W Premier League do zadania zostało tylko już tak naprawdę jedno pytanie. Czy Manchester City zgubi gdzieś jeszcze punkty? Okazji ku temu wiele mieć nie będzie, a i rywale to zespoły klasę niższę. Jednakże West Ham ma to do siebie, że lubi i potrafi napsuć krwii swoim wielkim rywalom. Bez wątpienia nie zanosi się na spacerek w przedostatniej kolejce sezonu dla City. Tak więc czy w spotkaniu rozpoczynającym się 15.05.2022 o godzinie 15:00 postawią oni wielki krok w stronę Mistrzostwa?

Sprawdź typy dnia.

West Ham – Manchester City: mecz w Premier League

Dwie kolejki do końca sezonu, a w Liverpoolu modlą się o dwa potknięcia Obywateli. Scenariusz to jeden z tych mniej prawdopodobnych, ale już nie takie rzeczy widziała Premier League. Kilka dni temu minęła dekada od pamiętnej bramki Aguero i Mistrzostwa dla City. Być może czas, aby napisała się kolejna niesamowita historia.

West Ham

Młoty nie miały przyjemnego przełomu miesiąca. Porażka z Chelsea i Arsenalem w derbach Londynu, a do tego podwójna przegrana z Eintrachtem Frankfurt w Lidze Europy. Co prawda odbili sobie na Norwich, gromiąc ich niemal bezwysiłkowo 4:0, jednakże teraz czeka ich rywal nieporównywalnie trudniejszy. Niemniej, West Ham pokazywał już na przestrzeni tego sezonu, że wyzwań się nie boi i czasem nawet staje na wysokości zadania.

Wspomnieć tu można chociażby starcie z City w EFL Cup wygranym po rzutach karnych. Co prawda City nie wystawiło wówczas pierwszego garnituru, ale powiedzmy sobie szczerze, Obywatele i swoim trzecim kompletem mogliby się bić o Ligę Mistrzów w Premier League. Nie należy więc umniejszać tutaj wyczyny West Hamu.

Młoty potrafiły również dość sensacyjnie pokonać Chelsea w pierwszej połowie sezonu, które to wówczas grało wyśmienitą piłkę. A także rzecz najbardziej świeża z wymienionych, to wyeliminowanie Lyonu w ramach Ligi Europy. Dwumecz ten był znakomitym widowiskiem i pokazem gry, którą zapewne zobaczymy i w starciu z City.

Solidnie w obronie, jako podstawa do wyprowadzania zabójczych kontrataków. Tak właśnie wyglądał plan gry West Hamu w owym dwumeczu, jak i również w starciach z Chelsea czy City. Młoty potrafią to robić, natomiast ich kolejny rywal miewa z przeciwstawieniem się temu pewne problemy.

Sprawdź sporty walki.

Manchester City

Obywatele są o niewielki krok od mistrzostwa Premier League. Tak naprawdę wystarczy wygrać mecz z West Hamem. Wówczas porażka w kolejnym meczy, za sprawą dość znaczącej różnicy w bilansie bramek z Liverpoolem, nie zrobi im krzywdy. Zadanie wydaje się więc być proste i stosunkowo łatwe. I w tym należy doszukiwać się przewagi West Hamu.

Nie ma co pisać o pozytywach City, bo te wszyscy znają. Każdy wie, że to jedna z najlepszych drużyn jakie widział ten świat. Guardiola stworzył potwora, który jednak, gdy się mu bliżej przyjrzeć, ma kilka skaz.

A jedną i główną z nich jest mentalność zespołu. W niedawnym wywiadzie Evra moim zdaniem trafnie zauważył, że w tej znakomicie grającej drużynie najzwyczajniej w świecie brakuje lidera. Po odejściu Kompanego, który niewątpliwie właśnie takim przywódcą był, w City brak kogoś, kto w chwilach zwątpienia lub zbytniego samozachwytu, złapał by ten zespół za barki i porządnie potrząsnął. A drużyna ta takie chwile na boisku miewa. Szczególnie kiedy gra im wychodzi, Obywatele lubią się rozluźnić i nieco spuścić z tonu. Wówczas pojawia się szansa, której poszukiwać będzie West Ham.

West Ham – Manchester City: kursy

Oczywistym jest, kto stawiany jest w roli faworyta. Trzy punkty dla West Hamu będą niemałą niespodzianką, za którą Betclic oferuje kurs 7.40. Remis wyceniony został na 5.35. Natomiast zwycięstwo City to kurs w wysokości 1.39.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

West Ham – Manchester City: typy

Granie w tym meczu na City jest nierozsądne, a co więcej nieopłacalne. Ponadto West Ham to nie jest chłopiec do bicia. Drużyna ta ma za sobą naprawdę dobry sezon, przez co z pewnością nie można ich lekceważyć. Powtórzenie ich dwumeczu z Lyonem zapewni nam znakomite widowisko, na które osobiście liczę. Solidnie z tyłu, szybko do kontry i Ederson zmuszony będzie choć raz wyciągać piłkę z siatki. Na mecz West Ham – Manchester City w Premier League typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.80 na Betclic.

West Ham – Manchester City: gdzie oglądać?

Mecz ten będzie można śledzić na CANAL+Sport.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Antony Taylor. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie mieć miejsce na London Stadium.