Przed nami jedyne tego dnia starcie w niemieckiej najwyższej klasie rozgrywkowej. Union Berlin 03.12.2021 o godzinie 20:30 podejmować będzie RB Lipsk. Obie ekipy ostatnich poczynań na rodzimych podwórkach nie mogą zaliczyć za udane. Tak więc, która z nich pokaże się z lepszej strony w nadchodzącym spotkaniu?

Sprawdź typy dnia.

Union Berlin – RB Lipsk: mecz w Bundeslidze

Forma oraz miejsca w tabeli pozwalają przypuszczać, że czeka nas typowe starcie środka tabeli, która pretenduje to miejsc pucharowych. A zazwyczaj to właśnie tego typu mecze są najciekawsze. Nie pozostaje nic, jak przekonać się na własne oczy.

Union Berlin

Drużyna ze stolicy Niemiec zajmuje aktualnie niezłe 6 miejsce w tabeli. Jednakże ich punktowa zdobycz na poziomie 20 oczek nieco odczarowuje to dość złudne pozytywne wrażenie. Wynika to z tego, że prześcignąć ich może nawet 11. Moenchengladbach.

W ostatnich pięciu spotkaniach Union tylko raz zgarnął pełną pulę. Miało to miejsce podczas derbów Berlina z Herthą. Ta jednak nie prezentuje obecnie najwyższej formy i zwycięstwo nad nimi wówczas stanowić powinno dla Unionu konieczność.

Ekipa Ursa Fishera wykazuje się ostatnio bardzo nierówną formą. Co staje niejako w sprzeczności z prezentowanym przez nich futbolem. Otóż ich gra zdaje się poukładana, nieźle zorganizowana w każdej z formacji. We wszystkich minionych meczach znajdowały się gdzieś mankamenty lub błędy indywidualne, które doprowadzały do straty cennych goli.

Kilka ostatnich spotkań wskazuje również, że Union ma problemy z utrzymaniem piłkarskiej koncentracji do końca meczu. Było tak w starciu z FC Koeln, kiedy Modeste w 85 minucie odebrał Berlinowi zwycięstwo. Było tak również w meczu z Eintrachtem, kiedy N’Dicka w minucie 95. (sic!) zapewnił Frankfurtowi trzy punkty. Problem więc w tej drużynie być może kryje się w mentalności zawodników, którzy zbyt wcześnie kończą spotkania w swoich głowach, gdy na zegarze nadal pozostaje kilka minut do rozegrania.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

RB Lipsk

Byki otrzymały bolesną lekcję futbolu od Aptekarzy z Leverkusen. Porażka 1:3 jasno wytknęła ich braki kadrowe oraz organizacyjne w poszczególnych formacjach. Fakt, że linia obrony nie najlepiej funkcjonuje w Lipsku od pewnego czasu, był dość znany. Jednakże w starciu z Bayerem zauważyć można również było brak zaangażowania zawodników linii pomocy w bronienie dostępu do własnej bramki.

W minionym starciu oglądać mogliśmy niejako podzielone RB Lipsk. Jedna część próbowała się rozpaczliwie i trzykrotnie nieskutecznie bronić. Druga natomiast, to jest pomoc i atak prowadziła niezbyt często efektywne akcje ofensywne. Szczególnie nietrafiona być może była zmiana, w wyniku której boisko opuścił Forsberg. Pod nieobecność etatowego wykonawcy rzutów karnych w tej drużynie, do jedenastki podszedł Szoboszlai, aby sytuację tę koniec końców zamienić na szansę zmarnowaną.

RB Lipsk podobnie jak Union ma swoje demony. W tym przypadku zdaje się, są to liczne absencje oraz nadal niepełne zgranie wszystkich formacji.

Union Berlin – RB Lipsk: kursy

Bukmacherzy raczej dość nieśmiało wskazują na faworyta tego meczu. Zwycięstwo Unionu wycenione zostało na Fortunie na 4.00. Remis to przelicznik w wysokości 3.60. Natomiast wygrana RB Lipsk warta jest 1.97.

Union Berlin – RB Lipsk: typy

Brak koncentracji na przestrzeni całego meczu oraz nie najszczelniejsze ostatnimi czasy obrony obu ekip to przesłanki, z powodu których skłaniać się można w stronę strat bramek po obu stronach. Z tego względu na mecz Union Berlin – RB Lipsk w Bundeslidze typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.67 na Fortunie.

Mierzyć się ze sobą będą zespoły prezentujące zbliżone poziomy. Zanosi się na wyrównane spotkanie, które rozstrzygnięcie znaleźć może w końcówce. Union już nie raz pokazywał, że ma skłonności do tracenia bramek w ostatnich minutach meczu. Z tego względu na mecz Union Berlin – RB Lipsk typem jest: padnie gol po 76 minucie meczu po kursie 2.06.

Sprawdź sporty walki.

Union Berlin – RB Lipsk: gdzie oglądać?

Spotkanie to będzie można śledzić na Viaplay.

[blok_bonus]


Mecz ten będzie miał miejsce na Stadion An der Alten Forsterei w Berlinie.
W ostatnim meczu między tymi zespołami góra była ekipa z Berlina, która wygrała wówczas 2:1.