granicy 12,5 jest to pewnie w większości podyktowane faktem, że buki wzięły pod uwagę rywala i fakt, że Kuzma wejdzie z ławki. Plany się jednak zmieniły i prawdopodobnie Kuzma będzie mógł dzisiaj liczyć na większą ilość minut aniżeli na co dzień. Rywal ciężki, bo SAS to absolutny top drużyn w defensywie i praktycznie na każdej pozycji dobrze bronią, dodatkowo grają wolny basket, tak więc będzie to zderzenie całkowicie innych stylów. Kto tutaj będzie górą? Ciężko powiedzieć, ale nasz główny bohater zaczynając spotkania w wyjściowym składzie zdobywał średnio ponad 5 punktów więcej niż w momencie kiedy wchodził z ławki. Wiadomo jest to różnica w minutach, jednak sam fakt, że ten chłopak czuje się pewniej na parkiecie od początku powinien mu dzisiaj pomóc. Linia też śmiesznie niska, szkoda nie spróbować.

Typ: Kyle Kuzma over 12,5 punktów @1,83 iForbet


Przy okazji zapraszam do codziennej dyskusji odnośnie NBA na naszej grupie Zawód:Typer. Post dyskusyjny możecie znaleźć wpisując #NBA w wyszukiwarce po lewej stronie.

Przydatne linki NBA: zawodtyper.pl/przydatne-linki/