Z minionego Euro obie te ekipy wracały w nieco odmiennych humorach. Tak samo jednak rozpoczęły one wrześniowe reprezentacyjne granie. Od rozczarowania. Przed nimi mecz, który zdefiniować może dla nich to zgrupowanie. Która drużyna po spotkaniu rozgrywanym 04.09.2021 r. o godzinie 20:45 będzie z siebie bardziej zadowolona?

Sprawdź typy dnia.

Ukraina – Francja: Eliminacje do Mistrzostw Świata

Co by o Ukrainie nie mówić, prezentuje się ona jako drużyna nad wyraz ugodowa w tych kwalifikacjach. Za nimi już cztery rozegrane mecze. W każdym z nich nie byli oni zachłanni i dzielili się punktami z rywalami. Cztery remisy dają im na ten moment drugie miejsce w eliminacyjnej tabeli, jednak czy takie rezultaty mogą zaprowadzić ich na mundial w Katarze?

Powrót do piłki reprezentacyjnej zainaugurowali zawodnicy Szewczenki meczem z Kazachstanem. I mimo, że byli oni znacznym faworytem, starcie toczyło się jak spotkanie dwóch wyrównanych ekip. Ukraina szukała gry kombinacyjnej i przynosiło to efekty w postaci faktycznie groźnych i przyjemnych dla oka ataków. Ciekawa gra w ofensywie nie była jednak odpowiednio zbalansowana solidną postawą w linii defensywnej, przez co ponownie nie udało się ugrać pełnej puli.

Ów interesujący sposób grania stanowił pewną przyjemną różnicę względem ich postawy na minionym Euro. Tak jak decydującej porażki z Anglikami nie należy zbytnio roztrząsać, tak reszta spotkań, poza pojedynczymi akcjami w każdym z nich, była żywym przykładem futbolu monotonnego, schematycznego i momentami wręcz bez pomysłu. Razem z inną reprezentacją w żółtych strojach, Szwecją, Ukraina należała do kategorii drużyn, które dość ciężko się oglądało. Nie przeszkodziło im to jednak, aby pokazać, że piłka pragmatyczna zaprowadzić na wielkiej imprezie może dalej niż wyszukane ofensywne akcje, takie jak chociażby ekipy Trójkolorowych.

Dla Francji minione Euro zdecydowanie nie będzie należało do udanych. Z pewnością zapisali się oni w historii biorąc udział w jednym z bardziej dramatycznych meczów wszechczasów podczas spotkania ze Szwajcarią. Nie trudno się jednak domyślić, że dla francuskiego kibica nie będzie to miłe wspomnienie.

Ten mecz uwypuklił, być może największą z przywar ekipy Deschampsa. A mianowicie tendencję do lekceważenia rywala. Robią to oni w trakcie meczu, kiedy przy bramce na 3:1 zaczynają tańce radości. Robią to również przed spotkaniem, niewłaściwie oceniając rywala, który potem stawia im trudne warunki. Było tak na początku eliminacji w starciu z Ukrainą właśnie. Było tak również w niedawnym meczu z Bośnią, kiedy to Francja zmuszona była gonić wynik.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Ukraina – Francja: kursy

Na mecz Ukraina Francja kursy bukmacherskie są takie, jakich moglibyśmy oczekiwać. Z doświadczenia już wiemy jednak, że nie powinny stanowić one jedynego wyznacznika w typowaniu na to spotkanie. Wygraną chłopaków Szewczenki Betclic wycenił na kurs 5.40. Remis według tego bukmachera wart jest 3.85. Zwycięstwo Trójkolorowych to natomiast przelicznik w wysokości 1.64.

Ukraina – Francja: typy

Trójkolorowi szukają swojej zgubionej gdzieś formy. Ukraina szuka pierwszego zwycięstwa w tych eliminacjach. Nie sądzę jednak, aby za wszelką ceną zawodnicy Szewczenki dążyli do zwycięstwa w tym meczu. Mam tu na myśli brak zbyt otwartej gry z ich strony. A raczej powtórkę z pierwszego starcia obu ekip w tych kwalifikacjach. Czyli próba solidnego grania w tyłach z poszukiwaniem swoich szans na kontrę. Ich obrona jednak ostatnimi czasy monolitu nie stanowi. Boleśnie wytknęła im to Anglia. I jeśli porażka z Lwami Albionu 0:4 szokować nie powinno, tak strata dwóch goli w meczu z Kazachstanem powinna zapalić Szewczence lampkę. A Francja na ten moment jest niezwykle podrażniona i głodna w końcu dobrego meczu w swoim wykonaniu. Tak długa beznadziejność im po prostu nie przystoi. Ich ofensywne nastawienie w połączeniu z dziurawą obroną sobotnich rywali sprowadza się do pewnego pomysłu. Pierwszym typem na mecz Ukraina Francja w eliminacjach Mistrzostw Świata jest: Francja powyżej 1.5 gola w meczu po kursie 1.82 u Betclic.

Natomiast mając na uwadze denerwującą tendencję Trójkolorowych do psucia teoretycznie łatwych spotkań zagrać można również nieco bezpieczniejszy typ na spotkanie Ukraina Francja w kwalifikacjach do Mundialu: Francja wygra przynajmniej jedną połowę po kursie 1.37 u Betclic.

Sprawdź sporty walki.

Ukraina – Francja: gdzie oglądać?

Mecz pomiędzy Francją a Ukrainą śledzić będzie można w telewizji. Transmisja tego spotkania będzie miała miejsce na kanale Polsat Sport Premium 1.

ODBIERZ BEZ RYZYKA

DO 50 PLN Z KODEM

TYPERVIP
ODBIERAM >>

Gdzie rozegrane zostanie to spotkanie? Mecz Ukraina Francja będzie mieć miejsce na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Kto będzie sędzią głównym arbitrem tego meczu? Spotkanie Ukraina Francja poprowadzi Slavko Vincic.