Przed nami starcie dość niespodziewanej na tym etapie rozgrywek dwójki. West Ham na tle Lyonu wyglądał momentami cienko, jakby jego zamiarem była tylko rozpaczliwa obrona, a skończyło się na tym, że wypunktowali oni solidnie swoich rywali. Frankfurt natomiast mierzył się w dwumeczu przecież z Barceloną i w rewanżowym starciu wyglądało to jak starcie ekip z różnych poziomów rozgrywkowych, na korzyść zespołu z Niemiec. Jak więc potoczy się, mający swój początek 28.04.2022 o godzinie 21:00 mecz?

Sprawdź typy dnia.

West Ham United – Eintracht Frankfurt: mecz w Lidze Europy

Na swoich podwórkach obu tym ekipom nie idzie szczególnie wybitnie. Są to zespoły znajdujące się poza topką lig, ale tuż zaraz za nią. Mimo to, kiedy przychodzi do starć na arenie międzynarodowej, wówczas jakby wstępują w nich nowe siły. West Ham staje się niezwykle pragmatyczny i skuteczny w swoich działaniach. Frankfurt natomiast rozklepuje Barcelonę na Camp Nou. Starcie tych ekip zapowiada się nad wyraz ciekawie.

West Ham United

W Premier League Młoty wygrały ostatnio dopiero na początku tego miesiąca. Miało to miejsce po wyrównanym meczu z bijącym się o utrzymanie Evertonem. Od tamtego momentu West Ham nie zaznał zwycięstwa na swoim podwórku. Co więcej, częściej zdarzały im się występy godne pożałowania, takie jak chociażby 0:2 z Brentford, czy 1:1 z Burnley.

Jednakże ich najnowsza porażka, 0:1 z Chelsea, wbrew pozorom była spotkaniem najbliższym europejskiej formie Młotów. Zespół ten wówczas bronił się dość skutecznie, choć momentami rozpaczliwie. Udało im się wyprowadzić kilka kontr, jednak wszystkie z nich zakończyły się niepowodzeniem. Mimo to, był to pierwszy raz w Premier League, kiedy jako tako udało im się przełożyć to co pokazują w Lidze Europy na krajowe boisko.

To właśnie obroną West Ham w Europie stoi. A przynajmniej tak było w dwumeczu z Lyonem. Obroną i kontrami. Jednakże teraz formacja defensywna została nieco uszczuplona za sprawą kontuzji Zoumy, Diopa i Ogbonny. Świetne występy notuje ostatnio Craig Dawson. Czy pociągnie on za sobą zespół w kolejnym europejskim starciu?

Sprawdź sporty walki.

Eintracht Frankfurt

Drużyna z Niemiec podobnie jak jej angielski rywal, w rodzimej lidze przędzie sobie raczej średnio. A być może nawet i gorzej, ponieważ oni smaku ligowego zwycięstwa nie znają od spotkania z Bochum, które miejsce miało 13.03.2022. Trzeba przyznać, że to trochę dawno.

Mimo to, w gąszczu porażek i remisów w Bundeslidze, w ich dorobku znaleźć wyeliminowanie Barcelony z Ligi Europy. I to wyeliminowanie w nie byle jakim stylu. Frankfurt wyglądał na Camp Nou jak zupełnie niegościnny gospodarz. Również w tym przypadku niebagatelną rolę odegrała formacja defensywna. Tutaj jednak funkcjonowała ona nieco inaczej.

Główny nacisk w grze Frankfurtu postawiony został na wahadła, które w miarę skutecznie powstrzymywały skrzydła Blaugrany. A na dodatek Kostić oraz Knauff byli głównymi prowodyrami ataków swojej drużyny. Ta defensywa więc była bardziej wielozadaniowa oraz wyglądała na bardziej zgraną niż formacja West Hamu, która prezentowała raczej tradycyjny styl obrony.

Jednakże ten styl grania Frankfurtu nie zawsze przynosi spodziewane efekty, co widzimy chociażby po ich wynikach w Bundeslidze. Union Berlin skutecznie zneutralizował wahadła Eintrachtu oraz wykorzystał znaczne odległości między poszczególnymi zawodnikami. Wówczas Frankfurt wydawał się wręcz zagubiony momentami w swoich poczynaniach, co wykorzystała pragmatyczna gra Unionu.

West Ham United – Eintracht Frankfurt: kursy

Faworyzowana jest tu nieco ekipa angielska. Na zwycięstwo West Hamu kurs na Fortunie wynosi 1.98. Remis wyceniony został na 3.52. Natomiast wygrana Frankfurtu to przelicznik w wysokości 4.05.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

West Ham United – Eintracht Frankfurt: typy

Spodziewam się w tym spotkaniu dominacji Frankfurtu, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Wydają się oni lepiej radzić w takiej sytuacji niż West Ham, który moim zdaniem przeważnie ograniczał będzie się do kontr. Te w ostatnim czasie nie są zawsze tak skuteczne, a ponadto ich obrona robi się coraz bardziej dziurawa. Na mecz West Ham United – Eintracht Frankfurt w Lidze Europy typem jest: Eintracht Frankfurt wygra mecz po kursie 4.05.

West Ham United – Eintracht Frankfurt: gdzie oglądać?

Spotkanie to transmitowane będzie na Viaplay.

[blok_bonus]


Sędzią głównym będzie Serdar Gozubuyuk.
spotkanie? Mecz będzie mieć miejsce na London Stadium.