W teorii walka o mistrzostwo Anglii nadal trwa. W praktyce jednak, wizja utraty punktów przez Manchester City wydaje się być czczym gadaniem. Obywatele w tym sezonie Premier League grają jak maszyna, którą mało co może zatrzymać. Przed nimi teraz jednak starcie z drużyną dość nieobliczalną. Wolves do pewnego momentu sezonu byli jedną z lepszych defensywy ligi. Czy więc Wilki odnajdą w sobie niedawną formę i postawią się zawodnikom Guardioli w spotkaniu rozpoczynającym się 11.05.2022 o godzinie 21:15?

Sprawdź typy dnia.

Wolves – Manchester City: mecz w Premier League

Czysto matematycznie Wilki nadal mają szanse na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Aby to jednak osiągnąć zdarzyć musiałoby się naprawdę sporo, więc ich realne szanse na taki obrót spraw są dość niskie. Jednakże szczęściu trzeba pomóc i Wolves to wiedzą. Nie sądzę aby odpuścili sobie to spotkanie z powodu nikłych szans powodzenia. Szykuje się ciekawe, zacięte spotkanie.

Wolves

A o tym, że Wilki grają do końca świadczy chociażby ich ostatni mecz w Premier League. Starcie z Chelsea było nie lada piłkarską gratką. Wywalczony w ostatniej akcji meczu remis nabruździł nieco w sytuacji w tabeli The Blues. W meczu tym w końcu można było zobaczyć Wolves grające jak w lepszych fragmentach tego sezonu. Do pewnego momentu pewnie w obronie i groźnie z kontrataku.

W obronie pewnie jedynie do pewnego momentu, a raczej dwóch, ponieważ dwa proste zaćmienia poszczególnych gracji prowadziły bezpośrednio do utraty gola. Całościowo formacja defensywna Wilków prezentowała się naprawdę dobrze. Właściwe przesuwanie się wraz z grą i atakiem Chelsea. Odpowiednia komunikacja i wspieranie się formacji sprawiały, że The Blues mieli niełatwe zadanie w ataku.

Dodatkowo Wolves wyposażone jest w kilka szczególnie groźnych żądeł. Zacząć tu można chociażby od Rubena Nevesa, głównego kreatora wszelkich kontr czy ataków pozycyjnych swojej ekipy. Niejednokrotnie wystarczy mu pojedyncze spojrzenie, żeby wiedzieć gdzie najlepiej posłać długą i piekielnie dokładną piłkę.

A adresaci tych podań często wiedzą co z nią zrobić. Ait Nouri na lewym wahadle, Jonny na prawym, do tego Neto czy Trinaco i rywale mają się czego obawiać. Jeśli Wilki wystrzegą się błędów indywidualnych i powtórzą swoją postawę z meczu z Chelsea, Obywateli czeka trudny mecz.

Sprawdź sporty walki.

Manchester City

Zawodnicy Pepa Guardioli idą jak burza przez angielskie boiska Premier League. Nie udało się na arenie międzynarodowej zgarnąć pucharu, jednakże ten na rodzimym podwórku jest już na wyciągnięcie ręki. Oczywiście nikt tutaj nie skreśla jeszcze Liverpoolu, jednakże ciężko jest uwierzyć w aż podwójną stratę punktów przez City na kilka kroków przed metą.

W ostatnich czterech spotkaniach ligowych City strzeliło 17 bramek, a straciło tylko jedną. Nie trzeba chyba dodawać, że wszystkie te spotkania wygrali. Obywatele odreagowują sobie odpadnięcie z Ligi Mistrzów w Premier League i robią to w brutalny sposób. Jednakże właśnie rozgrywki europejskie pokazały, że nie jest to drużyna nie do zatrzymania. Również oni mają swoje słabe punkty. A głównym z nich, który zawinił w dwumeczu z Realem to swoisty grzech pychy.

Manchester City ma tendencję do lekceważenia rywali, odpuszczania w pewnym momencie spotkania i wypuszczania meczu z rąk. Oczywiście naprzeciw nich stanąć wówczas musi ekipa zdolna tę rysę wykorzystać, jednakże wystarczy dobra forma dnia, aby taka ekipa znalazła się jeszcze w Premier League.

Wolves – Manchester City: kursy

Na Fortunie za zwycięstwo Wolves oferowane jest 13.50. Remis wyceniony został na 6.00. Natomiast trzy punkty dla Manchesteru City to raptem 1.27.

Wolves – Manchester City: typy

Wilki pokazały, że potrafią ugryźć wielkie zespoły. City natomiast, jak można było zobaczyć w obu meczach z Tottenhamem, ma niekiedy trudności z drużyną, która potrafi się bronić i wyprowadzać szybkie kontry. Taką właśnie specyfikę posiada również Wolverhampton. Z tego powodu na mecz Wolves – Manchester City w Premier League typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 2.14.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Wolves – Manchester City: gdzie oglądać?

Mecz ten będzie można obejrzeć na CANAL+Sport.

[blok_bonus]


Sędzią głównym będzie Martin Atkinson.
Mecz będzie mieć miejsce na Molineux Stadium w Wolverhampton.