Detroit Pistons – New Orleans Pelicans 01:00

Detroit zawiodło wczoraj na całej linii, zagrali bardzo przeciętne spotkanie, a doskonałym podsumowaniem ich formy w meczu z Hawks była końcówka, gdzie oddali zwycięstwo. Dzisiaj back to back i pojedynek z Pelicans. Pelicans, którzy po stracie Cousinsa byli załamani, okazało się jednak, że jest szansa ściągnięcia Miroticia z Bulls i była to najlepsza z możliwych opcji, bo Nikola już pokazuje, że będzie ważnym zawodnikiem dla Gentry’ego. Przechodząc już do sedna – to co mnie tutaj zainteresowało, to linia punktowa na Anthony’ego Davisa. 30,5 na STS? Ten rynek jest nieco zawyżony. Owszem Davis po stracie przez NOP Cousinsa został pierwszą armatą zespołu, co nie zmienia jednak faktu, że grając na piątce będzie musiał pojedynkować się z Andre Drummondem, niezwykle ciężki przeciwnik. Na domiar złego pod koszem znajdzie się także Blake Griffin, który wczoraj przeszedł nieco obok spotkania. Detroit u siebie grają zdecydowanie lepiej, a to co rzuca się w oczy w kontekście Davisa to jego overy w spotkaniach z teoretycznie słabymi rywalami (mowa oczywiście o słabej obronie środka Nets/Wolves/OKC nie było obrońcy na Davisa), z mocniejszymi rywalami jak 76ers i Jazz nie zbliżył się nawet do granicy 20 punktów. Liczę, że dzisiaj wysocy Pistons nie dadzą mu pograć.

Typ: Davis under 30,5 punktów @1,75 STS


Brooklyn Nets – Los Angeles Clippers 01:00

Miało być zwycięstwo Clippers, będzie jednak kolejny under. Tym razem pod lupę Spencer Dinwiddie, który w ostatnim meczu z Pelicans rzucił 24 punkty i był ważną postacią Nets. W ogóle odkąd Spencer występuje w s5 za Russella (który przecież długo leczył kontuzję), gra Brooklynu wygląda zdecydowanie lepiej. Dobrymi występami zaskarbił sobie serce nie tylko trenera, ale również fanów. Teraz w momencie gdy do gry wrócił D’Angelo, Dinwiddie nadal występuje od początku i jest uważany za podstawowego rozgrywającego. Wspomniałem wyżej o dobrym wyniku punktowym z Pelicans, dzisiaj kolejny ciężki mecz dla Nets, bo i rywal jest bardzo wymagający. Najciężej będzie miał nasz główny bohater, bo naprzeciwko jeden z najlepszych obrońców on ball w lidze, mianowicie Avery Bradley. Clippers oddali Griffina, ale zyskali w zamian świetnego defensora, który w znaczącym stopniu powinien pomóc zarówno w ataku, ale szczególnie w obronie. Linia jaką chce zaproponować to 15,5, na Totolotku. Uważam, że ciężko będzie Spencerowi powtórzyć występ z Pelicans, tym bardziej biorąc pod uwagę, że Russell powoli ogarnia rzuty i z każdym meczem widać progres w jego grze. Podejrzewam, że Atkinson będzie starał się z czasem rozdzielać po równo minuty pomiędzy Dinwiddie a Russellem, nawet w momencie w którym obaj będą na parkiecie, minuty Spencera nieco spadną. 15 punktów to może być granica nie do przejścia.

Typ: Dinwiddie under 15,5 punktów @1,95 Totolotek


Utah Jazz – San Antonio Spurs 03:00

Miało więcej nie być meczówek, ale przełamię się po raz ostatni, bo sytuacja na to pozwala. Gramy zwycięstwo gospodarzy – z jednej strony jest to ich back to back i poniekąd mecz z Portland powinien kosztować ich sporo sił, jednak ostatecznie udało im się stosunkowo łatwo go wygrać, więc nie powinno mieć to aż tak wielkiego znaczenia. Naprzeciwko Pop i spółka, czyli drużyna która wiecznie ma swoje problemy, a Popovich jest tam od tego żeby te ich dziury łatać. Swoją drogą wychodzi mu to znakomicie. Dzisiaj jednak ciężkie zadanie, bo wypadł Aldridge – niezwykle cenny i niezbędny wręcz zawodnik w rotacji. Za niego w s5 wyjdzie prawdopodobnie Bertans, a więc całkowicie inny typ zawodnika. Oczywiście nie wspominam o tym, że nie będzie także Gaya i Leonarda. A Utah w ostatnim czasie zadziwia formą, przede wszystkim poprawili się sporo w ofensywie, grają szybciej i skuteczniej, utrzymują przy tym całkiem niezły wskaźnik gry obronnej(do czego nas zresztą przyzwyczaili). Dołączył do nich niedawno Jae Crowder, któremu nie szło w Cavs, a powinien pasować idealnie do koncepcji Jazz. SAS na wyjazdach gra poziom a nawet dwa niżej aniżeli u siebie, dodając do tego tak ważną nieobecność jak Aldridge, Utah staną dzisiaj przed doskonałą okazją do wypunktowania gości.

Typ: Utah Jazz zwycięstwo @1,6 Totolotek


Przydatne linki:
Transmisje live: https://www.reddit.com/r/nbastreams/
Wyniki spotkań/punkty zawodników: https://www.espn.com/nba/scoreboard