Brooklyn Nets – Los Angeles Lakers 01:30

Ostatnio naprawdę sporo myślałem nad propozycjami aby były jak najlepiej przeanalizowane i co najważniejsze – sprawdziły się. Było jednak zdecydowanie na odwrót, ciężko powiedzieć z jakiego powodu. Dzisiaj zaczynam od meczu Nets z Lakers i pierwsze co rzuca mi się w oczy to linia na Juliusa Randle. Z jednej strony jest to klasyczna linia punktowa na tego zawodnika, jednak patrząc na rywala można powiedzieć, że jest nieco promocyjna. Randle w tym sezonie gra naprawdę przyzwoicie, imponuje siłą fizyczną i atletyzmem. Z powodzeniem wchodził z ławki na początku sezonu, w ostatnim czasie wychodzi już w pierwszej piątce. Dzisiaj idealna okazja żeby zapunktować – spotkanie naprzeciwko drużynie, która najgorzej w lidze broni wysokich pozycji, oczywiście chodzi o PF i C. Randle wybiega dzisiaj jako silny skrzydłowy i będzie miał stosunkowo łatwy matchup, bo Acy jest słabiutkim obrońcą, chyba że poleci switch i Randle pokryje Carroll, wtedy będzie ciężej, aczkolwiek nie uważam by Randle poczuł to jakoś specjalnie. Lakers wiedzą jaka jest pięta achillesowa Nets i będą starali się to wykorzystać. Jedyne co mnie tutaj martwi to problem z szybkimi faulami, jednak liczę, że pogra dzisiaj w okolicy 30 minut i na spokoju pokryje linię.

Typ: Randle over 14,5 punktów @1,82 Fortuna


Philadelphia 76ers – Miami Heat 02:00

Jedyna meczówka dzisiaj, którą zaproponuję. Jestem wielkim fanem gry 76ers, ale nie będzie to wcale nieobiektywna opinia. Dzisiaj dość ciekawy rywal, bo Heat swego czasu mieli długą serię wygranych, ostatnio grają w kratkę. 76ers u siebie natomiast są groźnym przeciwnikiem, bo nawet patrząc na ostatnie spotkania to 5 wygranych na 6 spotkań, powinno robić wrażenie. Stawiam tutaj na Philadelphię z kilku względów – przede wszystkim wrócił JJ Redick i powinien odciążyć nieco Simmonsa z odpowiedzialności za pozycję nr. 1. Druga kwestia to spotkanie u siebie – ostatnie 3 mecze Philadelphia rozgrywała na wyjeździe i wszystkie trzy przegrała. Dzisiaj idealna okazja do przełamania, tym bardziej, że drużyna jest praktycznie w komplecie i będą chcieli się zrewanżować za wczorajszą wtopę z Nets. Heat za to przegrali po ciężkim meczu z Cavs i nie wiadomo jak to wszystko wpłynie na ich formę dzisiaj. Już wielokrotnie powtarzałem, że predykcje meczówek to dla mnie temat rzeka, jednak tutaj pójdę za intuicją i postawię na gospodarzy. Jak dla mnie mają po prostu więcej do zaoferowania i liczę na ich zwycięstwo dzisiaj.

Typ: Philadelphia 76ers zwycięstwo @1,65 Totolotek


Phoenix Suns – Utah Jazz 03:00

Ostatni becik na dzisiaj i próbujemy drugi raz overa Rudy Goberta. Powiem tak: jeśli dzisiaj nie rzuci 14 punktów, to nie wiem jaki jest sens cokolwiek analizować 😀 Suns mają spore problemy z pokryciem piątki – to raz. Dzisiaj nie zagra Alex Len, wypadł także Greg Monroe, który związał się rocznym kontraktem z Bostonem. Nominalnie jedynym środkowym pozostaje Tyson Chandler i tak naprawdę tylko on będzie dzisiaj do dyspozycji Jay Triano. Tyson jest kolokwialnie mówiąc za stary żeby wytrzymać taką intensywność, tym bardziej, że wczoraj zagrał niecałe 30 minut, a dzisiaj zostaje już sam na placu broni jeśli chodzi o centrów w Suns. Gobert powinien spokojnie pokryć tę linię o ile dostanie odpowiednią ilość podań – ostatnim razem kiedy graliśmy jego over, to z tego co pamiętam miał w okolicy 5 rzutów? Mam nadzieję, że dzisiaj jego współpraca z Rubio czy Mitchellem będzie nieco lepiej wyglądać i 14 punktów biorąc pod uwagę wszystkie czynniki nie będzie problemem.

Typ: Gobert over 13,5 punktów @1,83 Totolotek